Nástěnné lamely a příčky do prostoru


Dřevěné nástěnné lamely

Nástěnné lamely skvěle zapadnou téměř do každého moderního interiéru. Dokonale ladí s pohledovým betonem, přírodním kamenem nebo dřevem. Použití kontrastních barev lamel dokonale podtrhne charakter interiéru a obnaží námi vybrané povrchy, díky čemuž najdou široké uplatnění v ložnicích a obývacích pokojích, komerčních prostorách a kancelářích.

 

Lamely jsou dostupné v provedení 3S na stěny - stropy jako samostatné, nebo jako již sestavené panely na filcovém podkladu a variantě 4S do prostoru, jako předěl místnosti, nebo již hotové lamelové příčky na míru. Díky svým zvukově izolačním vlastnostem se lamely uplatní i v místnostech, kde hraje prim akustika - v ložnicích, domácích kinech, studiích a konferenčních místnostech. Lamely najdou uplatnění nejen na stěnách - dobře poslouží i na stropech či nábytku a běžně se používají i jako drobné dekorativní prvky.

 

Potřebujete-li vytvořit geometricky přísný interiér, zvolte pro nástěnné lamely velkou stěnu. Opakující se rytmika ve velkém počtu vede k pocitu pořádku, stability a dokončení. Výhodou nástěnných lamel při úpravách místností je jejich schopnost „roztáhnout“ prostor a „zvednout“ stropy. K tomu by měly být lamely umístěny svisle. Pokud potřebujete vizuálně snížit výšku místnosti, jsou lamely na stěně rozloženy vodorovně. Pro zvýšení extravagance pomáhá zdobení lemů kamínky, kameny, úzkými zrcadlovými plochami. Světelné LED pásy instalované mezi lamely dále obohacují zdobenou stěnu a prohlubují efekt zónování. Další výhodou elegantních dřevěných lamel je schopnost „zpacifikovat“ brutalitu betonu, kamene, cihel, které některé interiéry přesycují. Naproti tomu teplé a ušlechtilé dřevo stabilizuje zrakové vnímání drsného prostředí.12další stránkapresmerovat_automaticky