Dřevěná podlaha Lamett Charcoal Cuba je silně rustikální vícevrstvá dubová podlaha pro plovoucí pokládku nebo celoplošné lepení, nosič Multiplex, spoj pero-drážka, kartáčovaná, kouřená v celé tloušťce nášlapného profilu, povrchová úprava vysoce kvalitní oxidativní olej v několika vrstvách, čtyřstranná mikrofáze, vhodná na podlahové topení, minimálně 80% plných délek lamel, nášlapná vrstva 4 mm.

Dřevo je přírodní materiál a díky rozdílné nasákavosti oleje v ploše dřeva a následné oxidaci oleje, nemusí podlaha upravená oxidativními oleji nanesenými z výroby vykazovat vždy opticky jednotný povrch. Proto je důležité, ošetřit podlahu pomocí další vrstvy pečujícího oleje zpravidla ihned po montáži podlahy. Touto závěrečnou úpravou získá podlaha trvanlivý stejnoměrný povrch a lze ji provést ručně, nebo strojově. Podlaha musí být suchá,  čistá a zbavená prachu a mastnot.

Technická specifikace:

Zdravé suky:  Ø do 75 mm
Nezdravé suky:  Ø do 30 mm
Kůra: Povoleno
Běl: Velmi málo
Třídění:  ABCD

Parametry

Parametr Popis
Typ Třívrstvá
Provedení Plovoucí
Řada Cuba
Vzor Prkno
Fáze V4
Dekor Dub
Tón Tmavá
Povrchová úprava Olej
Rozměry 15 x 190 x 630-1860 mm
Balení m2 2,12- 6 lamel
Zaruka let 20
Tloušťka 15
Nášlapná vrstva 4
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m2K/W 0,14
Spoj Pero - drážka
Třídění Rustic
Úprava Kartáčovaná

Přiložené soubory

Pece_a_udrzba_oxidativni_olej.pdf (3,98 MB)
Návod na údržbu Oxidativní olej

Cuba_ANG.pdf (127 kB)

Cuba_CZ.pdf (100 kB)
Technický list

Dřevěná podlaha Charcoal Lamett Cuba

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Údržba podlahy:

Pravidelně podlahu myjte mýdlovým čističem, podle potřeby ošetřete oživujícím prostředkem s olejem a po delším používání pečujícím olejem. Při každém pátém mytí použijte Woca Refresher. Je to mýdlo s velkým obsahem lněných a kokosových olejů, které podlahu vyčistí a krásně oživí. Až bude podlaha i po použití Woca Refresheru náchylnější k nečistotám, použijte při dalším mytí Woca intenzivní čistič a následně Woca pečující olej. Na tmavé druhy dřeva používejte místo Woca mýdla na dřevěné olejované podlahy Woca Refresher.

Podle potřeby, zpravidla jednou týdně až jednou za dva týdny (v závislosti na znečistění podlahy), poveďte ošetření podlahy mýdlem smíchaným s teplou vodou, které způsobí, že podlaha odpuzuje špínu a je chráněna  proti vodě. Jestliže je vaše podlaha napuštěna olejem přírodní barvy, použijte přírodní mýdlo. Pokud byla napuštěna bílým olejem, použijte bílé mýdlo. Mísící poměr je 125 ml mýdla na 5 litrů horké vody. To stačí na plochu od 25 m² do 30 m². Vždy pracujte se dvěma kbelíky - 1 kbelík na mýdlovou směs a 1 kbelík s čistou vodou k opláchnutí hadru na podlahu. Naneste mýdlový roztok pomocí hadru na podlahu nebo provázkového mopu a podlahu umyjte od nečistot. Setřete podlahu, mop opláchněte v čisté vodě a pak s navlhčeným (nikoliv mokrým) mopem v čerstvém mýdlovém čističi podlahu setřete ve směru let dřeva a nechejte zaschnout. Nikdy nenechávejte na podlaze louže! Nikdy nestírejte podlahu pouze s čistou vodou, protože tento postup odstraní ochranný olej.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky