Vícevrstvá podlaha ESCO Karel IV Antik 3001 je nejexkluzivnější výrobek firmy. Žádná jiná podlaha nemůže být srovnávána s podlahou Karel IV. Rustikální, velmi starý styl. Jsou zde viditelné stopy po řezání katrem a je z 90% vyráběna ručně řemeslníkem. Tato povrchová úprava dává každému prknu exkluzivní vzhled. Podlahy Karel IV jsou ručně olejovány 3 vrstvami tvrdého voskového oleje Esco. Povrchová úprava po pokládce je tedy doporučená, ale není nutná. Jelikož se jedná o ručně olejovanou podlahu, doporučuje se, aby případná údržba a čištění v prvních 3 týdnech nebyly příliš intenzivní tak, aby olej měl dostatečný čas plně vytvrdnout. Vícevrstvé podlahy řady Karel IV mají mikrofázi na dlouhých stranách prken s velikostí 1,4 mm. Za příplatek je možná mikrofáze V4. Pero a drážka po celém obvodu prkna.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vícevrstvá
Provedení Plovoucí
Řada Karel IV
Vzor Prkno
Fáze V2
Dekor Dub
Tón Střední
Povrchová úprava Olej
Rozměry 15x190
Dodávané délky 1200-2400 mm
Nášlapná vrstva 4
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m2K/W 0,134
Spoj Pero - drážka
Lepení Ano
Třídění Rustik
Úprava Kartáčovaná

Přiložené soubory

Vseobecna upozorneni Esco.pdf (48 kB)
Návod na údržbu

Dřevěná podlaha Esco Karel IV Antik 3001 15 x 190

Katalogové číslo:
KAR006-113
Hmotnost:
13 kg
Výrobce:
ESCO group
Maloobchodní cena:
2 672 Kč
Ušetříte:
162 Kč
Cena s DPH:
2 510 Kč
Dostupnost:
5 - 6 týdnů
m2

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Délky prken: 1200-2400 mm

Kartáčování: Hloubka strukturování závisí na tvrdosti a struktuře použitého dubu. Tato skutečnost ovlivní celkový vzhled dodané podlahy. Barevnostní rozdíly díky těmto skutečnostem mohou být též patrny a nejsou předmětem reklamace. Pro tmelení je používán ekologicky kyt, který po dvou dnech plně vytvrdne. 

Prkna Esco mají relativní vlhkost 9 % ±2 %. To odpovídá klimatu evropských domácnosti. V místnosti, kde se podlaha pokládá, by měla byt relativní vlhkost vzduchu 45–65%. Jestliže nemohou být dodrženy tyto podmínky, může se stát, že po položení dojde k rozměrovým změnám prken.

Evropský dub obsahuje přírodní barevnosti, které jsou dány přirozeným růstem stromu, a tudíž se musí akceptovat. V kouřových odstínech se mohou vyskytovat větší barevnostní rozdíly. Toto se neposuzuje jako vada, ale jako charakteristická vlastnost dřeva.

Aklimatizace: Před pokládkou by měla byt podlaha bezpodmínečně 5 - 10 dnů v místnosti, kde se bude pokládat. V místnosti musí být ale klima, které bude pro daný prostor standardní.

Pokládka: Esco prkna jsou určena pro plošnou pokládku. To znamená, že prkna je vhodné pokládat na beton (případně vystěrkovaný) lepením nebo pokládat jako plovoucí podlahy (pouze v případě vrstvených podlah).

Rady pro staveniště:

  • Esco doporučuje, aby podlaha nebyla položena příliš brzy, kdy stále probíhají práce na daném objektu, kde podlahy mají být posléze položeny, jelikož podlaha může být zničena a znečištěna. Prach, probíhající práce a špína mohou dodanou podlahu nenávratně poškodit.
  • Pokládejte podlahu pouze v případě, že veškeré aktivity na staveništi jsou již ukončeny.
  • V případě, že zde stále některé aktivity probíhají, chraňte svou podlahu a přikryjte ji.
  • V případě, že je podlaha přikrytá, tak nepoužívejte podlahové topení.
  • Po dokončení všech prací Esco doporučuje podlahu ošetřit dle údržbové instruktáže, kterou doporučuje firma Osmo. Esco doporučuje používat pouze Osmo produkty na údržbu a čištění. Jiné produkty firma Esco nedoporučuje a v případě použití jiných výrobků se nevztahuje garance na dodané podlahy.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok