Dřevěná podlaha Parky Classic 20 Ivory Oak Select 4V mini s kartáčovaným povrchem a matným lakem (10 gloss) dotváří přírodní, luxusní vzhled podlahy. Dub Ivory je absolutní špičkou v prodejích již léta a vytváří nadčasovou atmosféru a útulnost.Toto podlaha má mnoho výhod: první volbou je osobitost dřeva, lepeného na stabilní HDF a finální povrchovou upravou s osmi ultra odolnými vrstvami laku. Třídění Select poskytuje přirozenou směs struktur a mírně výraznějších vláken dřeva. Dokonalý přirozený vzhled. Podlaha je opatřena antibakteriální vrstvou "Ultrafresh", která eliminuje bakterie v drážkách. Hrany a zámky jsou navíc naimpregnovány proti pronikání vlhkosti Aqua Sealing Complete.

Parametry

Parametr Popis
Typ Dýhovaná
Provedení Plovoucí
Řada Classic 20
Vzor Prkno
Fáze V4
Dekor Dub
Tón Střední
Povrchová úprava Lak
Rozměry 10 x 148 x 1185 mm
Balení m2 1,578
Korková podložka Ne
Tloušťka 10
Nášlapná vrstva 2
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m²K/W 0.07
Tepelná vodivost W/m²K 0,14
Spoj Zámkový
Třídění Select
Spodní protitahová vrstva Dýha
Nosná deska HDF
Útlum kročejového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Kartáčovaný

Přiložené soubory

Parky montazni navod UnifitX.pdf (1,32 MB)
Návod k pokládce CZ

Parky_Classic_20.pdf (83 kB)
Technická specifikace

Dřevěná podlaha Parky Classic 20 Ivory Oak Select

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Co znamená BRUSHED povrch (Kartáčovaný)?
Kartáčováním dřeva před lakováním otevřeme póry dřeva. Díky této úpravě zvýrazníme strukturu dřeva a podpoříme vzhled masivní podlahy lakované matným lakem, který vypadá jako přírodní olej.

Nejčastější první reakce zákazníků při seznámení se s tloušťkou nášlapné vrstvy 2 mm u Parky je obava z rychlého poškození takto tenké vrstvy dřeva oproti dřevěné podlaze se silnou nášlapnou vrstvou (např.4 mm). Opak je pravdou, Parky vydrží v reálném provozu výrazně déle bez známek poškození, než třívrstvé, či masivní podlahy.

Vysvětlíme Vám proč:

  • Velmi tvrdá stabilní HDF deska. Střed lamely Prky je nejkvalitnější dřevovláknitá deska s velmi vysokou odolností proti vlhkosti (bobtnavost 5-8%) , která má vysokou hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdost dvojnásobně vysokou oproti např. dubu.
  • Oboustranná impregnace dýhy lepidlem a 8 vrstvami laku. Na tuto velmi tvrdou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 2 mm. Tato dýha je zespodu impregnována lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a dostatečně pružného laku tak intenzivně , až dojde k nasycení mezibuněčných prostor z 97%. Dýha tak získá v celém svém profilu vyjímečnou tvrdost a odolnost proti vnikání vlhkosti. Tedy i při silném bodovém zatížení podlahy, protlaku, vrypu dochází u Parky k výrazně menšímu poškození, než u lakovaného rostlého dřeva, protože nášlapná vrstva měkké rostlé dřevo neobsahuje - proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty : vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdoá HDF, na kterou je dýha nalisovaná. Takto protlačené místo na vodu vůbec nereaguje. Kdežto laková vrstva (tvrdá skořápka laku) na silné nášlapné vrstvě dřeva u třívrstvých nebo masivních podlah pronikne pouze do 3-4 desetin mm a při vyšším bodovém tlaku (pádu běžného předmětu v domácnosti) se „proboříte“ do rostlého měkkého dřeva se všemi negativy - laková vrstva se prolomí, do dřeva začne pronikat vlhkost z běžné údržby, tmavý záběh od vlhkosti se začne zvětšovat a lak odprýskávat.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky