Kvalitní středoevropské dřevo s výraznými letokruhy a světlou nažloutlou barvou. Charakteristické také pro přítomnost větších suků a vysoký obsah pryskyřice, který napomáhá k dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat. Proto doporučujeme prkna i hranoly ošetřit vhodnou lazurou nebo olejem. Ošetření je nutno provádět pravidelně a je doporučené dvakrát ročně, před a po sezóně. Terasová prkna z borovice dodáváme dle ČSN EN 14519.

Parametry

Parametr Popis
Materiál Dřevo
Dřevina Borovice
Vlhkost 16-18%
Profil 26 x 146
Dodávané délky mm 4000 I 5000
Výška +/- 1 mm 26
Šířka +/- 2 mm 146
Jakostní třída dle DIN EN 3050-2 3-4
Ošetření Bez povrchové úpravy
Třídění AB
Povrch P/P jemné drážkování
Třída odolnosti 3-4
Stabilita 1
Tvrdost 2
Hustota při 12% vlhkosti kg/m3 450
Sušení KD

Přiložené soubory

Drevene terasy.pdf (593 kB)
Návod k montáži

Dřevěná terasa Borovice AB 26*146

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Na 1 m2 terasy je třeba cca 3 bm podkladových hranolů a cca 35 vrutů.

Dodávané délky prken mm Plocha prkna v m2
4000 0,584
5000 0,730

Montáž:
Podkladové hranoly použijte ze stejné, nebo kvalitnější dřeviny jako prkna, dodržujte jejich osovou rozteč max. 45 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1% a cca 1% ve směru prken, spadajících směrem od objektu. Podklad musí být pevný či zhutněný, aby nedocházelo k propadu hranolů a jejich dlouhodobému vlhnutí. V případě zhutněného podkladu doporučujeme použití štěrkové lože frakce 8/16 nebo 16/22 mm, při pokládce na pevný podklad je vhodné použít pod podkladové hranoly gumové podložky. Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži desek použijte nerezové vruty 5x60 mm a to vždy ve dvojici. Každý vrut musí být vzdálen nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Přesah na konci prkna by však neměl být větší než 5 cm. Mezi jednotlivými prkny dodržujete dilatační spáru cca 0,5 cm, pomocí vymezovače spár, v případě, že je napojujete za sebou pak 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m - dilatační spára 1,5 cm).

Třídění:
Aby se podchytily chyby ve třídění, kterým nelze zabránit, platí předpisy pro třídění vždy pouze pro 95% dodávky; tzn. maximálně 5% počtu kusů může vykazovat nepatrné kvalitativní odchylky.

Pohledová strana:
Vždy před koupí materiálu se ujistěte, že chcete správně zvolit pokládku terasových prken pohledovou stranou jako stranou pochozí.

Záruky:
Záruka se nevztahuje na mechanická poškození, násilné či neodborné zacházení, vznik výsušných trhlin a na další vady způsobené neodborným zásahem. Záruka se nevztahuje na menší deformace vlivem točitého růstu dřeva, které se bez větších problémů srovná při montáži terasových dílců na předem připravený rošt a které žádným způsobem nenaruší funkčnost terasy. Stejně tak dodavatel neodpovídá za vady vzniklé v důsledku nevhodné montáže, údržby, čištění a chemického poškození nebo škody způsobené nadměrným suchem či ohněm.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky