Terasové prkno Merbau iCLIP Smooth 22 *120 v hladkém provedení se skrytým spojem iCLIP. Systém upevnění terasových prken se skrytým spojem iCLIP dovává terase elegantní vzhled, kde nejsou vidět hlavičky vrutů na jejím povrchu. Merbau je nejenom nádherné, ale i velice stabilní dřevo, které je považováno za nejstabilnější dřevinu pro exteriér. Charakteristická oranžovo - hnědá barva s žluto - černým žilkováním a nádhernou kresbou. Poznávacím znakem dřeva Merbau jsou zlatavé proužky (krystaly síry) v kresbě dřeviny. S terasou z dřeviny Merbau nebudete mít žádné starosti s trvanlivostí, výdrží a tvarovou stálostí.

Název a původ:

 • Obchodní název: Merbau
 • Botanický název: ints bijuga
 • Rodina: Caesalpiniaceae
 • Země původu: jižní, jihovýchodní a východní Asie, Ocenánie

Popis:

 • Běl: nažloutlá
 • Jádro: červenohnědé až tmavohnědé
 • Vlákna rovné, místy točité do sebe zapadající
 • Textura / Kresba: výrazná

Zbarvení: Červenohnědá barva se zlatým žilkováním, časem dřevo mění barvu do šedo-stříbrné barvy. Každý kus dřeva je jedinečný originál pocházející z rostlých kmenů není nikdy možné dosáhnout jednotnosti v barvě dřeva nebo v struktuře. Výrazné barevné odlišnosti jsou povoleny a jsou přirozené pro přírodní dřevo.

Vlastnosti: Nízký stupeň sesychání, stupeň tangenciálního sesychání 2,6 - 4%, nízký stupeň zakřivení, malé růstové defekty. Ve dřevě se rovněž mohou vyskytovat  drobné trhliny, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek.

Parametry

Parametr Popis
Materiál Dřevo
Dřevina Merbau
Profil 22 x 120
Dodávané délky mm 2450 | 2750 | 3050 | 3350 | 3650 | 3950 | 4250 | 4550 | 4850 |5150
Výška mm 22
Šířka mm 120
Počet kusů v balení 4
Jakostní třída dle DIN EN 3050-2 1
Ošetření Bez povrchové úpravy
Třídění FAS
Povrch Hladká
Spoj iCLIP
Třída odolnosti 1-2
Stabilita 5
Tvrdost 4
Hustota při 12% vlhkosti kg/m3 830
Celkové tangenciální sesychání % 4,4
Celkové radiální sesychání % 2,7
Pevnost v tlaku N/mm2 74
Sušení KD
Původ Jižní, jihovýchodní a východní Asie, Ocenánie

Přiložené soubory

Drevene terasy.pdf (593 kB)
Návod k montáži

Dřevěná terasa Merbau ICLIP

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží


Délka prkna mm Plocha prkna v m2
2450 0,294
2750 0,330
3050 0,366
3350 0,402
3650 0,438
3950 0,474
4250 0,510
4550 0,546
4850 0,582
5150 0,618

Vzdálenost podkladních hranolů musí být u systému iCLIP 35 - 40 cm.

 1. Namontujte první prkno: rozřízněte prkno na dva kusy a přišroubujte je k hranolu s použitím šroubů z nerezavějící oceli. Šrouby mohou být zakryty dřevěnými záslepkami IDECK Fix.
 2. Našroubjte vrut na každý hranol.
 3. Nasuňte další prkno na klip a ujistěte se, že prkna jsou staženy před připevněním další svorky. V případě potřeby použijte stahovák. Spodní část prkna se může přilepit k nosníkům, aby se zabránilo případnému pohybu desky při jejím smršťování.
 4. VELMI DŮLEŽITÉ! Konec každého prkna musí ležet na hranolu a být přichycen pomocí klipu. Pokud se setkají 2 konce prken, každý konec musí být upevněn pomocí 2 klipů. Vzdálenost mezi prvním klipem a koncem prkna by měl být minimálně 7 cm.
 5. Pokračujte tímto postupem, dokud vaše terasa nebude hotová.
 6. Terasu ukončete finálním prknem nebo hliníkovou hranou.

Ošetřování: I když je Merbau velmi odolná dřevina a nevyžaduje chemické ošetření, napuštění a opětovné ošetřování vhodným ošetřovacím přípravkem či olejem výrazně prodlužuje její životnost. To také zpomalí šednutí dřeviny a zajistí příjemný červeno hnědý odstín. Jsou li konce prken i podkladních roštů ošetřeny a "uzavřeny" voskem či parafínem, zamezíte absorbci vlhkostí nebo naopak rozpraskávání dřeva v koncích tzv. čelech. Ošetřete parafínem či voskem proto během instalace konce prken které jsou zkráceny a zaříznuty.

Skladování: Během skladování merbau dbejte, aby dřevo nebylo vystaveno přímému slunečnímu záření, dešti, sněhu a dalším vnějším vlivům. Bylo dobře zakryto nebo nejlépe uskladněno v zastřešených nevytápěných prostorách s hodnotami relativní vlhkostí vzduchu shodnými s venkovní vlhkostí. Přitom zajištěno dostatečné proložení dřeva proklady kvůli ventilaci vzduchu a zamezení tvorby plísní. Při nedodržení těchto doporučení může docházet při skladování ke kroucení deformaci nebo jiným změnám dřeva.

Obsah látek: Přírodní barvivo, které může být po určitou dobu vyplavováno ze dřeva například deštěm ve formě hnědé tekutiny, proto zamezte kontaktu s omítkami, cihlami a dalšími krytinami nebo podlahovinami, které  by mohli být obarveny. Odvod dešťové vody zajistěte trubkovým systémem nebo kanalizací v případě že  je montáž prováděna v patrech nebo balkonech. Pro montáž merbau používejte pouze ocelové nerezové vruty.

Odolnost - životnost: Vysoká tvrdost, výborná stabilita, dlouhá životnost, velmi dobrá pružnost, bez nutnosti chemického ošetření

POZOR: Dřevo je čistě přírodní produkt, každé prkno je jedinečný unikát. Rozdíly v barvě, struktuře a sukatosti jsou ceněným prvkem a znakem pravosti dřeva. Dřevo je materiál se schopností absorbovat a ztrácet vlhkost. Šířka a tloušťka prkna se může lišit až o 6 % od deklarovaných rozměrů. Rozměry se mění pod vplyvem různých podmínek v okolí kde se dřevo instaluje - může docházet k povrchovým prasklinám a deformaci prkna. Všechna tvrdá dřeva mají sklon k vytváření trhlin na koncích čel. Díky rozdílnému chování ploch a konců čel při schnutí je to zcela normální. Jsou to přirozené vlastnosti dřeva a nemůžou být předmětem reklamace. Malé trhliny, praskliny, pryskyřičné kanálky, uzly / bulky, bělové dřevo, nerovnoměrnosti, stopy po nedofrézovaní a jiné kazy vzniklé při strojním opracování jsou povoleny do 10% dodaného množství materiálu. Nerovnoměrný sklon vláken, zkroucené / ohnuté kusy a jiné deformace nejsou klasifikovány jako vady.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok