Kvalitní sibiřská terasová prkna Modřín sibiřský AB se světle nahnědlou až načervenalou barvou. Charakteristické také pro přítomnost dobře zarostlých suků a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, pružnosti a únosnosti. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat. Proto doporučujeme prkna i hranoly ošetřit vhodnou lazutou nebo olejem. V žádném případě nedovolte kontakt spodní konstrukce přímo se zeminou. Ošetření je nutno provádět pravidelně a je doporučené dvakrát ročně, před a po sezóně, poprvé po pokládce po 3 - 4 týdnech. Sibiřský modřín může být ošetřen kterýmkoli Osmo terasovým olejem s obsahem pigmentů.

Terasy ze Sibiřského modřínu jsou přirozeně odolné a esteticky příjemné, jsou obzvláště oblíbené u projektů, které vyžadují dřevěné obložení, neboť použití Sibiřského modřínu může vytvářet konzistentní vzhled v celém exteriéru projektu. Jednou z hlavních výhod Sibiřského modřínu jako materiálu pro stavbu teras je to, že je jedním z nejtvrdších a nejtvrdší z měkkých dřevin a je klasifikován jako třída 3 podle BS EN 350-2. To dovoluje Modřínu být vystaven počasí po dobu 8 až 12 let. Kromě toho má vynikající poměr cena - výkon.

Cena za 1 metr čtvereční = 675,- včetně DPH.

Parametry

Parametr Popis
Materiál Dřevo
Dřevina Modřín sibiřský
Profil 27 x 145
Dodávané délky mm 2000 | 3000 | 4000
Výška +/- 1 mm 27
Šířka +/- 2 mm 145
Jakostní třída dle DIN EN 3050-2 2
Balení celkem ks 3
Ošetření Bez povrchové úpravy
Třídění AB
Povrch P/P jemné drážkování
Třída odolnosti 3
Stabilita 2
Tvrdost 3
Hustota při 12% vlhkosti kg/m3 650
Celkové tangenciální sesychání % 8,2
Celkové radiální sesychání % 4,2
Pevnost v tlaku N/mm2 55
Původ Západní, střední a jihovýchodní Sibiř

Přiložené soubory

Drevene terasy.pdf (593 kB)
Návod k montáži

Dřevěná terasa Modřín sibiřský AB

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Na 1 m2 terasy je třeba cca 3 bm podkladových hranolů a cca 35 vrutů.

Dodávané délky prken mm Plocha prkna v m2
2000 0,286
3000 0,429
4000 0,572

Barva: bělové dřevo nažloutle bílé až načervenale bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červeno hnědé, tmavne. Při silném slunečním ohřátí může vytékat pryskyřice.

Montáž: Podkladové hranoly použijte ze stejné, nebo kvalitnější dřeviny jako prkna, dodržujte jejich osovou rozteč max. 45 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1% a cca 1% ve směru prken, spadajících směrem od objektu. Podklad musí být pevný či zhutněný, aby nedocházelo k propadu hranolů a jejich dlouhodobému vlhnutí. V případě zhutněného podkladu doporučujeme použití štěrkové lože frakce 8/16 nebo 16/22 mm, při pokládce na pevný podklad je vhodné použít pod podkladové hranoly gumové podložky. Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži desek použijte nerezové vruty 5x60 mm a to vždy ve dvojici. Každý vrut musí být vzdálen nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Přesah na konci prkna by však neměl být větší než 5 cm. Mezi jednotlivými prkny dodržujete dilatační spáru cca 0,5 cm, pomocí vymezovače spár, v případě, že je napojujete za sebou pak 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m - dilatační spára 1,5 cm).

Rozdíly v barvě: fládrování jsou přírodní vlastnosti dřeva a to je třeba je tolerovat. K typickým vlastnostem modřínu sibiřského i evropského patří sklon k tvorbě podélných trhlin a ronění pryskyřice, které se může vyskytnout při pokládce i po dokončení.

Třídění: Aby se podchytily chyby ve třídění, kterým nelze zabránit, platí předpisy pro třídění vždy pouze pro 95% dodávky; tzn. maximálně 5% počtu kusů může vykazovat nepatrné kvalitativní odchylky.

Pohledová strana: Vždy před koupí materiálu se ujistěte, že chcete správně zvolit pokládku terasových prken pohledovou stranou jako stranou pochozí.

Trhliny na pohledové straně (ne probíhající skrz tloušťku prkna) do max. 1/3 délky prkna smí být obsaženy. Koncové trhliny až po šířku prkna jsou přípustné. K typickým vlastnostem patří sklon k tvorbě podélných trhlin, kroucení a ronění pryskyřice, které se může vyskytnout i při pokládce. Smolníky a jádrovnice jsou v přiměřeném poměru přípustné.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky