Dýhovaná podlaha Parky Pro Chocolate Oak Premium Brushed do bytových a lehce namáhaných komerčních prostor se zámkovým spojem. Povrchová úprava dýhované podlahy Parky osmi vrstvami antibakteriálního matného, ultra tvrdého laku, který vypadá jako přírodní olej. Čtyřstranná jemná mikrofáze. Dýhované podlahy Parky jsou opatřeny antibakteriální vrstvou s názvem "Ultrafresh", která eliminuje bakterie v drážkách. Hrany a zámky jsou navíc naimpregnovány proti pronikání vlhkosti Aqua Sealing Complete.

Parametry

Parametr Popis
Typ Dýhovaná
Provedení Plovoucí
Řada Pro 06
Zátěž 31
Vzor Prkno
Fáze V4
Dekor Dub
Tón Tmavá
Povrchová úprava Lak
Rozměry 7,2 x 190 x 1203 mm
Balení m2 11 lamel = 2,514
Tloušťka 7,2
Nášlapná vrstva 0,6
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m²K/W 0,043
Tepelná vodivost W/m²K 0,230
Spoj Zámkový
Třídění Natur
Nosná deska HDF
Útlum kročejového hluku dB 15
Hustota Kg/m3 950
Úprava Kartáčovaný

Přiložené soubory

TL.pdf (968 kB)
Technický list

Podlahove-vytapeni-parky.pdf (150 kB)
Podlahové topení

Navod k pokladce podlah Par-Ky Pro.pdf (445 kB)
Návod k pokládce

Prirucka k udrzbe podlah Par-Ky.pdf (422 kB)
Údržba podlah Par-Ky

Parky Pro Chocolate Oak Premium dřevěná dýhová podlaha

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Co znamená BRUSHED (KARTÁČOVANÝ)?
Kartáčováním dřeva před lakováním otevřeme póry dřeva. Díky této úpravě zvýrazníme strukturu dřeva a podpoříme vzhled masivní podlahy lakované matným lakem, který vypadá jako přírodní olej.

Vysvětlíme Vám proč:

  • Velmi tvrdá stabilní HDF deska. Střed lamely Parky je nejkvalitnější dřevovláknitá deska s velmi vysokou odolností proti vlhkosti (bobtnavost 5-8%), která má vysokou hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdost dvojnásobně vysokou oproti např. dubu.
  • Oboustranná impregnace dýhy lepidlem a 8 vrstvami laku Na tuto velmi tvrdou HDF desku je nalepena dřevěná dýha tloušťky 0,6 mm. Tato dýha je zespodu impregnována lepidlem a ze shora 8 vrstvami tvrdého a dostatečně pružného laku tak intenzivně, až dojde k nasycení mezibuněčných prostor z 97%. Dýha tak získá v celém svém profilu vyjímečnou tvrdost a odolnost proti vnikání vlhkosti. Tedy i při silném bodovém zatížení podlahy, protlaku, vrypu dochází u Parky k výrazně menšímu poškození, než u lakovaného rostlého dřeva, protože nášlapná vrstva měkké rostlé dřevo neobsahuje - proti protlaku stojí 2 tvrdé komponenty: vrstva impregnované vytvrzené tenké dýhy a tvrdá HDF, na kterou je dýha nalisovaná. Takto protlačené místo na vodu vůbec nereaguje. Kdežto laková vrstva (tvrdá vrstva laku) na silné nášlapné vrstvě dřeva u třívrstvých nebo masivních podlah pronikne pouze do 3-4 desetin mm a při vyšším bodovém tlaku (pádu běžného předmětu v domácnosti) se „proboříte“ do rostlého měkkého dřeva se všemi negativy - laková vrstva se prolomí, do dřeva začne pronikat vlhkost z běžné údržby, tmavý záběh od vlhkosti se začne zvětšovat a lak odprýskávat.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky