Dvousložková epoxidová pryskyřice Chemos EP-19 na uzavírání vlhkosti v cementových potěrech a betonech do 5 % CM. Elastický základní nátěr z epoxidové pryskyřice bez obsahu vody. Parozábrana pro betony a potěry se zvýšenou zbytkovou vlhkostí u nových betonů nebo špatně izolovaných podkladů. Vhodná také na penetrování a ke zpevnění savých a nesavých podkladů, hlavně drobivých cementových potěrů. Uzavírání zvýšené zbytkové vlhkosti u cementových podkladů jako např. cementové potěry, betonové deky, podkladové betony, penetrování keramických podlah a podlah z přírodního kamene, opracovaného kamene, terasa, penetrování podkladů s pevně přichycenými zbytky bitumenového nebo vodou rozpustného lepidla, zpevnění popraskaných a drobivých betonů, penetrování savých a nesavých podkladů. Základní nátěr před lepením pomocí lepidel na parkety.

Vhodné podklady:

  • pískový litý asfalt
  • beton B25 (drsný povrch)
  • (tekuté) potěry se síranem vápenatým (ne pro blokování vlhkosti)
  • dřevěné základové materiály (parkety, palubovka)
  • dřevotřískové desky V100 (E1), desky OSB
  • kámen, teraso, keramika, dlaždice
  • sádro-vláknité desky bez povrchové vrstvy
  • sdružená podlaha
  • cementová podlaha a betonová podlaha se zvýšenou zbytkovou vlhkostí

Parametry

Parametr Popis
Typ Opravy podkladů
Barva Béžová
Balení 3 | 10 kg
Spotřeba 400 g při nanášení pomocí válečku
Doba schnutí min. 12 hodin při 20°C
Vhodné pro podlahové topení Ano

Přiložené soubory

Epoxidova penetrace a bariera Chemos EP-19.pdf (643 kB)
Technický list

Epoxidový penetrační nátěr Chemos EP-19

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 1 906 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Epoxidový penetrační nátěr Chemos EP-19 3l 15420127050
3 litry
6 dnů 0 ks 1 906 Kč
Epoxidový penetrační nátěr Chemos EP-19 10l 15420127051
10 litru
6 dnů 0 ks 5 361 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu
Podklad musí být nosný, pevný v tahu a tlaku, čistý a zbavený látek (špína, olej, mastnota), které omezují přilnavost. Nesmí obsahovat nesoudržné částice, slinuté vrstvy, atd. Přilnavost omezující vrstvy (zbytky lepidla, mastnota, barvy, laky, ošetřovací prostředky) odstranit kartáčováním, broušením, frézováním nebo otryskáním. Přípravou podkladového materiálu musíte zabezpečit, aby byl základ připravený na pokládku, teda především čistý, s pevným povrchem, drsný, případně nasákavý, rovný, trvale suchý a bez trhlin. Předcházející mechanické opracování podkladu (zametení, odsání, obroušení nebo zbroušení, frézování, brokování) je potřebné vykonat na základě typu a stavu podkladu. Trhliny a mezery, kromě dilatačních spár nebo jiných konstrukcí podmíněných prvků uzavřete pomocí zalévací pryskyřice a spojovacích prvků. Otvory a prohlubeniny je možné vyplnit opravnou tmelící hmotou. Nepropustné, hladké a kovové podklady odmastit a obrousit. Na kovech napřed vyzkoušet přilnavost. Volné částice a prach důkladně vysát. Penetraci nechat vždy dobře zatvrdnout. .

Míchání složek
Spojení komponentů: kryt a spodní část horního dílu nádoby (dutinové víko) víckrát propíchněte velkým šroubovákem a celý obsah tužidla nechejte vytéct do spodní části nádoby. Až potom odstraňte vyprázdněný kryt. Oba komponenty míchejte vrtačkou nebo elektrickým míchacím zařízením, a to do té doby, až dosáhnete rovnoměrnou barvu (minimálně 2 minuty). Dejte pozor na kompletní promíchání v oblasti spodní části a bočních stěn. Vždy míchejte kompletní množství v nádobě, aby jste zabezpečili dobrý poměr směsi. Teplota obou komponentů by měla být minimálně 15°C.

Zpracování

Připravený respektive zamíchaný základní nátěr naneste neředěný pomocí válečku z beraní kůže v rámci doby zpracování najednou, přitom zabraňte tvorbě kaluží. Ihned po nanesení základního nátěru ho vydatně popískujte křemičitým pískem 0,3 - 0,8 (spotřeba cca 2,5 - 3 kg/m2). V případě použití základního nátěru z epoxidové živice ve formě parotěsné zábrany nemusíte dávat vrstvu písku, nejdříve po 12 hodinách a nejpozději po 24 hodinách naneste druhou vrstvu nátěru, kterou ihned po nanesení příslušným způsobem popískujte. Po 15 hodinách je možné zbylý písek zamést a vysát. Popískovaný povrch je možné přetřít nivelační hmotou nebo lepit přímo lepidlem. V rámci 24 hodin po nanesení je možné na základní nátěr lepit lepidly PU nebo MS, a to bez předcházejícího použití křemičitého písku.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok