2-složkový epoxidový penetrační nátěr Chemos EP 20, vlhkostní bariéra až do neomezené hodnoty vlhkosti na cementové podklady, uzavírací nátěr na betonové plochy. Penetrace ke zpevnění savých a nesavých podkladů, popraskaných a drolivých betonů, penetrování keramických podlah a podlah z přírodního kamene, opracovaného kamene, teraca apod. Penetrování podkladů s pevně přichycenými zbytky bitumenného nebo vodou rozpustného lepidla, uzavírání vlhkosti u nových cementových potěrů a betonech (ne na anhydritových podkladech), nebo špatně izolovaných starých podkladů. Penetrace pod nivelační hmoty - je třeba zapískovat ostrým kremiitým pískem 1 - 2 mm nebo dodatečný nátěr s PER 390. Zhotovení reakční pryskyřičné malty smíchané s pískem 0,3 - 0,8 mm na vyplnění děr

Vhodné podklady:

  • betonové a cementové podklady
  • lité potěry se síranem vápenatým (anhydrit) - ne pro uzavírání vlhkosti !!!
  • dlažba, teraco, kámen
  • cementová a betonová podlaha se zvýšenou vlhkostí
  • pískový litý asfalt

Parametry

Parametr Popis
Typ Opravy podkladů
Barva Bezbarvá - světle žlutá
Balení 3,5 | 7 | 14 litrů
Spotřeba 300 - 400 g/m2 základní nátěr
Doba schnutí 24 hodin
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování min. 45 minut

Přiložené soubory

Chemos_EP_20.pdf (90 kB)
Technický list

Epoxidový penetrační nátěr Chemos EP 20

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 2 541 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Chemos EP 20 epoxidový penetrační nátěr 3,5l 15420127050
3,5 litru
6 dnů 0 ks 2 541 Kč
Chemos EP 20 epoxidový penetrační nátěr 7l 15420127051
7 litru
6 dnů 0 ks 4 642 Kč
Chemos EP 20 epoxidový penetrační nátěr 14l
15420127081
14 litru
6 dnů 0 ks 8 372 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Spotřeba  válečkem

  • 300 - 400 g/m2 základní nátěr
  • 200 - 250 g/m2 druhá vrstva v případě parozábrany

Příprava podkladu
Podklad musí být nosný, na povrchu suchý, čistý, zbavený látek ovlivňující přilnavost (nečistoty, olej, mastnota), dostatečně pevný v tlaku a tahu. Nesoudržné částice, zbytky lepidla, mastnoty a barvy odstraňte broušením, frézováním nebo otryskáním. Trhliny a praskliny, kromě dilatačních spár nebo jiných konstrukčně podmíněných prvků, uzavřete pomocí zalévací pryskyřice a spojovacích prvků. Nesavé, hladké a kovové podklady odmastěte a obruste. Na kovech nejprve vyzkoušejte přilnavost. Nesoudržné částice a prach důkladně vysajte. Otvory a prohlubně lze vyplnit opravnou hmotou OT 101.

Míchání složek
Chemos EP 20 se dodává ve dvou nádobách. Tužidlo (složka B) přelijte do nádoby s pryskyřičným základem (složka A). Oba komponenty míchejte nízko-otáčkovým elektrickým směšovacím zařízením (300-400 ot./min) a to tak dlouho, dokud dosáhnete rovnoměrnou barvu (minimálně ale 2 minuty). Dejte pozor na kompletní promíchání v oblasti spodní části a bočních stěn. Vždy míchejte kompletní množství v nádobě, abyste zajistili dobrý poměr směsi. Po zamíchání přelijte do více čistých plastových nádob tak, aby nebylo větší množství epoxidové pryskyřice v jedné nádobě (zkracuje se čas zpracování) a znovu krátce promíchejte. Po 5-10 minutách po zamíchání znovu už nemíchat - nebezpečí samovolné prudké exotermní reakce! Teplota obou komponent by měla být minimálně 15°C.

Zpracování
Připravený, zamíchaný základní nátěr naneste rovnoměrně v neředěné formě pomocí velurového válečku na podklad (obousměrnými pohyby příčně na sebe) nebo zubovou stěrkou v průběhu doby na zpracování, zabraňte přitom tvorbě kaluží. V případě použití epoxidové pryskyřice jako parozábrany, druhou vrstvu nátěru naneste válečkem ihned po vyschnutí první vrstvy (po cca 24 hod.) nebo naneste epoxidovou pryskyřici na podklad pomocí zub. stěrky B2, S2 v jedné vrstvě cca 0,5 - 0,6kg/m2.

Při přelévání penetračního nátěru nivelačními hmotami ho bezprostředně po nanesení vydatně zasypte ostrým suchým křemičitým pískem o zrnitosti 1 - 2 mm (spotřeba přibližně 3-4 kg/m2), čímž vytvoříte souvislou vrstvu písku, dostatečně tlustou na to, aby nebylo vidět podklad a aby vrchní vrstva písku zůstala suchá. V případě parozábrany aplikované válečkem zapieskujte jen druhou vrstvu nátěru. Po vytvrdnutí zapískovaného nátěru (cca 24 hod.), Přebytečný písek vysajte. Po odstranění přebytečného písku je možné povrch přelít nivelačními hmotami nebo lepit parketovými lepidly. Pokud před vyléváním nivelační hmoty poslední vrstvu nátěru EP 20 nezapískujete, třeba válečkem aplikovat dodatečný nátěr PER 390 v neředěné formě a nechat dobře vyschnout.

Doba zpracování je přibližně 45 minut. Se stoupající teplotou a snižující se vlhkostí vzduchu se schnutí zkracuje, při opačných klimatických podmínkách se prodlužuje. Po cca 24 hodinách je základní nátěr vytvrzen tak, že nelepí. V případě, že není nutné stěrkovat, je možné v rámci 24 - 48 hodin po vyschnutí epoxidového nátěru přímo lepit parketovými lepidly Chemos SPU i bez předchozího zasypání křemičitým pískem či použitím PER 390. V případě, že výrazně překročíte čas 48 hodin od vyschnutí EP 20 před lepením parket, doporučujeme nanést další nátěr EP 20 a nechat vyschnout.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok