Univerzální fixační lepidlo Ardex AF 800 je vysoce lepivá, vodou smývatelná fixace, aplikovatelná válečkem nebo zubovou stěrkou se širokým spektrum použití, velmi nízké emise EC1, garance zdravého ovzduší pro zpracovatele i uživatele. Během zpracování a po vyschnutí nejsou místa zatíženy škodlivými emisemi a zamezuje tak nežádoucím reakcím u alergiků.

Oblast použití:

  • textilních podlahovin s vliesovým rubem
  • textilních podlahovin s textilním rubem
  • textilních podlahovin s pěnovým rubem
  • měkčeného PVC

Složení: polymerní disperze, přírodní pryskyřice, minerální plniva, voda, aditiva a konzervační látky.

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit PVC Koberce
Materiál Redispergovatelná plastová disperze
Balení 10 kg
Spotřeba 150 – 300 g/m²
Vhodné pro podlahové topení Ano
Teplota při zpracování ne pod +15 °C
Doba odvětrání 10 - 15 min. savé, 30 - 45 min. nesavé
Doba pro pokládku 90 - 120 min.
EMICODE EC1+ - velmi nízké emise PLUS
GISCODE D1 – bez rozpouštědel

Přiložené soubory

TL-ARDEX-AF-800.pdf (1,39 MB)
Technický list

BL_ardex_af_800_cz.pdf (137 kB)
Bezpečnostní list

Fixační lepidlo Ardex AF 800 kbelík 10 kg

Katalogové číslo:
4992
Hmotnost:
10 kg
Výrobce:
Ardex
Cena s DPH:
2 808 Kč
Dostupnost:
14 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Příprava podkladu: Podklad musí být zejména rovný, trvale suchý, pevný, nosný, bez trhlin a zbavený separačních částic, jakož i pevný v tahu a v ohybu nebo připravený odpovídajícím způsobem. Staré užitkové vrstvy jako např.: nátěry nebo povlaky musí být před pokládkou obroušeny. Staré zbytky lepidel musí být odstraněny. Stěrkování proveďte vhodnou Ardex stěrkovací hmotou s Ardex přednátěrem.

Zpracování: Ardex AF 800 naneste pomocí válečku nebo jemné zubové stěrky rovnoměrně na připravený podklad. Zamezte tvorbě lepidlových louží. Doba odvětrání závisí na teplotě místnosti, podkladu a materiálu, savosti podkladu a množství nanesené vrstvy. Při pokládce měkčeného PVC nebo jiných hutných krytin na savé podklady musí být fixace zcela odvětrána. Při pokládce difuzně otevřených krytin mohou být krytiny položeny i do vlhké fixace. Při prodloužení doby odvětrání se zvyšuje počáteční přídržnost. Podlahovinu uložíme během doby pro pokládku a dobře přitlačíme. Po cca 30 minutách znovu přitlačíme. U podlahovin, které jsou udržovány vlhkou nebo mokrou cestou je zapotřebí spoje dílů uzavřít například studeným svárem. Svařování spár je možné nejdříve následující den.

Pozdější odstranění podlahoviny a fixace: Propustné krytiny pokropte tekoucí teplou vodou (např. konví s kropicí hlavou), přikryjte fólii a nechte působit podle hustoty krytiny a aplikovaného množství. Poté odstraňte krytinu a fixaci hladkou špachtlí nebo podobným nástrojem. Pokud je to nutné, případně nařežte nesavé krytiny na pásy (dejte pozor aby jste nepoškodili podklad) a sloupněte. Fixaci odstraňte po působení vody hladkou špachtlí nebo tvrdou houbou.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky