Profilep FIX je lepidlo s trvalou lepivostí, určené pro dostatečné upevnění (fixaci) podlahových krytin s možností jejich jednoduchého opětovného odstranění v interiérech. Je vhodné na savé i nesavé podklady, které nejsou poškozené nebo porušené, např. vystěrkované plochy, PVC, CV, teraso. Lepidlo zabraňuje klouzání a pohybu podlahových krytin a tak nedochází k tvorbě bublin a vln na podlaze. Po odstranění podlahové krytiny je možné lepidlo odstranit pomocí roztoku vody se saponátem.

Přednosti

  • snímatelnost podlahoviny bez porušení podkladu
  • lepidlo je při renovaci odstranitelné umytím
  • zabraňuje tvorbě bublin a vln na podlaze
  • odolné čisticím prostředkům
  • neobsahuje rozpouštědla
  • vhodné na podlahové vytápění
  • vhodné pod kolečkové židle

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Vhodné pro PVC Koberce
Barva Bílá
Balení 5 | 10 kg
Měrná hmotnost cca 1,10 kg/l
Spotřeba 50 - 200 g/m2 váleček A2
Vhodné pro podlahové topení Ano
Plné zatížení 3 dny
Doba odvětrání savé cca 10 min., nesavé cca 30 min
Otevřená doba savé 2 hodiny, nesavé 4 hodiny

Přiložené soubory

Fixacni lepidlo na koberce a PVC Profilep Fix.pdf (141 kB)
Technický list

Fixační lepidlo Profilep Fix

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 938 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Fixační lepidlo Profilep Fix (5kg) 2546702401
5 kg
6 dnů 0 bal 938 Kč
Fixační lepidlo Profilep Fix (10kg) 2546702402
10 kg
6 dnů 0 bal 1 815 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu

Podklady musí být rovné, suché, zbavené nečistot jako jsou: prach, olej, vosk, sádra, barva apod. Povrch podkladu musí být pevný (zkouška vrypem), spáry a trhliny třeba vyspravit. Dilatační spáry neuzavírejte! Nerovnosti vyrovnejte stěrkovou hmotou. Okrajové pásy izolace při zdech odřežte až po vystěrkování. Potěry z litého asfaltu přestěrkujte vrstvou stěrky v tloušce min. 2 mm. Dbejte, aby teplota podkladu při lepení byla aspoň + 15°C.

Pracovní postup

Změřená a odřezaná podlahová krytina by měla být předem aklimatizovaná na teplotu v místnosti. Potom ji uložte na místo pokládky a přeložte na polovinu. Na uvolněnou plochu naneste lepidlo. Na podlahoviny s hladkým rubem nebo nesavé podklady použijte pěnový váleček s jemnými póry a na savé podklady nebo rub s hrubší strukturou použijte pěnový váleček s většími póry. Použití rozdílných struktur válečkù zabezpečí optimální spotřebu lepidla. Na lepení kobercù s hrubou strukturou rubu na savý podklad použijte stěrku s jemným ozubením. Doba odvětrání je závislá na klimatických podmínkách, savosti podkladu a paropropustnosti podlahoviny.

Při lepení na savé podklady necháme lepidlo odvětrat cca 10 min., při lepení na nesavý podklad klademe podlahoviny na téměř suché lepidlo (při lehkém dotyku nezùstává na prstech) - doba odvětrání je cca 30 min. Při lepení paronepropustných podlahovin na nesavý podklad je doba odvětrání 30 až 60 min. Otevřená doba, t.j. čas pro kladení podlahoviny na odvětrané lepidlo je 2 hodiny na savých podkladech a 4 hodiny na nesavých podkladech.

Po uložení podlahoviny dobře přitlačíme směrem od středu ke kraji. Potom lepíme druhou polovinu. Pokud mùžete, nezpracovávejte při teplotě pod + 15°C a relativní vlhkosti nad 75 %. Lepidlo naneste jen na takovou plochu, na které jste schopni položit podlahovinu do cca 40 minut. Optimální podmínky pro lepení jsou 18 - 25 °C při relativní vlhkosti vzduchu do 65 %. Vyšší vlhkost a nižší teplota vzduchu prodlužují, naopak vyšší teploty a nízká vlhkost vzduchu zkracují dobu odvětrání, čas lepení a tuhnutí.

Odstranění krytiny

Podlahovou krytinu odstraníme uchopením v rohu a opatrným stáhnutím z podkladu. Případné zbytky lepidla odstraníme umytím roztokem vody a saponátu. Nejdřív nechejte roztok působit, aby lepidlo nabobtnalo.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok