Profilpas Metal Line 87/6 je podlahová lišta v rovině se stěnou pro omítky a sádrokartony složené ze dvou oddělených prvků. Základní prvek je zhotoven z přírodního hliníku a je doplněn hliníkovou vložkou a je k dispozici v různých typech nebo konečných úpravách. Po dohotovení získá efekt podlahové lišty integrované do nástěnného povrchu, který načrtává obvod prostředí do kterého je zasazena aniž omezuje hranice. Instalace probíhá ve dvou rozdílných fázích, vychází se ze základní lišty v okamžiku, kdy je prostředí ještě hrubé, pak se následně kompletuje při pokládce podlahy vložením požadované vložky.

Tyto lišty vymezují ale neomezují prostor; naopak ho rozšiřují díky celkovému estetickému splynutí stěny a podlahy. Kromě dekorativní funkce plně uspokojují technické požadavky a umožňují zakrýt obvodové mezery některých plovoucích podlah.

Parametry

Parametr Popis
Typ Metal line
Materiál Hliník
Délka mm 2000
Šířka mm 15
Výška mm 60
Šrouby a čepy Nejsou součástí dodávky
Vedení kabelů Ne
Držák soklových lišt Ne
Připevnění Přivrtání, lepení
Dekor Stříbrná
Vhodné Pro sádrokarton
Profil Hranatá

Přiložené soubory

Soklove_listy_Metal_Line_88_87.pdf (266 kB)
Stáhněte si technická data

Hliníková soklová lišta 87/6 pro sádrokartony - základna

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Základní profil lze aplikovat na hrubou stěnu následovně:

  • Za použití vhodných lepidel (typu Mamut); v tomto případě umístěte odříznutý základní profil obvodové lišty do správné polohy a připevněte jej na hrubou zeď pomocí lepidla. Před aplikací se ujistěte, zda je plocha dokonale čistá. Několik minut přidržte a rovnoměrné přitlačte celou délku podkladového profilu obvodové lišty, aby správně přilnul ke spodní ploše.
  • Za použití šroubů a hmoždinek; v tomto případě položte odříznutý základní profil do správné polohy; pak nesmazatelnou tužkou vyznačte polohu vrtání podle otvoru v základním profilu. Odložte základní profil a vyvrtejte do zdi díry v místě vyznačených míst. Zkontrolujte správnou velikost hmoždinek a šrouby, které budete používat. Vložte hmoždinky do otvoru ve stěně; znovu umístěte profil do správné polohy a připevněte jej pomocí příslušných šroubů. Před pokládkou se ujistěte, zda je plocha pro umístění profilu dokonale čistá.
  • Potom na stěnu naneste omítku a dávejte pozor, aby byl horní povrch obvodové lišty chráněn. Po dokonalém zaschnutí omítky, před nasazením výplně očistěte horní část obvodové lišty.

Základní údaje o kovech: Hliník není odolný proti všem chemickým látkám, proto je nutné zamezit, aby přišel do styku s agresivními přípravky jako je kyselina solná (HCl) a kyselina fosforečná (H3PO4). Přípravky používané na čištění kamene, keramiky a glazované dlažby, jako je například kyselina solná, čpavek, bělící přípravky a podobně, poškozují povrch kovu a způsobují silnou korozi. Kromě toho je vždy nutné rychlé a opatrně odstranit z povrchu profilu zbytky cementu, lepidla nebo materiálu použitých pro spárování.

Přírodní hliník: Slitina Al-Mg-Si, tepelně zpracovaná ve stavu T6 (6060 T6). Profily jsou realizovány extruzí a zaručují dobrou odolnost proti chemickým a atmosférickým vlivům. Mokrý cement a jeho deriváty vytvářejí kyselé složky, které působí na povrch a způsobují rezavění kovu (vytváření hydroxidu hlinitého). Z tohoto důvodu musí být viditelná plocha profilu rychle očištěna od cementu, lepidel a materiálu použitých pro spárování.

Eloxovaný hliník: Slitina Al-Mg-Si, tepelně zpracovaná ve stavu T6 (6060 T6). Profily jsou realizovány extruzí a následným eloxováním. Mají velmi dobrou odolnost proti chemickým a atmosférickým vlivům. Mokrý cement a jeho deriváty vytvářejí kyselé složky, které působí na povrch a způsobují rezivění kovu (vytváření hydroxidu hlinitého). Z tohoto důvodu musí být viditelná plocha profilu rychle a opatrně očištěn od cementu, lepidel a materiálu použitých pro spárování.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky