Střižené bytové koberce


Střižené koberce jsou vyrobeny stříháním smyčky z vláken a proto název "Cut pile", a jsou dostupné v těchto provedeních:

 

Frisee: Neformální, ale velmi odolné koberce. Vytváří "kudrnatý“ texturovaný povrch. Minimalizují stopy chodidel a vysavače. Tyto koberce jsou vyrobeny z pevně zkroucených přízí, které jsou tepelně fixovány. Mají hustý nízký vlas, který vytváří hrubou texturu. Nevykazují stopy, prach nebo nečistoty, díky čemuž jsou ideální pro oblasti s vysokým provozem využíváním.

 

Saxony: Jsou oblíbené pro svůj luxusní vzhled, plyšový pocit a hluboký vlas, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro moderní i tradiční interiéry. Tento typ koberce je typicky velmi hustý, měkký a dává chůzi „plyšový“ pocit. Zobrazují stopy po chůzi a stopy po vysavači, takže jsou ideální pro ložnice. Vlákna u saxony koberců jsou rovná a směřují stejným směrem, takže když se vlas pohybuje, barva koberce se přirozeně posouvá ze světlé do tmavé (nebo naopak).

 

Twist: Oblíbené koberce, jsou extrémně odolné a dokážou se vyrovnat s každodenními požadavky rušného rodinného domu, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro prostory s vysokým provozem, jako jsou obývací pokoje, chodby a schodiště. Příze je pevně zkroucená a poté tepelně fixována, aby zůstala zachován neporušený tvar. To vytváří všestranný, texturovaný povrch, který lze přizpůsobit řadě obyčejných barev. Stopy po vysavači nejsou zřejmé.

 

Velur: Sametové textury lze také nazvat velurové koberce, které se stříhají, aby vytvořily ten super hladký povrch, který je synonymem pro tento typ koberců. Příze, které tvoří velurové koberce, mají velmi malé kroucení, což znamená, že jednotlivá vlákna mohou do sebe hladce zapadnout. To vytváří vynikající, měkký povrch, který vytváří luxusní texturu ve vašem domově. Vzpřímená povrchová úprava velurového koberce je ideální pro vytvoření formálního vzhledu.1231012další stránkapresmerovat_automaticky