Disperzní kontaktní lepidlo Wakol D 3540 (LMS 100) vhodné pro lepení korkových dlaždic přírodních, předlakovaných a voskovaných, bez jakkoliv upravené spodní strany na savé a nesavé podklady a taktéž na již položené podlahové krytiny ve vnitřních prostorech. Lepidlo je také vhodné pro lepení korkových obkladů a lepení koberců na schody.

  • Bez obsahu rozpouštědel dle TRGS 610
  • Vhodné na podlahové vytápění
  • Vhodné pod židle s kolečky
  • Ihned pochozí
  • Emise EC1 PLUS: velmi nízké

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Korek
Materiál Latex – akrylátová disperze
Balení 1 | 5 l
Spotřeba 250 g/m²
Doba schnutí cca. 30 - 45 minut na savé podklady, | cca 60 - 90 minut na nesavé podklady
Doba zpracování Vzájemné spojení (slepení) musí být provedeno do cca 120 - 180 minut po zaschnutí obou nátěrů jak na korku, tak na podkladu; u přednatřeného korku (max. 24 hod předem) pouze 60 – 90 minut po zaschnutí lepidla na podkladu
Mrazuvzdornost Citlivé na mráz – neskladovat pri nižších teplotách než + 5°C

Přiložené soubory

Wakol_D_3045_CZ.pdf (263 kB)
Technický list CZ

Wakol LMS 100 kontaktní lepidlo na korkové podlahy

Výrobce:
Wakol
Cena s DPH:
od 367 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Wakol LMS 100 kontaktní lepidlo na korkové podlahy 1l 7420B01201
1 kg
6 dnů 0 ks 367 Kč
Wakol LMS 100 kontaktní lepidlo na korkové podlahy 5l 7420B01205
5 kg
6 dnů 0 ks 1 478 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Podklad a klimatické podmínky v místě aplikace musí splňovat požadavky normy DIN 18365. Podklad musí být rovný, trvale suchý, pevný, bez trhlin, špíny a jiných látek ovlivňujících přilnavost. Staré krytiny musí být dobře přilepeny, musí mít hladký povrch bez vosku a ošetřujících produktů. Lepení korkových podlah pomocí lepidla Wakol D 3540 vyžaduje hladký a rovný podklad. Hrubý a nerovný podklad musí být vyrovnán vhodnou cementovou stěrkou.

Anhydritové, magnesitové, kamenné a lité asfaltové podlahy musí být vyrovnány minimálně 2 mm vrstvou stěrky. Nedostatečně rovné sádrové podklady musí být vyrovnány vysoce kvalitní vyrovnávací stěrkou.

Aplikace: Lepidlo dobře promíchejte. Na podklad a lepenou stranu korku naneste pomocí velurového válečku rovnoměrnou a souvislou vrstvu lepidla tak, aby se netvořili kaluže. Ujistěte se, že aplikované množství dostačuje k vytvoření kompletního povlaku. Zaschlé lepidlo musí vytvořit celistvý rovnoměrný matný povlak.

Ihned jak lepidlo zaschne a zprůhlední, položte korkové dlaždice a přiklepejte je gumovou paličkou. Položené dlaždice jsou ihned pochozí. Přírodní korek může být lakován po 24 hodinách od lepení. V den pokládky naneste lepidlo na podklad a po dostatečné době schnutí položte korkové dlaždice kontaktním způsobem. V tomto případě je pracovní doba zkrácena na 60 - 90 minut. Nenanášejte při teplotě nižší než +15 °C. V případě chladného počasí nechte ohřát ve vytápěné místnosti. Lepidlo není vhodné na lepení korkových podlah s PVC podložkou dle DIN EN 655.

 

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky