Korková podlaha Twist classic k lepení ve formě dlaždic 300x300. Korková podlaha je lehká, pružná, ohebná, nepropouští tekutiny ani plyny, má výbornou regeneraci po stlačení, zůstává mechanicky pevná a odolná, má nízkou vodivost a mimořádnou schopnost tepelně i zvukově izolovat. Korková podlaha je vhodné jako podlahová krytina do celého bytu i kanceláře.

Povrchová úprava se provádí po nalepení a obroušení korkové podlahy lakem, tvrdým voskovým olejem popřípadě barevným transparentním voskem.

Pokládka dlaždic:
Vybalte korkové dlaždice a vyrovnejte je v místnosti, kde je budete pokládat, 48 hodin před vlastní instalací. Teplota by se měla pohybovat mezi 15°C až 21°C a vlhkost by měla nyní i během instalace být na běžných úrovních.
Řiďte se návodem výrobce pro aplikaci lepidel při instalaci. Dávejte pozor, abyste u lepidel, které vyžadují aplikaci pomocí zednické lžíce, použili lžíci správné velikosti a tvaru, abyste neaplikovali nesprávné množství lepidla.
Dlaždice opatrně přitlačte – vyválcujte je standardním 50 nebo 70 kg válcem. Dlaždice je třeba vyválcovat nejméně čtyřikrát každým směrem. K odstranění přebytečného lepidla z položených dlaždic použijte vlhkou látku, je-li lepidlo vlhké a minerální líh, je-li zaschlé.
Dlaždice lze seříznout nožem na linoleum nebo běžným nožíkem, musí však být ostrý.
Po instalaci by se nejméně 24 hodin podlaha neměla zatěžovat, přesná délka závisí na druhu použitého lepidla.
Pokud dlaždice nejsou už ošetřeny od výrobce, může se na ně hned po instalaci aplikovat uretan nebo vosk. Řiďte se návodem výrobce.

Parametry

Parametr Popis
Typ Korková
Provedení K lepení
Zátěž 31
Fáze Ne
Dekor Přírodní
Tón Střední
Rozměry 300 x 300 x 4 mm
Balení m2 0,99
Zaruka let 5
Tloušťka 4
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m2K/W 0,062
Tepelná vodivost W/m2K 0,065
Lepení Ano
Certifikace FSC
Útlum kročejového hluku dB 18
Hustota Kg/m3 550
Hmotnost na plochu g/m2 2000

Přiložené soubory

VOC test.pdf (188 kB)
VOC test

Granorte Brochure EN.pdf (5,40 MB)
Katalog

Korková podlaha k lepení 300 x 300 Twist classic

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Korek nepřitahuje ani nepohlcuje prach. Vysoká odolnost proti vodě, saponátům a čistícím prostředkům. Podlaha je vhodná pro podlahové vytápění.

Pro svoji tvarovou stálost a nulovou nasákavost ideálně nahrazuje studenou keramickou, případně kamennou dlažbu i v místnostech jako je kuchyně a koupelna. Korek udržuje teplo, tlumí hluk a svými přirozenými přírodními vlastnostmi vytváří ideální zdravé prostředí. Korková dlažba se standardně dodává bez konečné povrchové úpravy za účelem doladění celého designu podle Vašich představ. Do vlhkého prostředí doporučujeme povrchovou úpravu tvrdým voskovým olejem. Výhodou korkové podlahy je možnost lokální renovace.

Úprava podkladu: Náležitá příprava podkladu je pro správnou instalaci korkové podlahy nezbytná. Odstraňte jakoukoli barvu, vosk nebo jiné látky z povrchu, které by mohly bránit vytvoření pevného spojení. Všechny podklady musí být hladké, suché, čisté, nesmí mít na sobě vosk ani nic podobného. Podklad musí být rovný a nesmí být vlhký. U dřevěných podlah použijte odstraňovač barvy či laku a pak je vydrhněte fosforečnanem sodným. V obtížných případech může být nutné provést strojní zbroušení celé podlahy. Když máte všechno tohle za sebou, podlahu umyjete, opláchněte a nechte dobře uschnout.

Dřevěné podlahy musí byt zarovnány do roviny a všechny trhlinky musí být vyplněny dřevěným tmelem nebo podobným materiálem. Pak je třeba podlahu zbrousit, aby její povrch byl jednolitý. Pokud to nejde jinak, dá se stará podlaha pokrýt 3/8 nebo 1/2 palcovou překližkou s povrchově ošetřenými oběma stranami. Překližka musí být pevně ukotvena.
Betonové podlahy (čerství i staré) musí být zarovnány do roviny pomocí latexové výplně. Naneste standardní podkladovou vrstvu betonu.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky