Velmi houževnatý jednosložkový vodou ředitelný finální lak na dřevo STRONG Premium mat na dřevěné podlahy od Dánského výrobce Junckers. Ideální pro použití na silně zatížené dřevěné podlahy z měkkého i tvrdého dřeva v domácnosti nebo na méně zatížené podlahy v komerčních prostorách. Lak na podlahy Strong je pružný a velmi dobře odolává běžnému zatížení. Lze jej aplikovat také na dřevěný nábytek, obložení a jiné truhlářské výrobky v interiéru. Vytváří příjemný vzhled mírně tlumící barvu dřeva. Odolává běžným čisticím prostředkům v domácnosti, snadno se čistí a renovuje. Aplikuje se na povrchy ošetřené základním lakem Junckers PreLak, a to ve dvou až tří vrstvách. Během lakování se odstín dřeva lehce změní, ale po dokončení práce je celkový vzhled povrchu světlejší. Laky na vodní bázi dají dřevu vždy světlejší konečný vzhled než laky na bázi rozpouštědel.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vodní laky
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Určení Vrchní
Balení kg 5
Stupeň lesku Mat
Počet nátěrů 2 - 3
Spotřeba 1l = cca. 10-12 m2
Doba schnutí 3 hodiny
Ředění Neředit
Báze PU/CO-polymer
Nářadí k aplikaci Váleček s krátkým chlupem, štětec
Konečné vytvrzení 72 hod

Přiložené soubory

tl-strong-premium-2021.pdf (486 kB)
Technický list

Junckers Strong Premium lak na parkety zátěžový matný 5l

Katalogové číslo:
127500-PRE
Hmotnost:
5 kg
Výrobce:
Junckers
Maloobchodní cena:
4 809 Kč
Ušetříte:
321 Kč
Sleva:
7%
Cena s DPH:
4 488 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Doporučený způsob aplikace:

  • Povrchy vystavené vysoké zátěži: 1 vrstva základního laku Junckers Prelak při vydatnosti 8 m²/l + 2 vrstvy Junckers Strong Premium při vydatnosti 10 m²/l
  • Povrchy vystavené nízké zátěži: 1 vrstva základního laku Junckers Prelak při vydatnosti 8 m²/l + 1 vrstva Junckers Strong Premium při vydatnosti 10 m²/l

Neošetřené / broušené povrchy: Zbavte povrch podlahy veškerého prachu, vosku, mastnoty, polituračních přípravků a zbytků z mýdlových saponátů. Povrch vybruste, zbavíte se špíny a veškerých nerovností. Pak teprve nanášejte základní lak Junckers PreLak dle návodu nebo Junckers Strong Premium. Po zaschnutí laku povrch přebruste brusným papírem o zrnitosti č. 150 - 180 po vláknech dřeva. Vysajte z podlahy přebytečný prach po broušení a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Poté aplikujte další 1 - 2 další nátěry laku Junckers Strong Premium.

Dříve lakované podlahy: Podlahu umyjte přípravkem Junckers Sylva Neutralizer. Důkladně povrch vybruste brusným papírem zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brusný prach a vytřete čistou vodou a dobře vyždímaným hadrem. Další nátěry byste měli nanášet až po zkoušce adheze na menším místě, prováděné ve 4 hodinovém intervalu. Zkoušku adheze provádějte tak, že na určité místo nanesete dvě vrstvy laku ve 4 hodinovém intervalu a po zaschnutí vyzkoušíte (např. hranou mince), zda nátěr drží. Pokud je nátěr v pořádku, můžete povrch podlahy přelakovat druhou a třetí vrstvou nátěru. Pokud přilnavost není uspokojivá, postupujte podle pokynů v návodu na povrchy ošetřené voskem, nebo jinými polituračními přípravky „Voskované / politurované podlahy“.

Voskované / politurované podlahy: Vybruste povrch bruskou a brusným papírem zrnitosti č. 24 - 36 a odstraňte všechny zbytky starého nátěru. Stopy po broušení vyhladíte brusným papírem zrnitosti č. 60 - 80. Nakonec použijte brusný papír zrnitosti č. 100 - 120, aby byl povrch rovnoměrný. Poté povrch důkladně vysajte a postupujte podle pokynů v návodu na neošetřené nebo broušené povrchy „Neošetřené / broušené povrchy“.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky