Elastické jednosložkové silanové lepidlo na vrstvené dřevěné podlahy Chemos SPU-60 podle normy EN 281 a normy EN 14293. Na rozdíl od lepidla Chemos SPU-64 je řidší a je vhodné pro použití na dřevěné 2 a 3 vrstvé podlahy. Žádné škodlivé působení s laky, oleji a tmely (žádná migrace změkčovadel), žádná zdravotní a ekologická rizika, možnost použití na téměř všechny podklady bez nutnosti použití penetrace. Velmi dobrá přilnavost lepidla na všechny běžné druhy podkladů a dřeva. Zbytky lepidla je možné lehce očistit a odstranit z povrchově upravených podlah. Lepidlo na dřevěné podlahy je SPU-60 je vhodné na podklady s podlahovým vytápěním. Lepidlo tuhne chemickou reakcí s okolní vlhkostí (ze vzduchu, z podkladu,...), výborná stabilita hřebenu, elastické, chrání podklad před smykovými (tahovými) silami, dlouhá otevřená doba pro pokládku parket - 60 min.

Spotřeba na m2:

1100 - 1200 g  - B11
1200 - 1350 g  - B15

Vhodné pro podlahy:

  • vícevrstvé parkety podle normy ČSN EN 13489
  • parketové vlysy s perem a drážkou podle normy ČSN EN 13226 (max. 75 x 600 mm)

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Dřevo
Barva Béžová
Balení 18 kg
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování cca 60 minut při 20°C

Přiložené soubory

Lepidlo na trivrstve podlahy Chemos SPU-60.pdf (148 kB)
Technický list

Lepidlo na třívrstvé podlahy Chemos SPU-60

Katalogové číslo:
15420127049
Hmotnost:
18 kg
Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
3 899 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu:

Podklad musí být rovný, trvale suchý, čistý, mírně drsný, savý, bez trhlin, pevný v tlaku a tahu. Nátěry, nesoudržné části, cementové mléko, mastnota a pod., musí být důkladně odstraněné. Mechanické opracování podkladu - obroušení nebo frézování, je potřebné vykonat na základě typu a stavu podkladu (přebroušení podkladu doporučujeme udělat vždy). Trhliny a mezery, kromě dilatačních spár nebo jiných konstrukcí podmíněných prvků, uzavřete pomocí zalévací pryskyřice a spojovacích prvků. Otvory a prohlubeniny je možné vyplnit opravným tmelem OT 101. Případné nerovnosti vyrovnejte vhodnou nivelační hmotou v tloušťce min. 2 mm. Betonové a cementové podklady v dobré kvalitě není potřeba ve většině případů penetrovat. Anhydritové podklady přebruste a vysajte prach. Staré nekvalitní podklady a pískový litý asfalt je třeba po přebroušení napenetrovat epoxidovou penetrací Chemos EP 19.

Zpracování:

Lepidlo musí mít správnou pokojovou teplotu. Po otevření odstraňte ochrannou fólii i s případným zatvrdlým lepidlem na okraji. Pokud je potřebné, promíchejte. Naneste lepidlo špachtlí s příslušným zuby na podklad, přitom zabraňte nahromadění lepidla na jednom místě a ani nenanášejte tlusté vrstvy, to zabezpečíte pomocí rovnoměrného tahání zubové špachtle. Parkety položte v zadaném čase pro pokládku do lepidla, krátce zasuňte a pevně přitlačte. Zabraňte postříkání hran. Řiďte se pokyny výrobce parket pro pokládku. Dodržujte vzdálenost od stěn a pevných konstrukčních prvků min. 10 mm. Ihned po pokládce odstraňte z dilatací distanční klíny. Nejméně 24 hodin po položení po parketách nechoďte.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky