Lišty pro podlahy - Arbiton


Široká nabídka lišt pro podlahy řeší problematické přechody, dilatace a ukončení podlahových krytin. Pro ukončení podlahy u stěny jsou vhodné soklové lišty. Mezi nejoblíbenější soklové lišty patří profilované bílé, které jsou vyrobeny z plastu  nebo MDF. Veliké oblibě zákazníků se těší i podlahové lišty, které dovolují vedení kabeláže. Samozřejmostí každého prodejce soklových lišt jsou designové lišty z hliníku a nerezové oceli a také lišty pro PVC. A ani universální plastové rohy by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti, protože najdou uplatnění v celém domě.

 

Přechod mezi podlahami nebo jejich ukončení řeší přechodové lišty. Tyto lišty rozdělujeme podle toho, jak se montují. Lišty samolepící jsou opatřeny kaučukovým lepidlem a stačí u nich lištu pouze upravit na délku, sundat papírovou ochranu lepidla a lištu nalepit a zatížit. Do lišty s trnem, také nazývané jako narážecí, se musí nejprve vyvrtat otvor, do kterého se trn lišty narazí. U šroubovací lišty musíte nejprve navrtat podklad, vložit do otvoru hmoždinku a následně vrut utáhnout. Za zmínku stojí také přechodové lišty pro vedení kabeláže. Pokud byste rádi zajistili bezpečnost na schodišti ať už ve vašem domě nebo v práci, nezapomeňte  na schodové hrany. Dělení dle způsobu montáže je stejné jako u lišt přechodových. Můžete vybírat ze schodových lišt určených pro koberce, obložení schodů vinylem není problém díky schodovým profilům pro vinylové podlahy. Pro dokonalou atmosféru doporučujeme schodové lišty pro vlepení LED pásků. Spojovací hygienické profily pro spojení mezi podlahou a zdí, pro splnění standardů hygienické údržby v potravinářském průmyslu, průmyslových kuchyních a veřejných bazénech naleznete v oddělení Hygienické profily.

 

V kategorii Pro koupelnu naleznete vanové profily k zakrytí mezer mezi okraji vany, umyvadel, sprchových vaniček a stěn pokrytých keramickou dlažbou. Spádové profily pro vnitřní část sprchy se spádem 2% a profily Pro skla s upevněním jak do podlahy tak do stěny. Kategorie Pro balkony nabídne širokou škálu balkónových profilů.1234další stránkapresmerovat_automaticky