Profilované MDF soklové lišty Woodele


Profilované MDF soklové lišty Woodele

Velikosti soklových lišt - jakou velikost si mám koupit? To je otázka, na kterou se pravidelně ptáte, ale která nemá odpověď typu „jedna velikost pro všechny“. V závislosti na vaší vlastní estetice se každá jedinečná vlastnost může pohodlněji hodit do jiné velikosti a tvarování.

 

Věk a styl vaší nemovitosti je pravděpodobně nejvlivnějším faktorem při rozhodování o výšce soklové lišty. Dobové nemovitosti byly všechny stavěny s vysokými stropy, což vytvářelo působivé, velké prostory. Vysoké soklové lišty jsou ikonickým prvkem těchto historických nemovitostí, protože obvykle obsahují velké propracované lišty, které přitahují pozornost. Ještě důležitější je, že vyšší soklové lišty slouží k udržení proporcionálně vyváženého měřítka větších místností. Od těchto dřívějších období se moderní nemovitosti obvykle stavěly s mnohem nižšími stropy a byly mnohem méně komplikované v designu.

 

Výška stropu: Je třeba zdůraznit, že když váš strop není tak vysoký, mohou vysoké soklové lišty způsobit, že se strop bude zdát nižší, než ve skutečnosti je. To může být problém, pokud máte obzvláště nízké stropy pod obvyklými 2,4 metru, ale pokud můžete použít velkou soklovou lištu, rozhodně dodají interiéru silný pocit kvality.

 

Minimalistický styl: Pokud jde o styl, kterého se snažíte dosáhnout, soklovou lištu lze vyrobit tak, aby zapadla do jakéhokoli schématu, ale tvar a barva také ovlivní, jak se do schématu zapojí. V minimalistickém schématu lze soklové lišty použít k přidání vrstev detailů do místnosti, která by se jinak mohla zdát prázdná, bez přidání příliš velkého prvku jako kus nábytku. Tato přítomnost může být zvýšena zvětšením jejich velikosti a složitosti tvaru.

 

Maximalistický styl se obvykle vyznačuje velmi výraznými kusy nábytku nebo dekorací a je často středobodem místnosti. Menší soklové lišty proto mohou být vhodnější k tomu, aby přestaly upoutávat pozornost na tyto prvky a „vmíchaly“ soklovou lištu do pozadí místnosti. Vybraná lišta může mít také hladký design, může být natřena stejnou barvou stěny a nebo může mít menší velikost. Každý z těchto faktorů by ji v místnosti učinil méně nápadnou.


presmerovat_automaticky