Nástěnná lišta Mardom MD002 je nápadný profil s konvexním tvarem uprostřed a ozdobným frézováním na krajích. Tuto nárazuvzdornou a trvanlivou lištu lze snadno přilepit na jakýkoli povrch stěny. Nástěnné lišty jsou dokončovací prvky, které se používají k dekoraci a zvýraznění stěn v místnostech.

Nástěnné lišty Mardom jsou vyrobeny z duropolymeru PolyForce. Tento materiál je známý svou celkovou odolností vůči vodě a UV záření. Materiál se nedeformuje ani nemění barvu, díky čemuž je stěnová lišta odolným a estetickým prvkem interiéru. Z výroby je lišta opatřena bílým základním nátěrem v matném provedení, který tvoří základ pro natření barvou na vodní bázi.

Parametry

Parametr Popis
Ohebná Ne
Provedení Nástěnné
Materiál Duropolymer
Přetíratelná Ano
Výška mm 40
Šířka mm 18
Délka mm 2000
Výška do mm 40
Barva Bílá
Hustota kg/m³ 450
Voděodolnost Ano
Tvrdost 40 shore D
Použití Interiér

Mardom Decor MD002 nástěnná lišta

Katalogové číslo:
MD002
Hmotnost:
0.31 kg
Výrobce:
Mardom
Dostupnost: Skladem
Naše cena s DPH
203 Kč
Množství:
23 Ks (46 bm)

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Mardom Decor je jednou z předních značek v oblasti dekorativního zdobení. Produkty, vyrobené z nejkvalitnějších voděodolných materiálů, nabízejí dokonalý vzhled po mnoho let. Široká nabídka designů, vytvořená ve spolupráci s renomovanými průmyslovými návrháři, splňuje všechny interiérové styly - od minimalismu a jednoduchých forem až po bohaté, klasické dekorace. Produkty Mardom Decor jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a byly oceněny v mnoha prestižních průmyslových soutěžích.

 

PolyForce je extrudovaný polymer s velmi vysokou odolností proti mechanickému poškození a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje speciální zušlechťovače, které zvyšují hustotu a odolnost lamel. Jedná se o plně voděodolný materiál - díky tomu lze nástěnné lamely instalovat do koupelen, kuchyní, kosmetických salonů, restaurací a všech místností vystavených vlhkosti, přímému kontaktu s vodou a častému čištění. Problém nástěnných lišt vyrobených z jiných materiálů (např. MDF) je v tom, že lamely se vlivem vlhkosti delaminují. Poté se vrchní vrstva nevzhledně odlepuje od jádra. Nástěnné lamely z PolyForce nebobtnají ani se nedeformují a zachovávají si svůj krásný vzhled po mnoho let. Náhodné rozlití nebo čištění podlahy mopem neovlivní estetiku lamely. Materiál je plně recyklovatelný. Výroba je založena na uzavřeném cyklu. Neobsahuje freony, azbest ani kyanidy. Faktor poškozování ozonové vrstvy: 0.

 


 

FAQ

 

 

Jaký je rozdíl mezi PolyForce a ProFoam?

PolyForce je extrudovaný polymer s velmi vysokou odolností proti mechanickému poškození, plnou voděodolností a vysokou hustotou materiálu. Lišty z PolyForce mají jednoduché tvary, bez drobných štukových dekorů. Materiál je plně recyklovatelný.

ProFoam je vysoce kvalitní pěnový polyuretan s vysokou hustotou. V materiálu lze vytvořit hluboké, ostré a velmi přesné dekorace. Materiál je lehký, takže z něj vyrobíte i velké stropní lišty, aniž by hrozilo odlepení a odpadnutí.

V praxi je PolyForce o něco odolnější vůči poškození než ProFoam.

Jak schovat kabely do nástěnné lišty?

Když jde o skrytí kabelů, nástěnné lišty jsou skvělým řešením. Ne všechny modely však mají profil, který umožňuje skrýt kabely. Zpravidla platí, že čím vyšší je lišta, tím větší je šance, že se kabely vejdou. Velikost některých lišt znamená, že jsou hlubší a mají vzadu větší plochu pro skrytí kabelů. Pokud chcete dosáhnout optimální estetiky a skrytí kabelů, měli byste zkontrolovat, zda má daný model vzadu speciálně profilovaný prostor a jakou má velikost.

Jakou barvu mají nástěnné lišty?

Lišty Mardom Decor jsou dostupné v matném provedení a jsou opatřeny speciálním základním bílým nátěrem , který dokonale připraví povrch pro lakování v jakékoli barvě. Lišty lze natírat libovolnými barvami na vodní bázi, bez rozpouštědel. Díky tomu snadno sladíte barvu lišty s podlahou a designem interiéru.

Jsou nástěnné lišty Mardom voděodolné?

Ano, soklové lišty jsou voděodolné, takže je lze instalovat do koupelen, kuchyní a místností s vysokou vlhkostí. V případě zatopení, přímý kontakt s vodou neovlivní. Sokly nereagují s vodou, nenabobtnají, nedelaminují se a nemění tvar ani vzhled.

Jsou nástěnné lišty Mardom UV odolné?

Lišty Mardom jsou odolné vůči UV záření. To znamená, že skvěle fungují v místnostech s intenzivním slunečním zářením a jejich barva vlivem slunečního záření nebledne, nežloutne, zůstávají živé a nezakalené.

Jaké lepidlo použít pro montáž nástěnných lišt Mardom?

  • MARDOM FIX PRO - montážní lepidlo, sloužící k lepení všech typů soklových lišt na stěnu a strop. Lze jej také použít k lepení spojů mezi lištami PolyForce.
  • MARDOM MAX - montážní, hybridní, polymerové lepidlo s maximální pevností spoje a okamžitou rychlostí uchopení - již po 8 sekundách. Určeno pro použití na problematické povrchy. Používá se pro lepení všech typů lišt na stěnu a strop.
  • MARDOM FIX EXTRA - lepidlo pro spojování soklových lišt z polyuretanu ProFoam.

Jak připravit povrch před instalací nástěnných lišt?

Povrch by měl být suchý, zbavený prachu a odmaštěný. V případě rozpadajících se stěn je třeba je nejprve napenetrovat.

Lze lišty nalepit na sklo, kov nebo jiný nestandardní povrch?

Ano. V takové situaci se vyplatí použít lepidlo s velmi vysokou pevností spoje Mardom MAX.

Jak opravit drobné poškození povrchu nástěnné lišty?

Drobná poškození na povrchu lišty lze opravit tmelem Flex Filler. Hmota je velmi plastická a po zaschnutí se snadno brousí. Díky tomu můžete vyplnit všechny dutiny a zarovnat hmotovou vrstvu s povrchem nástěnné lišty.

Jak čistit a ošetřovat nástěnné lišty?

Lišty Mardom Decor nevyžadují žádnou zvláštní péči. Prach lze odstranit smetáčkem nebo vysavačem pomocí čisté špičky s měkkými štětinami. U běžných lišt je způsob mokrého čištění závislý na nátěru, který zákazník použije. Pokud by šlo o omyvatelnou barvu, lze lišty čistit stejně jako stěny.

 


 

Upozornění

Fotografie produktu se mohou lišit v závislosti na nastavení monitoru nebo zařízení a světelných podmínkách, především teplotě osvětlení. Fotografie zobrazují pouze vizuální znázornění výrobku. Doporučujeme si proto před nákupem zakoupit od nás vzorky. Vzorky představují výřez originálu, pomocí kterého se můžete přesvědčit o barvě a typu povrchu. Vzorky a fotografie jsou díky své limitované velikosti pouze ilustrativní a tedy nezávazné pro objednávky.

 

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky