Mardom Decor MD004 je profil minimalistického vzhledu s decentně zaoblenou horní hranou, kterým můžete esteticky dokončit spojení stěn a podlahy v jakémkoli interiéru. Soklové lišty účinně maskují dilatační spáry vzniklé při pokládce podlahy a dokonale skryjí domácí instalace, kabely a vodiče. Lišta je dodávána v provedení Standard - bílý základní nátěr, doporučujeme přetřít nebo Premmium - bíle lakovaný lesklý povrch RAL 9003. Soklové lišty Mardom jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu PolyForce s vysokou hustotou, odolného vůči vodě a slunečnímu záření.

Parametry

Parametr Popis
Typ Bílé soklové lišty
Druh montáže Lepení
Materiál Duropolymer
Délka mm 2000
Šířka mm 15
Výška mm 49
Vedení kabelů Ano
Připevnění Lepení
Dekor Bílá
Vhodné Odolné
Profil Oblá
Tvrdost 55 shore D
Hustota kg/m³ 450
Umístění Interier
Voděodolnost Ano

Mardom MD004 tvrdá soklová lišta

Hmotnost:
0.41 kg
Objem:
1.47 l
Výrobce:
Mardom
Cena s DPH:
od 214 Kč
Dostupnost:
14 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Mardom MD004 tvrdá soklová lišta, bílá MD004
STANDARD, bílý základ, mat
14 dnů 0 ks 214 Kč
Mardom MD004P Premium tvrdá soklová lišta, bílá MD004P
PREMIUM, lak, RAL 9003, lesk
14 dnů 0 ks 327 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Mardom Decor je jednou z předních značek v oblasti dekorativního zdobení. Produkty, vyrobené z nejkvalitnějších voděodolných materiálů, nabízejí dokonalý vzhled po mnoho let. Široká nabídka designů, vytvořená ve spolupráci s renomovanými průmyslovými návrháři, splňuje všechny interiérové styly - od minimalismu a jednoduchých forem až po bohaté, klasické dekorace. Produkty Mardom Decor jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a byly oceněny v mnoha prestižních průmyslových soutěžích.

 

PolyForce je extrudovaný polymer s velmi vysokou odolností proti mechanickému poškození a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje speciální zušlechťovače, které zvyšují hustotu a odolnost lamel. Jedná se o plně voděodolný materiál - díky tomu lze nástěnné lamely instalovat do koupelen, kuchyní, kosmetických salonů, restaurací a všech místností vystavených vlhkosti, přímému kontaktu s vodou a častému čištění. Problém nástěnných lišt vyrobených z jiných materiálů (např. MDF) je v tom, že lamely se vlivem vlhkosti delaminují. Poté se vrchní vrstva nevzhledně odlepuje od jádra. Nástěnné lamely z PolyForce nebobtnají ani se nedeformují a zachovávají si svůj krásný vzhled po mnoho let. Náhodné rozlití nebo čištění podlahy mopem neovlivní estetiku lamely. Materiál je plně recyklovatelný. Výroba je založena na uzavřeném cyklu. Neobsahuje freony, azbest ani kyanidy. Faktor poškozování ozonové vrstvy: 0.

 

ScratchShield je technologie, která extrémně vytvdí nástěnné lamely a spočívá v maximálním zpevnění povrchu a jeho ochraně před poškozením. Díky použití speciálních polymerových tužidel a zvýšené rázové houževnatosti, vzrostla tvrdost lamely o 40%. Nástěnné lamely Mardom s technologií ScratchShield jsou nejtvrdšími polymerovými lamelami na trhu.

 

Pro zákazníky, kteří ocení komplexní řešení, je připavena řada saténových lišt Mardom Decor Premium. Lišty jsou pokryty exkluzivní povrchovou úpravou SupremeSatin, která jim dodává dokonalý povrch, ideální hladkost a sněhově bílou barvu v odstínu RAL 9003. Tohoto efektu je dosaženo nástřikem lišt ve speciální lakovací komoře. Povlak SupremeSatin se vyznačuje vynikající mechanickou odolností, pružností povrchu a vytváří účinnou bariéru proti vlhkosti a nečistotám. Soklové lišty Premium jsou určeny k okamžité montáži, bez nutnosti jejich natírání.

 


 

FAQ

 

 

Jaký je rozdíl mezi soklovými lištami Standard a Premium?

Soklové lišty Mardom Decor jsou dodávany ve dvou povrchových úpravách - Standard matné a exkluzivní satén Premium.

  • Soklové lišty Standard v matném provedení jsou pokryty speciálním základním nátěrem ScratchShield, který usnadňuje roztěr barvy a zvyšuje přilnavost pigmentu. Díky tomu můžete soklové lišty natřít libovolnou barvou na vodní bázi, čímž získáme intenzivní odstín a vynikající odolnost.
  • Soklové lišty Premium jsou opatřeny saténově lesklým bílým lakem SupremeSatin RAL9003, který vypadá naprosto skvěle a zároveň se již nemusí natírat. Stačí je jednoduše přilepit na stěnu a je hotovo. Pro zamezení viditelnosti spojů dodáváme v lahvičkách stejný lak pro jejich přetření.

Jakou zvoloit výšku soklových lišt?

Výchozím bodem při výběru výšky soklových lišt je změření výšky stěn ve vašem pokoji. Standardní výška bytů v panelových domech se pohybuje od 250-270 cm. V případě rodinných domů dosahuje až 280 cm. Místnost v nájemním domě může měřit 300 až 500 cm. Různě vysoké interiéry vyžadují flexibilní přizpůsobení dalších prvků vybavení. Znalost rozměrů našeho pokoje bude prvním krokem při výběru soklových lišt.

  • Byty a domy se standardní výškou 250-270 cm -> rozměry soklové lišty do 6-10 cm
  • Rodinné domy se zvýšenou výškou 270-280 cm -> rozměry podlahové lišty v rozmezí 8-13 cm
  • Činžovní domy a vysoké podkrovní interiéry přesahující 300 cm -> soklové lišty v rozmezí 14-20 cm

Z tohoto obecného pravidla však existuje několik výjimek. Když se budete rozhodovat, jakou soklovou lištu vybrat do vaši místnosti, bude důležité vzít v úvahu celkovou podlahovou plochu. Místnost s velmi vysokými stěnami, ale malou podlahovou plochu, nebudou vysoké soklové lišty dobrý nápad. Místo toho jsou pro podobné místnosti s vysokými stěnami a malou plochou mnohem lepší lišty střední výšky, které mají asi 10 cm až 12 cm.

Ne každý chce, aby soklová lišta byla nápadná, protože často touží po minimalistickém efektu. V takovém případě se doporučuje volit soklové lišty s výškou nepřesahující 4 centimetry. Tento subtilní profil umožní zakrýt dilatační spáry, které vznikají při instalaci podlahy, aniž by se zakryla významná část stěn. Soklové lišty tak mají svou praktickou funkci, když esteticky dotváří podlahu, aniž by byly nápadné.

Jak schovat kabely do soklové lišty?

Když jde o skrytí kabelů, soklové lišty jsou skvělým řešením. Ne všechny modely však mají profil, který umožňuje skrýt kabely. Zpravidla platí, že čím vyšší je lišta, tím větší jsou šance, že se kabely vejdou. Velikost některých lišt znamená, že jsou hlubší a mají vzadu větší plochu pro skrytí kabelů. Pokud chcete dosáhnout optimální estetiky a skrytí kabelů, měli byste zkontrolovat, zda má daný model vzadu speciálně profilovaný prostor a jakou má velikost.

Jsou soklové lišty Mardom voděodolné?

Ano, soklové lišty jsou voděodolné, takže je lze instalovat do koupelen, kuchyní a místností s vysokou vlhkostí. V případě zatopení, přímý kontakt s vodou neovlivní. Sokly nereagují s vodou, nenabobtnají, nedelaminují se a nemění tvar ani vzhled.

Jsou soklové lišty Mardom UV odolné?

Sokly Mardom jsou odolné vůči UV záření. To znamená, že skvěle fungují v místnostech s intenzivním slunečním zářením a jejich barva vlivem slunečního záření nebledne, nežloutne, zůstávají živé a nezakalené.

Jaké lepidlo použít pro montáž soklových lišt Mardom?

  • MARDOM FIX PRO - montážní lepidlo, sloužící k lepení všech typů soklových lišt na stěnu a strop. Lze jej také použít k lepení spojů mezi lištami PolyForce.
  • MARDOM MAX - montážní, hybridní, polymerové lepidlo s maximální pevností spoje a okamžitou rychlostí uchopení - již po 8 sekundách. Určeno pro použití na problematické povrchy. Používá se pro lepení všech typů lišt na stěnu a strop.
  • MARDOM FIX EXTRA - lepidlo pro spojování soklových lišt z polyuretanu ProFoam.

Jak připravit povrch před instalací soklových lišt?

Povrch by měl být suchý, zbavený prachu a odmaštěný. V případě rozpadajících se stěn je třeba je nejprve napenetrovat.

Jak opravit drobné poškození povrchu soklové lišty?

Drobná poškození na povrchu soklové lišty lze opravit tmelem Flex Filler. Hmota je velmi plastická a po zaschnutí se snadno brousí. Díky tomu můžete vyplnit všechny dutiny a zarovnat hmotovou vrstvu s povrchem soklové lišty.

Ohebné soklové lišty Flex natírat před nebo po instalaci?

Ohebné lišty natíráme až po nalepení na zeď. Když je soklová lišta stabilně a trvale připevněna k povrchu, lze na ni nanést barvu. Díky tomu se vyhneme riziku popraskání vrstvy barvy na povrchu soklové lišty.

Mají se instalovat soklové lišty za nábytek?

Instalace soklových lišt za nábytek je častým dilematem při dokončování interiérů. Pokud nábytek těsně přiléhá ke stěně a jeho konstrukce neobsahuje otvor pro podlahový sokl, pak lišty za nábytek neinstalujeme. V takové situaci se soklová lišta dostane pouze na bok nábytku. Jiná situace je v případě volného nábytku, jako jsou pohovky nebo komody. I když kus nábytku zcela zakryje danou část stěny a podlahy, doporučujeme za něj nainstalovat soklovou lištu.

Jak čistit a ošetřovat soklové lišty?

Lišty Mardom Decor nevyžadují žádnou zvláštní péči. Prach lze odstranit smetáčkem nebo vysavačem pomocí čisté špičky s měkkými štětinami. U běžných soklových lišt je způsob mokrého čištění závislý na nátěru, který zákazník použije. Pokud by šlo o omyvatelnou barvu, lze lišty čistit stejně jako stěny. V případě řady Mardom Premium lze lišty čistit vlhkým hadříkem s použitím vody nebo saponátů bez přídavku alkoholu.

 


 

Upozornění

Fotografie produktu se mohou lišit v závislosti na nastavení monitoru nebo zařízení a světelných podmínkách, především teplotě osvětlení. Fotografie zobrazují pouze vizuální znázornění výrobku. Doporučujeme si proto před nákupem zakoupit od nás vzorky. Vzorky představují výřez originálu, pomocí kterého se můžete přesvědčit o barvě a typu povrchu. Vzorky a fotografie jsou díky své limitované velikosti pouze ilustrativní a tedy nezávazné pro objednávky.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky