Možná si někteří váš při vyřčení slovního spojení "obložení stropu" představíte stropy ve škole, které často dostávaly zabrat. Bývaly terči vysoko kopnutých míčů či nepříliš chutných svačin. Uznávám, taková představa není příliš lákavá, proto si ji dnes společně nahradíme novou, jež nám takové bubáky z hlavy zaručeně vyžene. Obložení stropu je totiž doplňkem místnosti stejně jako např. závěsy nebo koberec. Co všechno se tedy na strop dá přilepit? Čím vším lze obohatit vaše stěny? Pojďme se na to mrknout.
Tahle otázka nás nezaskočí. Odpovědí totiž na ni máme hned několik a troufám si říci, celkem uspokojivých. Koukejte:
Ani na tuto otázku nemáme pouze jednu odpověď. Záleží na tom, zda chcete polepit celý strop, pak se budeme bavit o stropních kazetách, nebo ten stávající pouze obohatit nějakým tím doplňkem. V tom případě nás budou zajímat ozdobné lišty a rozety.
Proč je čím dál oblíbenější dělat pokojíky v podkroví? Kvůli šikmé střeše, která je ale mimochodem docela nepraktická, a kvůli trámům, které koukají do místnosti mezi zdmi. Vypadá to trošku jako hrázděné domy ze středověku. Takový trám v místnosti je přímo zázrak. Kus dřeva, a jak to dokáže pokojíček zútulnit!
Umělé trámy do interiéru mají oproti těm pravým hned několik výhod:
Už zbývá jen přizpůsobit lištu, kazetu nebo rozetu k obrazu svému, chcete-li je třeba nějak pomalovat, a nakonec přilepit. Veškeré příslušenství, které k tomu potřebujete, je lepidlo, vodováha a případně pilka. Samotná instalace není nijak těžká a zvládne ji prakticky každý.
Tak vzhůru do toho, půl je hotovo!
Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.
Podlahy, podlahové a přechodové lišty, koberce, laky na podlahy, oleje na terasy, látkové rolety, pvc, umělé trávníky, umělé trámy
Přidat reakci