Jak postavit plot Silvadec?

27. 10. 2017

O tom, že jsme zařadili do naší nabídky ploty a plotové systémy Silvadec, jsme vás již informovali. Věříme, že vás právě tato firma zaujala a uvažujete o koupi, nebo jste dokonce už rozhodnutí! A jelikož i ekologický plot je nutné postavit, povíme si jak na to. Nemusíte se ničeho bát, společnými silami to jistě zvládneme.

 

 Stavba plotu

 

Co budeme potřebovat?

Žádná speciální výbava vás pravděpodobně nezaskočí. Pomůže ovšem, jste-li již alespoň občasní kutilové. Pokud ano, určitě budete mít doma nebo v dílničce:

 • kolíky (např. třísky nachystané na podpal)
 • provázek + nůžky
 • lopatu
 • prostředky k přípravě a aplikaci betonu
 • vodováhu
 • vrtačku
 • metr
 • klíč na utahování šroubů

a samozřejmě také všechny součástky k vašemu budoucímu novému plotu Silvadec, který jste u nás koupili. Připraveni? Jdeme na to!

 

Stavba Slivadec Plotu

 

Montáž

Všechno jste našli? Dobře, pojďme tedy k samotnému návodu, jak plot postavit:

 1. Rozvržení a výměra - tento krok byste měli podniknout ještě před nakoupením materiálu, ovšem není na škodu to přeměřit ještě jednou. Ploty Silvadec jsou specifické tím, že si můžete navrhnout jejich design sami, je možno tedy použít i elektrické komponenty. Nezapomínejte prosím, že by plot s těmito součástkami měl být v blízkosti elektrického zdroje.
 2. Vykolíkování - abyste se měli čeho držet, je výhodné udělat si šablonu, podle které budete kopat základy, aby vám plot neujížděl nikam, kam nechcete.
 3. Základy - je nutné vykopat a následně vybetonovat základy, které budou alespoň 20 cm hluboké. Proč je to důležité? Protože se jedná o celistvou stěnu o celkem velké ploše, která se nesmí vyvrátit, když se do ní opře větší vítr. Proto tento krok nepodceňte.
 4. Uchycení sloupků - teď už přicházejí na řadu komponenty samotného plotu. Najdete si podpěru sloupku (na obrázku uvedeno jako "Deska") a přiložíme ji na zatvrdlý beton na své místo. Další umisťujeme v příslušných rozestupech podle délky prken. Pohlídejte si, abyste je měli všechny pěkně v jedné lajně. Můžete použít jedno z prken a vodováhu, aby se vám plot nevychyloval, byl by pak méně stabilní a nevypadalo by to hezky. Jakmile máme hotovo, vyznačíme si dírky na šrouby. Vybereme vrták podle velikosti otvorů, vyvrtáme díry a šrouby upevníme podpěru k betonu. Pořádně utáhneme!
 5. Umístění sloupků - sloupek vsuneme do podpěry a vyrovnáme podle vodováhy tak, že utáhneme podpěru imbusem. Pokud se jedná o okrajový sloupek, umístíme do drážky, která je na konci plotu zakončovací profil. Nahoru umístíme krytku, aby nám do sloupku nezatékalo.
 6. Umístění prken a ostatních komponentů - no vidíte, už máme skoro hotovo! Teď přijde ta nejzábavnější část, budeme tvořit de facto design našeho plotu. U spodního prkna musíme vytvořit výřez 70x50 mm zleva i zprava pro podpěru, jinak by nám plot začínal příliš vysoko. Jestliže stavíme plot na terasu, tento výřez dělat nemusíme. (viz video) Můžeme také umístit spodní lištu. Dál skládáme prkna tak, aby mezi každými třemi byla buď středová lišta, LED lišta nebo dekor. Nehoře plot uzavřeme horní lištou, kterou přichytíte šroubky.
 7. Pokochání se a pochvala - teď si ustupte tak daleko, abyste viděli plot celý, usmějte se, poplácejte se po rameni a řekněte si: "Jsem dobrej!" Protože skutečně jste.

Pokud vám něco není jasné, nebo je pro vás vizuální návod zkrátka lepší, můžete se podívat na video, kde je všechno ukázáno. Jen pozor, je anglicky.

 


Diskuze


Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky