Jak zvolit vhodnou podlahu do firmy a kanceláře?

29. 10. 2018

Hezká a současně příjemná podlahová krytina dnes už zdaleka není pouze dominantou obytných interiérů, tedy našich obýváků, kuchyní a dětských pokojů. Časy se mění a hezkou, hřejivou a stylovou podlahu v současné době najdeme i v moderně zařízených kancelářích českých či zahraničních firem. Není divu. Už při vstupu do místnosti dává použité vybavení tušit, s kým má zákazník nebo klient tu čest. Jak tedy vybrat takovou krytinu, která by dobře vypadala a současně prakticky posloužila? S tím vám rádi poradíme.

 

 

Podlaha musí něco vydržet

Zatímco se v obýváku po podlaze procházíte pouze vy a členové vaší rodiny, navíc v ponožkách nebo bačkorách, podlaha v kanceláři či firmě má úplně jiný záběr. Denně po ní projde několik desítek párů nohou, pár pořádně drsných outdoorových podrážek, anebo dokonce přísně ostrých podpatků. Je tedy dobré zvolit pro tyto prostory materiál, který něco vydrží. V tomto případě nedoporučujeme měkké dřevo. Dobře posloužit by ale mohl vinyl, který je navíc velmi trendy.

Podlaha musí být odolná, i pokud jde o znečištění. Vaši firemní hosté se přezouvat nebudou, přesto potřebujete, aby byl prostor po celý den hezký, čistý a útulný. Obecně platí, že před vstupem do místnosti velmi dobře poslouží zátěžový koberec, který skvěle saje vodu i nečistoty a funguje jako jakási forma elegantně řešené velké rohože. Pokud zabrousíme do oblasti odstínů, je lepší, pro někoho možná překvapivě, sáhnout po světlejších barvách. Na tmavém povrchu jdou totiž fleky a oděrky mnohem více vidět. Mnohem vhodnější je samozřejmě volit strukturované vzory. Nedokonalosti se na nich ztratí mnohem lépe než na jednobarevném povrchu.

 

 

Příjemná teplota hraje důležitou roli

Chcete, aby se u vás zaměstnanci i klienti cítili jako doma? Pak výběr podlahy rozhodně nepodceňte. To, jestli bude působit studeně, nebo naopak teple a útulně, se projeví v celém interiéru. Existuje nepřeberné množství materiálů i vzorů, které jsou odolné a současně hřejivé. Stačí si vybrat takový, který vašim kancelářským prostorám padne na míru.

Nesmrtelné PVC

V komerčních prostorech mezi nejpoužívanější podlahy patří ty vyrobené z PVC. Jsou velmi příjemné pro chůzi a díky tomu, že jsou pružné, tolik nezatěžují naše klouby. Jejich další nemalou výhodou je dostupná cena. Volit lze mezi heterogenním PVC, které je vysoce odolné prosti extrémnímu zatížení, a homogenním PVC, které je ideální do kanceláří.

Znáte marmoleum?

Je to vlastně takové přírodní linoleum. Jedná se o moderní podlahovou krytinu, která má své místo právě ve firmách nebo kancelářích. Její hlavní vlastností je ekologičnost a hygieničnost. Na tomto typu povrchu minimálně ulpívají jak bakterie, tak mikroorganismy. Díky speciální voskové vrstvě odolává i častému úklidu a namáčení, aniž by ztrácelo na barevnosti, a je odolné i vůči škrábancům. Marmoleum slibuje pružnou, funkční podlahu a díky dvouvrstvé akrylátové úpravě zvládá s přehledem i opravdu náročný provoz.

Koberec do kanceláře - ano nebo ne?

Kobercům do kanceláří nebo firem říkáme jednoznačné ano. Pokud netrváte na preciznosti vysokého stylu a opravdu super moderní podlaze, může být koberec opravdu praktickým řešením. Konkrétně je řeč o tzv. koberci zátěžovém. Ten je určen právě do komerčního sektoru, tedy prostor, kde je vyžadována vysoká odolnost proti opotřebení. Tyto koberce najdete v hotelech, kancelářích, na úřadech, v bankách i v restauracích. Na zátěžové koberce jsou kladeny velmi vysoké nároky, to jak na odolnost, tak na dlouhou životnost. Jejich velkou výhodou je příjemný došlap, snadná údržba i zajímavý design. V kancelářských prostorách působí hřejivým a útulným dojmem a jejich použití je velmi rozšířené.

Tak co, máte ve výběru jasno?

 

 
presmerovat_automaticky