Kterou podlahu k bazénu? Dáme vám tipy na ty nejlepší!

12. 5. 2017

Chystáte rekonstrukci bazénu, nebo stavbu nového? Nezapomeňte na kvalitní podlahu, je stejně důležitá jako samotný bazén. Pokud nevíte, která by byla pro vás ta nejvhodnější, přinášíme vám tipy na ty nejvíce top z naší nabídky.

 

Podlaha k bazénu šetrná k životnímu prostředí

Při volbě materiálu doporučujeme volit recyklovatelné terasové palubky s podílem dřeva více než 50%. Tyto kritéria splňuje terasový systém Silvadec materiálu Forexia, který je šetrný k životnímu prostředí a kombinuje v sobě dřevo a umělou hmotu.

 

WPC podlaha k bazénu Ideck Luna Seda Original

 

Vybírat můžete z mnoha odstínů hnědé a šedé. Samozřejmostí je protiskluzová ochrana a oboustrannost. Ano, terasové systémy Silvadec je opravdu možné používat oboustranně! Můžete si tak zvolit ze dvou typů povrchů.

Obložení k bazénu Silvadec je příjemné i při chůzi na boso a velkou výhodou je stálobarevnost. Můžete si tak být jisti, že ani během parného léta barvy nevyblednou.

Umělá tráva s nopy pro odvod vody

Kromě terasových prken se v okolí bazénů staly oblíbené umělé trávníky. Nemusíte se bát, že budou při chůzi na boso nepříjemně škrábat. V dnešní době se vyrábí umělá tráva z příjemných vláken, které až neuvěřitelně připomínají živou trávu.

Při výběru umělého trávníku k bazénu doporučujeme trávu Summer. Na rubové straně se nachází nopy pro lepší odvod vody. Na povrchu se tak nebude držet vlhkost a tráva bude po celý rok vypadat svěže a zeleně.

 

Umělý trávník k bazénu

 

K bazénu také doporučujeme umělou trávu Colorado s délkou vlákna 18 mm. Colorado patří k všestranným trávníkům, které lze použít na zahradu, balkón, do parku i ke zmíněnému bazénu. Vlákna jsou hustá a měkká a díky jejich délce vypadá umělý trávník velmi realisticky.

 

Venkovní koberce s protiskluzovou úpravou

Skvělou volbou na zahrady a k bazénům jsou také venkovní koberce, zejména varianty s nopy pro lepší odvod vody. A nemějte obavy, nejedná se jen o jednobarevné šedé koberce. Zakoupit je můžete v příjemném zeleném odstínu i s decentními vzory. Příkladem může být výrobce Balta, který přináší pestrou škálu venkovních koberců odolných proti povětrnostním podmínkám (slunci, knilobě, skvrnám) a s protiskluzovou úpravou.

 

Venkovní koberec Nature Design 4027Venkovní koberec African Rhythm 4508

Venkovní koberec Nature Design 4018Venkovní koberce Nature Design 4025

 

Při řešení, co dát okolo bazénu máte tedy hned několik možností. Zvolit můžete dřevěnou podlahu k bazénu s příměsí umělé hmoty, venkovní koberec nebo stálozelený umělý trávník. Občas můžeme narazit také na okolí bazénu zasypané oblázky. To však nedoporučujeme u bazénů zasazených do země. Kamínky se dostanou, kam nemají, a vy pak budete trávit víkend jejich lovením ze dna :-).
presmerovat_automaticky