Luxusní kožené podlahy: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

23. 1. 2017

Už jste slyšeli o kožených podlahách? Jejich ceny se drží na historickém minimu a přesto k vidění moc nejsou. Čím to asi bude? Jednoduše jsou příliš extravagantní. Lidé buď nemají odvahu si je pořídit, nebo si pravděpodobně myslí, že kožené podlahy nic nevydrží. Opak je ale pravdou.

 

Luxusní kožené podlahy

 

V čem jsou kožené podlahy tak výjimečné?

Kožené plovoucí podlahy vypadají luxusně, seriózně a neokoukaně. Dokonale doplní interiér a vytvoří velmi útulnou atmosféru. Navíc v sobě kombinují vlastnosti tvrdých a měkkých podlah. Jsou snadné na údržbu, nezachycují prachové částice, ale přesto jsou bezpečné, příjemné a na dotek nepůsobí tak chladně (jako třeba podlaha laminátová).

A když mluvíme o kožených podlahách, myslíme tím opravdu pravou kůži. Tyto luxusní podlahy jsou vyrobeny z recyklované kůže, přírodního latexu, oleje a tříslovin. Na spodní straně nosné desky jsou nejčastěji opatřeny korkovou podložkou a vybírat můžete z celé škály barev.

 

Vzorky kožených podlah

 

Základem je pečlivá údržba

Obdobně jako všechny ostatní výrobky z pravé kůže i kožené podlahy se opotřebovávají a mění svůj vzhled, navíc se mohou ošoupat a poškrábat. Chcete-li si být jistí, že se nové podlaze nic nestane, vsaďte na kožené podlahy ošetřené voskem. Nevyhnete se sice pravidelnému voskování a leštění, ale podlaha se bude blýskat a bude méně náchylná na poškození.

Při čištění platí – méně je více. Stejně jako jiným podlahám i těm koženým vadí časté zametání. Řiďte se proto vždy doporučením výrobce.

 

Tmavá kožená podlaha

 

Pokud se rozhodnete pro tuto luxusní podlahovou krytinu, musíte brát v potaz, že se jedná o přírodní materiál. Vystavování vysokému teplu a slunečnímu záření způsobuje vyblednutí a nerovnoměrné zabarvení (flekatění). Kůži nedělá dobře ani vlhkost a voda. Ty mohou způsobit zvrásnění. Kožené podlahy proto doporučujeme do interiéru s možnou regulací teploty a do místností bez větší vlhkosti (př. koupelna).


Diskuze


Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky