Vyměňte koberec za kobercové čtverce! Rychlá pokládka a vysoká odolnost

14. 7. 2017

Chtěli byste si pořídit domů koberec, ale ježí se vám chlupy jen při pomyšlení na jeho pokládku? Pokud si na ni netroufáte, vyzkoušejte kobercové čtverce. Praktický koberec rozložený na čtverečky.

 

Proč zvolit kobercové čtverce?

K volbě čtverců vám dáme hned čtyři důvody:

  1. Pružnost
  2. Stálost
  3. Praktičnost
  4. Variabilita

Co si pod tím představit? Kobercové čtverce mají výbornou pružnost a rozměrovou stálost. A to vše díky jejich hmotnosti – jsou těžké, a tím pádem se nevlní a dobře leží na místě. Hojně Velmi oceníte také praktičnost. Když se jeden čtverec poškodí nebo nenávratně zničí (spálí, polije apod.), lze jej během chvíle nahradit čistým kusem. A podlaha bude jako nová. Za zmínku stojí také variabilita. Nejste spokojeni s barvou nebo vzorem? Nevadí, díky možnosti kombinovat jednotlivé kobercové čtverce mezi sebou můžete vytvořit vlastní, originální podlahu.

 

Kobercové čtverce pokládka

 

Na floorwood.cz nabízíme kobercové čtverce PeVanHa, Tapibel, Vorwerk a další kousky z kvalitního polyamidového vlákna (PA), které budou jistě velkou ozdobou vašeho domova nebo pracoviště.

 

Pokládku kobercových čtverců zvládnete levou zadní

Doporučujeme se poohlížet po čtvercových kobercích, které k položení nepotřebují oboustrannou lepící pásku ani lepidlo. Příkladem mohou být právě produkty značky PeVanHa s rozměrem 50x50 cm s bitumenovou podložkou a fixací. Jednoduše a bez větší námahy k sobě jednotlivé čtverce připevníte. Jak postupovat při pokládání uvidíte v následujícím videu:

 

Jak udržovat a čistit kobercové čtverce?

V podstatě podobně jako klasické koberce - pravidělně vysávejte a v případě znečištění se snažte skvrnu co nejdříve odstranit. Ideálně speciálním čističem na koberce a vodou. Dejte si však pozor, pokud jste přilepili kusy koberce vodorozpustným lepidlem, mohou se čistěné čtverce odlepit.

Nezapomeňte také jednou za čas kobercové čtverce pečlivě vyčistit pomocí suché nebo mokré metody čištění.
presmerovat_automaticky