Rychleschnoucí a rychletvrdnoucí renovační vyrovnávací hmota na podlahy a zdi Chemos OT 101. Speciální vyrovnávací hmota určená pro opravy schodù a jejich hran, na tmelení spár v podlaze, vyplnění a vyrovnání děr a hlubších nerovností na podlaze, na vytváření spádů, na dostěrkování a přerovnání ploch. Vytváří velmi pevný, rovný a dobře savý podklad, který je vhodný pod všechny druhy samonivelačních vyrovnávacích hmot a pro obkladačské práce v interiéru. Pro tloušku vrstvy do 100 mm v jedné pracovní operaci. Také vhodná na zpevnění zdegradovaných drobivých betonových a cementových podkladù v bytových a objektových prostorách s běžnou zatížitelností. Vysoce zušlechtěná suchá malta se speciálním urychlovacím cementem a přísadami zlepšující vlastnosti zpracování.

Vhodný na

  • betonové a cementové podklady
  • zdivo a omítky

Přednosti

  • pro stěny a podlahy
  • s nízkým pnutím
  • vynikající zpracovatelnost
  • rychle pochůzná
  • vysoké pevnosti
  • rychlý nárůst pevnosti

Parametry

Parametr Popis
Typ Příslušenství

Ocelové spony na sanaci trhlin

Výrobce:
Janser
Cena s DPH:
od 76 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Ocelové spony na sanaci trhlin 120 x 6 mm (10ks) 161212500
10 ks - 120 x 6 mm
6 dnů 0 bal 76 Kč
Ocelové spony na sanaci trhlin 70 x 6 mm (100ks) 161212100
100 ks - 70 x 6 mm
6 dnů 0 bal 151 Kč
Ocelové spony na sanaci trhlin 70 x 6 mm (1000ks) 161212000
1000 ks - 70 x 6 mm
6 dnů 0 bal 958 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu

Podklad musí být suchý, pevný (neplatí v případě, kdy se OT 101 použije jako zálivka), čistý, zbavený prachu, odlupujících se částí a mastnoty. Nesoudržné a drobivé vrstvy podkladu odbrousit, odfrézovat nebo otryskat. Zbytky starých vrstev lepidel a barev je nutné co nejvíce mechanicky odstranit špachtlí nebo broušením.

Příprava podkladu před použitím zálivky: Podklad přebrousit. Případné trhliny nařezat uhlovou bruskou s diamantovým kotoučem. Mùžou se udělat i zářezy kolmo na trhlinu každých cca 15 - 20 cm pro vložení ocelových spon na sešívání. Když na drolivém potěru praskliny nejsou, doporučujeme nařezat uhlovou bruskou tzv. rastrovou mřížku (zářezy po cele délce i šířce místnosti, každé cca 2 m od sebe, do hloubky přibližně 1/2 - 2/3 tloušky potěru). Spolu s nařezáním prasklin nebo rastrové mřížky je také vhodné po celé ploše navrtat díry do potěru v rozestupech cca 0,5 - 1 m od sebe do hloubky 1/2 až 2/3 tlouš%tky potěru tak, abyste nepoškodily spodní izolaci.

Zpracování

Obsah vsypat za stálého míchání do čisté studené vody v čisté nádobě. Míchat nízkootáčkovým míchadlem (500- 700 ot. / min) tak, aby se netvořily hrudky. Rùzným dávkováním vody je možné nastavit hustotu od stabilního opravného tmelu až po tekutou zálivkovou hmotu.

  1. Jako stabilní opravný tmel: 25 kg prášku smíchat s cca 6 l vody na vyplnění otvorù a děr, opravu schodù, podest, betonových podlah a cementových potěrù. Doporučujeme však míchat menší množství , které jste schopni zpracovat v průběhu cca 15 - 20 min. Hmotu nanést na napenetrovaný podklad a hladítkem nebo špachtlí podle zpùsobu použití upravit a vyhladit. Požadovanou tloušku nanést v jedné pracovní operaci. Následné celoplošné stěrkování vhodnou samonivelační hmotou Chemos mùže následovat ihned po tom, jak je vyspravený podklad pochůzný. Při překročení této doby je nutné vyspravený podklad napenetrovat vhodným penetraèním nátěrem.
  2. V případě použití jako zálivky: Při opravě zdegradovaných drobivých cementových potěrù třeba 25 kg prášku smíchat s 18 - 20 l vody tak, aby vznikla velmi tekutá hmota bez hrudek. Podklad před použitím zálivky nepenetrova!! Hmotu nalévat na podklad v menších dávkách a rozetřít hladítkem, špachtlí nebo gumovou stěrkou. Roztírat po podkladu tak, aby co nejvíce pronikla do podkladu a aby se zbytečnì netvořila souvislá vrstva povrchu. Rovnoměrně roztáhnout po podkladu, aby došlo v maximální míře k „přepenetrování” ochuzeného podkladu. Ke správnému „přepenetrování” došlo tehdy, zda se vytvořily v hmotě malé krátery. Ihned, jak je podklad pochůzný, doporučujeme rozložit sklotextilní armovací mřížku a zatáhnout hustější hmotou OT 101, jak je uvedeno výše v odstavci 1). Celé nechat vytvrdit do druhého dne ( 24 hodin). Po úplném vyschnutí napenetrovat vhodnou penetrací.

Důležité

Čerstvé plochy chránit před účinky slunce, tepla a průvanu. Vysoké teploty prášku, vzduchu a vody výrazně ovlivňují rychlost hydratace, čímž se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto používejte výhradně co nejstudenější vodu. Podlahové topení musí být min. 24 hodin před vyléváním zcela vypnuto. Zapnout se může až po řádném vyschnutí nivelační hmoty a to postupně, zvyšováním teploty vody v oběhu o max. 5°C/24 hod. Nejlépe zpracovatelný při teplotě vzduchu 18 - 25°C , teplotě podlahy nad 15°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 65%. Nízké teploty, vysoká vlhkost vzduchu a velké tloušťky vrstvy prodlužují schnutí, vysoké teploty a nízká vlhkost vzduchu naopak schnutí skracuje.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok