Díky klasickému, organickému designu akátových listů, který symbolizuje trvanlivost života a nesmrtelnost, si ohebná lišta Orac Decor P3020F vzala jako vzor, který vždy a nadále nalézá přízeň u široké škály koncových uživatelů. V umění i architektuře starověkého Řecka a Říma byly hojně využívány listové bordury a volutové motivy. Nejčastěji pak akátový motiv.  V průběhu takřka celé své dlouhé historie však tento ornament, který byl obecně známý jako akátový, ve skutečnosti zobrazoval imaginární lístečky užívané pro svůj přenádherný tvar. Doporučujeme kombinovat se zdobeným medailonem R12, nebo rohovým prvkem P3020A. Pevná verze lišty je P3020.

Ohebné mutifunkční lišty Flex byly navrženy tak, aby byly instalovány bez deformace profilu nebo namáhání montážní plochy. Díky jejich flexibilitě lze elegantně zakončit zakřivené stěny a stropy. Ohýbací lišty lze použít pro vnitřní i venkovní aplikace, i ve vlhkém prostředí. Materiál se může namočit, je vodě odolný, brousitelný, akusticky neutrální, hladký s prvním základním nátěrem bílou barvou pro zvýšení adheze budoucí barvy. UV stabilní bude lišta po dokončení konečného nátěru. Ohebnou lištu je nutno na stěnu přišroubovat.

Lišta je vyrobena z vysoce kvalitního pružného polyuretanu Purotouch do kterého se přidává pryž, takže se vytvářejí pružné profily, které mají schopnost mírných poloměrů, aby vyhovovala většině aplikací. Předností polyuretanu jsou přesné detaily, tvarová a rozměrová stálost, vysoká odolnost vůči vlhkosti, pevný povrch a malá hmotnost.

Parametry

Parametr Popis
Ohebná Ano
Provedení Nástěnné
Materiál Polyuretan
Přetíratelná Ano
Výška mm 61
Šířka mm 32
Délka mm 2000
Minimální rádius R cm 50
Minimální rádius R* cm 180
Výška do mm 70
Barva Bílá
Hustota kg/m³ 215
Voděodolnost Ano
Tvrdost 30 shore D
Třída požární ochrany E. Lze dodat ve třídě C-s2
Absorbce vody < 0,1 % po 24 hodinách

Přiložené soubory

Purotouch.pdf (411 kB)
Stáhněte si materiálový list

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stáhněte si návod na montáž

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimální poloměry ohnutí lišt

Ohebná nástěnná lišta Orac Decor P3020F Flex

Katalogové číslo:
P3020F
Výrobce:
ORAC
Dostupnost: 14 dnů
Naše cena s DPH
2 275 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Orac Decor je luxusní značka interiérových dekorací, která do všech svých produktů přináší inovace, kreativitu, eleganci a špičkovou kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobřeží Belgie, je výrobce vysoce kvalitních zdobných ornamentů od roku 1970 a rychle se rozvinul do nejinovativnějšího výrobce zdobných ornamentů na světě. Stropní a podlahové lišty, obklady Orac Decor FLEX se vyrábějí z vysoce kvalitních polymerů Purotouch - vysoce kvalitní polyuretan vysoké.

Orac Decor důsledně snižuje ekologickou stopu a v roce 2021 se stal CO2 neutrální. 70% obalů výrobků tvoří recyklovaný materiál. Ve výrobcích Orac se používá 12% recyklovaných nebo biologických surovin. Všechny profily a lepidla Orac jsou VOC A+ certifikované a tedy 100% bez toxinů. Jsou také v souladu s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorace Orac neobsahují azbest, kyanid a formaldehyd.

 

 

Pokud je zakřivený povrch delší než dva metry, slepte ohebné lišty Flex dohromady 24 hodin před instalací lepidlem DecoFix Ultra FX400.

Lištu je nutno na stěnu přišroubovat.

Lišta se lepí ke zdi v interiéru lepidlem DecoFix Pro, lepení lišt k sobě ve spoji lepidlem DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pro spoje je k dispozici v kartuši 270 ml. Povrch musí být čistý, suchý a bez prachu. Odstraňte všechny barvy a tapety ze stěn. Pro vnitřní použití a porézní povrchy (ne pro vlhké prostory nebo exteriér). Pro vlhké prostory a exteriér použijte lepidlo DecoFix Power 290 ml (FDP700). Pro spáry, praskliny a dokončení použijte tmel  FL300 Deco Filler.

Spotřeba lepididel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrů lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR I EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrů lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrů lišty

Podobné zbožíVidea


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky