Premiová ohebná krycí lišta Orac Decor C901F Flex je víceúčelová lišta, kterou lze namontovat jako standardní lištu ke stropu nebo níže na stěnu jako římsu s nepřímým podsvícením pro zářivkové nebo LED osvětlení. Použití pro různé účely v různých místnostech.

Ohebné mutifunkční lišty Flex byly navrženy tak, aby byly instalovány bez deformace profilu nebo namáhání montážní plochy. Díky jejich flexibilitě lze elegantně zakončit zakřivené stěny a stropy. Ohýbací lišty lze použít pro vnitřní i venkovní aplikace, i ve vlhkém prostředí. Materiál se může namočit, je vodě odolný, brousitelný, akusticky neutrální, hladký s prvním základním nátěrem bílou barvou pro zvýšení adheze budoucí barvy. UV stabilní bude lišta po dokončení konečného nátěru. Lištu je nutno na stěnu přišroubovat.

Lišta je vyrobena z vysoce kvalitního pružného polyuretanu Purotouch do kterého se přidává pryž, takže se vytvářejí pružné profily, které mají schopnost mírných poloměrů, aby vyhovovala většině aplikací. Předností polyuretanu jsou přesné detaily, tvarová a rozměrová stálost, vysoká odolnost vůči vlhkosti, pevný povrch a malá hmotnost.

Parametry

Parametr Popis
Ohebná Ano
Provedení Stropní
Materiál Polyuretan
Přetíratelná Ano
Výška mm 148
Šířka mm 124
Délka mm 2000
Minimální rádius R cm 600
Výška do mm 150
Barva Bílá
Hustota kg/m³ 215
Osvětlení Nahoru
Tvrdost 30 shore D
Použití Exterier, Interier
Třída požární ochrany E. Lze dodat ve třídě C-s2

Přiložené soubory

Purotouch.pdf (411 kB)
Stáhněte si materiálový list

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimální a maximální ohnutí lišty

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stáhněte si návod na montáž

Orac C901F Flex ohebná lišta pro nepřímé osvětlení

Katalogové číslo:
C901F
Hmotnost:
2.72 kg
Výrobce:
ORAC
Dostupnost: 14 dnů
Naše cena s DPH
4 771 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Orac Decor je luxusní značka interiérových dekorací, která do všech svých produktů přináší inovace, kreativitu, eleganci a špičkovou kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobřeží Belgie, je výrobce vysoce kvalitních zdobných ornamentů od roku 1970 a rychle se rozvinul do nejinovativnějšího výrobce zdobných ornamentů na světě. Stropní lišty a obklady Orac Decor se vyrábějí z vysoce kvalitních polymerů Purotouch. Purotouch je druh polyuretanu, který má speciál pevnost a tvrdost. Z ní se vyrábějí profily. U některých modelů, které jsou označeny Flex, se do kompozice přidává pryž, takže se vytvářejí pružné profily. Tyto jedinečné vlastnosti produktu odlišují profily Orac Decor od produktů vyrobených ze dřeva, MDF nebo sádry.

Orac Decor důsledně snižuje ekologickou stopu a v roce 2021 se stal CO2 neutrální. 70% obalů výrobků tvoří recyklovaný materiál. Ve výrobcích Orac se používá 12% recyklovaných nebo biologických surovin. Všechny profily a lepidla Orac jsou VOC A+ certifikované a tedy 100% bez toxinů. Jsou také v souladu s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorace Orac neobsahují azbest, kyanid a formaldehyd.

Orac dodává pouze lišty a lepidla, nedodává ovladače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníku budete potřebovat pouze tehdy, používáte-li stropní lištu jako osvětlení svítící směrem dolů. Hliníkovou vložku doporučujeme použít pro profily vyrobené z Duropolymeru, protože zabrání průchodu světla skrz materiál. U profilů z polyuretanu Purotouch vyžadována není, protože světlo skrz tento materiál neprochází. Maximální přípustná teplota profilů pro nepřímé osvětlení Orac v kombinaci s osvětlením je 70°C.

 

 

Pokud je zakřivený povrch delší než dva metry, slepte ohebné lišty Flex dohromady 24 hodin před instalací lepidlem Orac DecoFix Ultra FX400.

Lišta se lepí lepidlem Orac DecoFix Power. Lištu je nutno na stěnu přišroubovat. Lepení lišt k sobě ve spoji lepidlem Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pro spoje je k dispozici v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí být čistý, suchý a bez prachu. Odstraňte všechny barvy a tapety ze stěn. Pro vnitřní použití a porézní povrchy (ne pro vlhké prostory nebo exteriér). Pro vlhké prostory a exteriér použijte lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Pro spáry, praskliny a dokončení použijte tmel  FL300 Deco Filler.

Spotřeba lepididel Orac:

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky