Multifunkční ohebná lišta pro nepřímé osvětlení Orac Decor CX190F U-Profile Flexi může být použita jako soklová, nástěnná nebo jako stropní lišta. Malý profil ve tvaru U odolný vůči nárazům. Profil lze použít také bez osvětlení jako nástěnnou lištu, stropní lištu nebo podlahovou lištu.

Nepřímé osvětlení navozuje příjemnou atmosféru a vytváří efekt většího prostoru. U nepřímého osvětlení není světelný zdroj, na rozdíl od přímého osvětlení, vidět. Světlo je šířeno odrazem světelného zdroje na stropě, zdi či podlaze.

Ohebné lišty Flex byly navrženy tak, aby byly instalovány bez deformace profilu nebo namáhání montážní plochy. Ohýbací lišty lze použít pro vnitřní i venkovní aplikace, ve vlhkém prostředí. Materiál se může namočit, je vodě odolný, hustý, hladký s prvním základním nátěrem bílou akrylovou barvou pro zvýšení adheze budoucí barvy. Doporučujeme si jen vybrat jakoukoliv vodou ředitelnou barvu a lištu podle vašeho vkusu natřít. UV stabilní bude lišta po dokončení konečného nátěru.

Lišta je vyrobena z Duropolymeru, což je extrudovaný syntetický polymer, který splňuje nejvyšší standardy z hlediska odolnosti, nárazuvzdornosti a voděodolnosti. Lze použít i v exteriéru a vlhkém prostředí. Lištu je potřeba natřít. UV stabilní bude lišta po dokončení nátěru.

Parametry

Parametr Popis
Ohebná Ano
Provedení Multifunkční
Materiál Duropolymer
Přetíratelná Ano
Výška mm 30
Šířka mm 20
Délka mm 2000
Minimální rádius R cm 30
Minimální rádius R* cm 130
Výška do mm 30
Barva Bílá
Hustota kg/m³ 220
Voděodolnost Ano
Osvětlení Nahoru i dolů
Tvrdost 27 shore D
Použití Exterier, Interier

Přiložené soubory

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stáhněte si materiálový list

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimální a maximální ohnutí lišty

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stáhněte si návod na montáž

Orac CX190F U-Profile Flex ohebná lišta pro nepřímé osvětlení

Katalogové číslo:
CX190F
Výrobce:
ORAC
Dostupnost: 14 dnů
Naše cena s DPH
1 573 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Orac Decor je luxusní značka interiérových dekorací, která do všech svých produktů přináší inovace, kreativitu, eleganci a špičkovou kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobřeží Belgie, je výrobce vysoce kvalitních zdobných ornamentů od roku 1970 a rychle se rozvinul do nejinovativnějšího výrobce zdobných ornamentů na světě. Stropní a podlahové lišty, obklady Orac Decor se vyrábějí z vysoce kvalitních polymerů Purotouch - vysoce kvalitní polyuretan vysoké hustoty, Duropolymer - extrudovaný nárazuvzdorný polymer a kombinují odolnost, zpracovatelnost a kvalitu syntetických materiálů.

Orac Decor důsledně snižuje ekologickou stopu a v roce 2021 se stal CO2 neutrální. 70% obalů výrobků tvoří recyklovaný materiál. Ve výrobcích Orac se používá 12% recyklovaných nebo biologických surovin. Všechny profily a lepidla Orac jsou VOC A+ certifikované a tedy 100% bez toxinů. Jsou také v souladu s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorace Orac neobsahují azbest, kyanid a formaldehyd.

Orac dodává pouze lišty a lepidla, nedodává ovladače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníku budete potřebovat pouze tehdy, používáte-li stropní lištu jako osvětlení svítící směrem dolů. Hliníkovou vložku doporučujeme použít pro profily vyrobené z Duropolymeru, protože zabrání průchodu světla skrz materiál. U profilů z polyuretanu Purotouch vyžadována není, protože světlo skrz tento materiál neprochází. Maximální přípustná teplota profilů pro nepřímé osvětlení Orac v kombinaci s osvětlením je 70°C.

 

 

Pokud je zakřivený povrch delší než dva metry, slepte ohebné lišty Flex dohromady 24 hodin před instalací lepidlem DecoFix ULTRA.

Lišta se lepí ke zdi v interiéru lepidlem Orac DecoFix Pro, lepení lišt k sobě ve spoji lepidlem Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pro spoje je k dispozici v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí být čistý, suchý a bez prachu. Odstraňte všechny barvy a tapety ze stěn. Pro vnitřní použití a porézní povrchy (ne pro vlhké prostory nebo exteriér). Pro vlhké prostory a exteriér použijte lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Pro spáry, praskliny a dokončení použijte tmel  FL300 Deco Filler.

Spotřeba lepididel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrů lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR I EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrů lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrů lišty

Podobné zboží

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky