Lazury s obsahem biocidních látek


Co jsou biocidy? Chemická ochrana dřeva vůči hnilobě, plísním a dřevokaznému hmyzu. Mikroorganismy mohou kolonizovat dřevěné povrchy a způsobit nevzhledné zabarvení. Obsažené látky ve výrobcích Osmo jsou přesně přizpůsobeny tomuto účelu, a proto nemají při správném používání škodlivý účinek na lidi. I přesto mnoho spotřebitelů dává přednost produktům bez biocidů. Pískoviště, horolezecké stěny nebo dětská hřiště by měla být pouze bez biocidů.

 

Ochrannou olejovou lazuru doporučujeme použít na stinných místech, pod stromy nebo v blízkosti vody. Obsahuje biocidní účinné látky k ochraně proti řasám a houbám. Účinná látka: Propiconazol.

 

Jednorázová lazura HS chrání proti povětrnostním vlivům. Není klasifikovaná jako nebezpečná a nejsou známy žádné negativní účinky na okolí. Neobsahuje biocidy a konzervační látky. Zaschlý nátěr je neškodný pro lidi, zvířata i rostliny (odpovídá normám DIN 53160 a EN 71.3 (vhodný pro použití při výrobě dětských hraček). Nátěry bez biocidních látek jsou obecně uznávány jako bezpečné.


presmerovat_automaticky