Voskový olej na kuchyňská dřevěná prkénka je ideální pro ošetření kuchyňských dřevěných krájecích prkének. Čirá kombinace přírodních olejů a vosků vytváří mikroporézní povrch, který nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky ani puchýřky. Ošetřený povrch je odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě v souladu s požadavky normy DIN 68861 - 1 A, nezanechává stopy po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160). Osmo olej na kuchyňská dřevěná prkénka je bezpečný při styku s potravinami v souladu s normou EN 1186 část 5/14.

Parametry

Parametr Popis
Typ Vytvrzovací
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Vhodné pro Pracovní desky
Balení kg 0,5
Stupeň lesku Mat
Spotřeba 1l = ca. 24 m2 při jednom nánosu
Doba schnutí Jeden nátěr minimálně 8-10 hodin
Hustota g/cm³ 0,92 – 0,97
Ředění Neředit
Nářadí k aplikaci Plochý štětec, váleček z mikrovlákna, rouno

Přiložené soubory

3099.pdf (210 kB)
Technický list

Olej na kuchyňská dřevěná prkénka Osmo 3099 Bezbarvý mat

Katalogové číslo:
13900160
Hmotnost:
0.54 kg
Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
802 Kč
Dostupnost:
Skladem
MNOŽSTVÍ:
6 ks
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Vydatnost: 1 l výrobku vystačí při jednom nátěru na cca 24 m2. Vydatnost závisí do značné míry na charakteristikách dřeva. Uvedené hodnoty se vztahují na hladké hoblované - broušené dřevěné povrchy, u ostatních povrchů se může vydatnost odlišovat.

Upozornění: Osmo olej na kuchyňská dřevěná prkénka zesiluje přirozený barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). Nanesení moc silné vrstvy přípravku a nedostatečné větrání prodlužuje dobu schnutí. Povrchy ošetřené Osmo olejem na kuchyňská dřevěná prkénka lze snadno vyčistit pomocí vlhkého hadříku a poté vytřít do sucha. Doba použitelnosti je 5 let a více, je-li výrobek uchován v dobře uzavřené původní plechovce. Pokud výrobek vlivem mrazu zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 hodin před vlastní aplikací.

Příprava podkladu: Dřevěný povrch musí být před aplikací čistý a suchý (vlhkost max. 18 %) a nesmí být pokryt námrazou. Osmo olej na kuchyňská dřevěná prkénka je přímo připraven k použití, prosím neřeďte. Před použitím důkladně promíchejte.

Staré nátěry a laky kompletně odstraňte. Při broušení vždy používejte respirátor. Pečlivě dřevěný povrch obruste - začněte nejprve hrubým brusným papírem, pro finální broušení použijte hrubost 150 - 240 (v závislosti na druhu dřeva). Před vlastní aplikací přípravku pečlivě odstraňte z povrchu prach z broušení setřením nebo vysátím. Výsledný nátěr je kromě jiného závislý na vlastnostech dřeva, z toho důvodu je důležité provést nejprve zkušební nátěr, zejména pak u neznámých povrchů.

Způsoby aplikace: První nátěr naneste v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete pomocí Osmo válečku z mikrovlákna, Osmo plochého štětce nebo Osmo nanášecím rounem na olejové nátěry. Ponechte schnout po dobu 8 - 10 hodin. Během zasychání zajistěte dobré odvětrávání. Poté proveďte druhý nátěr v tenké vrstvě pomocí Osmo nanášecího rouna na olejové nátěry nebo tkaninou, neuvolňující vlákna. Při renovacích postačí zpravidla jeden nátěr na čistý a suchý povrch pomocí Osmo nanášecího rouna na olejové nátěry nebo tkaniny, neuvolňující vlákna.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky