Osmo Top Olej 3061 Akát je speciální kombinace oleje a vosku k úpravě kuchyňských pracovních desek a povrchu nábytku. Povrch dřeva zůstane přírodně matný a nevznikne umělý plastový povrch. Nátěr se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností povrchu a má velmi snadnou údržbu. Odpuzuje vodu a nečistoty. Osmo Top Olej je založen na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Má otevřené póry, neodprýskává, ani nepraská nebo se neodlupuje.

Povrch je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti jako víno, pivo, cola, káva, čaj, ovocné šťávy, mléko, voda atd. dle DIN 68861-1C.

Oblasti použití: Dřevěné povrchy nábytku a pracovní plochy z masivního dřeva nebo lepeného dřeva (např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály atd.) ve vnitřních prostorách. Rovněž vhodné pro korek a OSB desky, terakota a jiné neglazované dlažby.

Parametry

Parametr Popis
Typ Oleje
Provedení Barevné
Pro Interiér
Vhodné pro Pracovní desky
Balení kg 0,5
Stupeň lesku Mat
Spotřeba 1l = ca. 12 m2 u dřeva bez úpravy povrchu = ca. 20 m2 při jednom nánosu
Doba schnutí Jeden nátěr minimálně 8-10 hodin, korek 24 hodin.
Složení Slunečnicový olej, sojový olej, olej z bodláků Carnaubaa Candelilla, vosk, parafíny,bezolovnatá sikativa, 2-butanonoxim a vodu odpuzující aditiva, odaromatizovanýlakový benzín
Hustota g/cm³ 0,89
Ředění Neředit
Nářadí k aplikaci Hustý štětcem s přírodním vlasem, nebo hadříkem v tenké vrstvě ve směru fládrování dřeva.

Přiložené soubory

Osmo_Top_olej_2019.pdf (592 kB)
Technický list

Olej pro kuchyňské pracovní desky Top Olej Osmo 3061 Akát

Katalogové číslo:
13900072
Hmotnost:
0.54 kg
Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
684 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

75 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Vhodné druhy dřeva: Dub, Borovice, Smrk, Buk, Jasan, Olše, Douglaska, Bříza a Modřín. Javor, Americký a evropský ořech aplikujte velmi řídce a před použitím proveďte zkušební nátěr.

Nevhodné druhy dřeva: Cedr, iroko, Mahagon, Teak, Bambus, Akácie, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Rosewood. U těchto dřevin doporučujeme použít čistý vosk

Zpracování-aplikace: Osmo Top Olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nanášejte válečkem z mikrovláken, naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Popř. nanášejte kvalitním hadrem nezanechávajícím chloupky. Nechte schnout za dobrého větrání cca.8 - 10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry, v případě, že pracujete s hadrem, aplikujte 3 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 8 - 10 hodin a dbejte na dobré větrání. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pokud potřebujete, aby byla kuchyňská pracovní deska obzláště odolná vůči vodě, aplikujte po druhém nátěru Osmo Top oleje ještě 1 x výrobek Osmo Vosková údržba 3029.

Doba schnutí: cca 8 - 10 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Upozornění: Uvnitř skříní a zásuvek nanést max. 1x tence hadříkem. Povrchy s úpravou Osmo Top olejem mají snadnou údržbu. K čistění za vlhka přidat do vody koncentrát Osmo Wisch-Fix a plochu setřít hadrem (ne na mokro!). K oživení a intenzivnímu čištění v případě potřeby použít Osmo Voskovou údržbu a čistící prostředek 3029. Vyššího stupně lesku se dosáhne, když se po důkladném uschnutí očištěné plochy tence nanese Osmo Vosková údržba a čistící prostředek 3029 a po uschnutí se vyleští.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky

*  


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky