Osmo Top Olej 3058 bezbarvý je speciální kombinace oleje a vosku k úpravě kuchyňských pracovních desek a povrchu nábytku. Povrch dřeva zůstane přírodně matný a nevznikne umělý plastový povrch. Zesiluje přírodní odstín dřeva (tzv. trvale mokrý efekt). Nátěr se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností povrchu a má velmi snadnou údržbu. Odpuzuje vodu a nečistoty. Osmo Top Olej je založen na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Má otevřené póry, neodprýskává, ani nepraská nebo se neodlupuje.

Povrch je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti jako víno, pivo, cola, káva, čaj, ovocné šťávy, mléko, voda atd. dle DIN 68861-1C.

Oblasti použití: Dřevěné povrchy nábytku a pracovní plochy z masivního dřeva nebo lepeného dřeva (např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály atd.) ve vnitřních prostorách. Rovněž vhodné pro korek a OSB desky, terakota a jiné neglazované dlažby.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 24 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Neošetřené dřevo 2, renovace 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček, rouno
Typ Vytvrzovací
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Bezbarvé
Použití Interiér
Vhodné pro Pracovní desky
Stupeň lesku Mat
Doba schnutí 8-10 hod
Hustota g/cm³ 0,89
Země původu Německo

Přiložené soubory

Osmo_Top_olej_2019.pdf (592 kB)
Technický list

OSMO 3058 Top Olej bezbarvý mat pro kuchyňské pracovní desky

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 762 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 3058 Top Olej bezbarvý pro kuchyňské pracovní desky mat 0,5l 13900050
0,5 litru
6 dnů 0 ks 762 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Vhodné druhy dřeva: Dub, Borovice, Smrk, Buk, Jasan, Olše, Douglaska, Bříza a Modřín. Javor, Americký a evropský ořech aplikujte velmi řídce a před použitím proveďte zkušební nátěr.

Nevhodné druhy dřeva: Cedr, iroko, Mahagon, Teak, Bambus, Akácie, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Rosewood. U těchto dřevin doporučujeme použít čistý vosk

Zpracování - aplikace: Osmo Top Olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nános proveďte nánášecím rounem, štětcem nebo válečkem z mikrovlákna. Další účinný způsob, jak perfektně nanést olej s vizuálně ohromujícím povrchem a bez chyb, je použít Osmo HandXCenter. To je velmi efektivní nástroj jak pro aplikaci povrchových úprav a údržbu dřevěných povrchů. „Chyby nátěru“ lze opravit až do 15 minut po 1. nánosu v ještě mokré ploše. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 8 - 10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry, v případě, že pracujete s hadrem, aplikujte 3 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 8 - 10 hodin a dbejte na dobré větrání. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pokud potřebujete, aby byla kuchyňská pracovní deska obzláště odolná vůči vodě, aplikujte po druhém nátěru Osmo Top oleje ještě 1 x výrobek Osmo Vosková údržba 3029.

Doba schnutí: cca 8 - 10 hodin (při normálním klimatu, 23 °C/50 % rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Upozornění: Uvnitř skříní a zásuvek nanést max. 1x tence hadříkem. Povrchy s úpravou Osmo Top olejem mají snadnou údržbu. K čistění za vlhka přidat do vody koncentrát Osmo Wisch-Fix a plochu setřít hadrem (ne na mokro!). K oživení a intenzivnímu čištění v případě potřeby použít Osmo Voskovou údržbu a čistící prostředek 3029. Vyššího stupně lesku se dosáhne, když se po důkladném uschnutí očištěné plochy tence nanese Osmo Vosková údržba a čistící prostředek 3029 a po uschnutí se vyleští.

Povrchy ošetřené přípravkem Top olej lze jednoduše otírat vlhkým hadříkem. Doporučujeme ponechat běžné čistící prostředky v úklidové skříni, protože tyto rozpouštějí oleje a vosky, a tím již není zaručena ochrana dřevěného povrchu.

 

Volba aplikace ovlivňuje konečný vzhled

 

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky