Jednorázová lazura HS Plus bez biocidů je vhodná zejména pro ošetření dřeva v exteriéru: přístřešků na auta, dřevěných fasád, balkónů, plotů, pergol, zahradního nábytku nebo zahradních domků. Velmi vhodná pro renovaci starých mikroporézních lazur. Vyžaduje se pouze jedna vrstva. Dvojnásobná vydatnost díky vysokému obsahu oleje - šetří čas a peníze. Bez potřeby přebroušení, jednoduše natřít, podkladový nátěr není požadován.

Dekorativní hedvábně matný ošetřující nátěr na dřevo na bázi přírodních olejů pro venkovní použití. Mikroporézní, umožňuje dřevu dýchat, omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Odolný vůči vodě, působení povětrnostních podmínek a UV záření. Mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Jednoduše roztíratelný, bez tvorby usazenin. Během natírání nezasychá.

Lazura HS Plus má nízký obsah rozpouštědel, neobsahuje biocidní účinné látky a konzervační činidla, má vysoký obsah sušiny a v důsledku toho je velice vydatná. Pouze jedním nátěrem ve velmi tenké vrstvě docílíte optimální ochrany povrchů. Není klasifikovana jako nebezpečná a nejsou známy žádné negativní účinky na okolí. Zaschlý nátěr je neškodný pro lidi, zvířata i rostliny (odpovídá normám DIN 53160 a EN 71.3 (vhodný pro použití při výrobě dětských hraček). Nátěry bez biocidních látek jsou obecně uznávány jako bezpečné.

Dřevo je přírodní produkt, který se někdy chová jinak, než je žádoucí. Může se stát, že dřevo nepojme rovnoměrně olejový nátěr. Výsledkem je nerovnoměrný barevný odstín. Na to však máme Ochrannou olejovou lazuru 701 bezbarvou matnou. Následná doúprava tímto výrobkem zmatní lesklé oblasti a zajistí tak jednotný a elegantní vizuální obraz.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 26 m²
Počet nátěrů 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Typ Tenkovrstvé
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Barevné
Stupeň lesku Matné
Použití Exteriér
Doba schnutí 12 hodin
Hustota g/cm³ 0,95 – 1,2
Ředění Neředit

Přiložené soubory

jednorazova_lazura_HS_Plus.pdf (282 kB)
Technický list

OSMO 9221 Borovice HS Plus jednorázová lazura

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 1 146 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 9221 Borovice HS Plus jednorázová lazura 0,75l 11101480
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 146 Kč
Osmo 9221 Borovice HS Plus jednorázová lazura 2,5l 11101485
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 463 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Příprava: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Jednorázová lazura HS Plus je připravena k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Očistěte, popřípadě slabě obruste staré mikroporézní nátěry a odstraňte staré barvy a laky. Při broušení používejte ochrannou masku proti prachu. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme - zejména v případě neznámých původních nátěrů - provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím. Je-li požadována dodatečná ochrana dřeva proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem ošetřete (ze všech stran, je-li to možné) přípravkem Osmo Impregnace dřeva WR.

Zpracování: Přípravek naneste v tenké vrstvě Osmo plochým štětcem nebo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva na suché a čisté dřevo a pečlivě rozetřete. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání. U nových nebo opracovaných dřevin bohatých na přísady počkejte cca. 12 týdnů na zvětrání před aplikací lazury.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromátů).

Doba schnutí: Přibližně 12 hodin. Při nižších teplotách a - nebo vyšší vzdušné vlhkosti se doba schnutí prodlužuje.

Vydatnost: 1 l výrobku vystačí přibližně na 26 m2 při jednom nátěru. Vydatnost nátěru závisí ve velké míře na vlastnostech daného dřeva. Veškeré uváděné údaje se vztahují k hladce ohoblovaným - obroušeným dřevěným povrchům, v případě jiného typu povrchu se mohou spotřeby odlišovat.

Upozornění: Transparentní barevné tóny vycházení z přirozené barvy ošetřovaného dřeva a mohou se od vzorníku odlišovat. Při příliš intenzivním nanesení mohou vznikat lesklé plochy, které ale vlivem povětrnosti postupně zmizí a vznikne hedvábně lesklý povrch. Světlé transparentní tóny poskytují pouze slabou ochranu proti UV (šednutí a blednutí způsobené slunečním svitem) a proto se nedoporučují pro plochy intenzivně vystavené slunci. Pokud má být plocha v exteriéru více chráněna (dveře, okna) doporučujeme po důkladném zaschnutí aplikovat 1x Ochranný olej 420 extra s ochranným UV filmem). Tento nátěr zvýší ochranu proti znečištění a zvýší životnost povrchové ochrany.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky