Transparentní UV ochranný olej pro použití v exteriéru 424 Extra Smrk - Jedle polomatný je polomatný finální nátěr pro venkovní použití. Jedná se o výrobek na bázi přírodních olejů, mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Osmo UV Ochranný olej Extra 424 je vhodný pro všechny svislé dřevěné plochy v exteriéru (rozměrově stálé i rozměrově nestálé dřevěné prvky), jako jsou dveře, okna a okenní parapety, přístřešky pro auta, dřevěné obložení, balkóny, zástěny a ploty, pergoly, zahradní domky a zahradní nábytek.

Při použití samotného výrobku Osmo UV Ochranný olej Extra, aplikovaného ve dvou vrstvách, pak dochází vzhledem k UV ochrannému faktoru 12 (v porovnání s neošetřeným dřevem) k ochraně svislých dřevěných ploch ve venkovních použitích proti zašednutí. Finální nátěr obsahuje látky k preventivní ochraně nátěru proti napadení plísněmi, řasami a dřevokaznými houbami. Jednoduché přetření bez nezbytnosti broušení nebo nanášení podkladového nátěru. Snadná aplikace, během natírání nezasychá.

  • 2 v 1 - základový i svrchní nátěr v jednom
  • povrch chráněný proti houbám, plísním a řasám
  • ochranný UV faktor 12
  • na bázi přírodních olejů a vosků
  • schne za cca 12 hodin
  • vydatnost cca 18 m² při jednom nátěru

Parametry

Parametr Popis
Provedení Barevné
UV odolnost 2
Pro Exteriér
Plochy Svislé
Spotřeba 1 litr stačí na cca. 18 m² při jednom nátěru
Doba schnutí 12 hodin
Hustota g/cm³ 0,92-0,99

Přiložené soubory

Olej_uv_extra_428_cedr_polomatny.pdf (238 kB)
Technický list

OSMO 424 Extra Smrk - Jedle UV ochranný olej polomatný

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Příprava povrchu: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20 %). Osmo UV Ochranný olej Extra je připraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Staré mikroporézní nátěry pečlivě očistěte, staré barvy a laky kompletně odstraňte. Nebruste hladké povrchy jemnější smirkem než P120.

Čerstvé dřevo s vysokým podílem obsažených extrahovatelných látek a zejména tvrdé dřevo je nezbytné před aplikací nátěru nechat zvětrat (přibližně po dobu 6 týdnů). Tím se dřevo stane nasákavějším a ochranný nátěr optimálně přilne. V případě renovace pečlivě očistěte staré mikroporézní nátěry. Již zašedlé nebo zvětralé dřevo ošetřete, oživte a očistěte přípravkem Osmo Gel Odšeďovač dřeva č. 6609. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme - zejména u neznámých povrchů - provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím. Je-li požadována navíc ochrana proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem - pokud možno ze všechstran - ošetřete Osmo Impregnací dřeva WR.

Aplikace: Přípravek naneste Osmo válečkem z mikrovlákna nebo Osmo štětcem v tenké vrstvě po směru vláken na suchý a čistý dřevěný povrch. Zajistěte dostatečné větrání a ponechte schnout po dobu 12 hodin. Po zaschnutí naneste druhou vrstvu nátěru, stejně tenkou a stejným způsobem. Pokud renovujete nebo obnovujete nátěr na již jednou barevně ošetřeném povrchu, postačuje většinou pouze jeden nátěr přípravkem Osmo UV Ochranný olej Extra Natural 420, aplikovaný na suchý a čistý povrch.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

Doba schnutí: Přibližně 12 hod. (za běžných klimatických podmínek: 23 °C/50 % relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky