Transparentní UV ochranný olej pro světlé druhy dřeva 429 Extra Natural zachovává přírodní barvu a je téměř neviditelný. Po aplikaci ochranného oleje Osmo 429 působí dřevo nenatřeným vzhledem. Je to docíleno tím, že do oleje je přidáno malé množství bílého pigmentu. Jedná se o výrobek na bázi přírodních olejů, mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Osmo UV ochranný olej je vhodný pro všechny svislé dřevěné plochy v exteriéru (rozměrově stálé i rozměrově nestálé dřevěné prvky), jako jsou dveře, okna a okenní parapety, přístřešky pro auta, dřevěné obložení, balkóny, zástěny a ploty, pergoly, zahradní domky a zahradní nábytek.

Při použití samotného výrobku Osmo UV Ochranný olej Extra, aplikovaného ve dvou vrstvách, pak dochází vzhledem k UV ochrannému faktoru 12 (v porovnání s neošetřeným dřevem) k ochraně svislých dřevěných ploch ve venkovních použitích proti zašednutí. Finální nátěr obsahuje látky k preventivní ochraně nátěru proti napadení plísněmi, řasami a dřevokaznými houbami. Jednoduché přetření bez nezbytnosti broušení nebo nanášení podkladového nátěru. Snadná aplikace, během natírání nezasychá.

  • 2 v 1 - základový i svrchní nátěr v jednom
  • povrch chráněný proti houbám, plísním a řasám
  • ochranný UV faktor 12
  • na bázi přírodních olejů a vosků
  • schne za cca 12 hodin
  • vydatnost cca 18 m² při jednom nátěru

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 18 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Neošetřené dřevo 2, renovace 1
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Biocidy Obsahuje
Báze Olejová
Provedení Barevné
Stupeň lesku Polomatné
Odstín Natural
UV odolnost 3
Použití Exteriér
Plochy Svislé
Doba schnutí 12 hodin
Hustota g/cm³ 0,92-0,99

Přiložené soubory

Osmo_uv_extra_429_natural.pdf (244 kB)
Technický list

OSMO 429 Extra UV ochranný olej natural

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 903 Kč
Dostupnost:
6 dnů

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 429 Extra UV ochranný olej Natural 0,75l 11600051
0,75 litru
6 dnů 0 ks 903 Kč
Osmo 429 Extra UV ochranný olej Natural 2,5l 11600052
2,5 litru
6 dnů 0 ks 2 716 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Doporučení: Pro na složky bohaté druhy dřeva (např.: Cedr, Iroko, Teak, Mahagon apod.),nechte dřevo 12 týdnů zvětrat před aplikací. Zvětrání zlepší savost pro olej, který může snáze proniknout do dřeva. V případě, že dřevo po zvětrání zešedne, použijte odšeďovač dřeva Osmo 6609. Některé dřeviny, jako Dub a Kaštan jsou bohaté na přírodní třísloviny a tyto složky způsobí černání povrchu, když jsou vystaveny vlhkosti, slunečnímu záření a oxidů železa (např. ocelový kartáč, drátěnka). Mnoho druhů dřevin (např. Modřín, Merbau) obsahuje ve vodě rozpustné barevné extrakční látky, které se při dešti mohou přirozeně vyplavovat. Zvětrání tento problém vyřeší.

Osmo UV 429 Natural se nedoporučuje používat na dřeviny bohaté na přísady (tmavě / načervenalé), protože se zobrazuje jako mírně bílý křídový povrch. Nadměrná aplikace může vést ke zviditelnění inherentních bílých pigmentů.

Příprava povrchu: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20 %). Osmo UV Ochranný olej Extra je připraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Staré mikroporézní nátěry pečlivě očistěte, staré barvy a laky kompletně odstraňte. Nebruste hladké povrchy jemnější smirkem než P120.

Čerstvé dřevo s vysokým podílem obsažených extrahovatelných látek a zejména tvrdé dřevo je nezbytné před aplikací nátěru nechat zvětrat (přibližně po dobu 6 týdnů). Tím se dřevo stane nasákavějším a ochranný nátěr optimálně přilne. V případě renovace pečlivě očistěte staré mikroporézní nátěry. Již zašedlé nebo zvětralé dřevo ošetřete, oživte a očistěte přípravkem Osmo Gel Odšeďovač dřeva č. 6609. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme - zejména u neznámých povrchů - provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím. Je-li požadována navíc ochrana proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem - pokud možno ze všechstran - ošetřete Osmo Impregnací dřeva WR.

Aplikace: Přípravek naneste Osmo válečkem z mikrovlákna nebo Osmo štětcem v tenké vrstvě po směru vláken na suchý a čistý dřevěný povrch. Zajistěte dostatečné větrání a ponechte schnout po dobu 12 hodin. Po zaschnutí naneste druhou vrstvu nátěru, stejně tenkou a stejným způsobem. Pokud renovujete nebo obnovujete nátěr na již jednou barevně ošetřeném povrchu, postačuje většinou pouze jeden nátěr přípravkem Osmo UV Ochranný olej Extra Natural 420, aplikovaný na suchý a čistý povrch.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

Doba schnutí: Přibližně 12 hod. (za běžných klimatických podmínek: 23 °C/50 % relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky