Univerzální disperzní penetrační nátěr Chemos PE 406 na všechny savé a nesavé podklady pro použití na podlahy a stěny. Vhodný zejména na různorodý podklad na jedné ploše (např. staré nátěry na savém podkladu, staré podklady apod. Zvlášť vhodný pod nivelační hmotu Chemos Garáž. Vhodný k předběžné úpravě podkladů před lepením, pod disperzní lepidla. Vodu obsahující disperzní přednátěr na bázi styrén - akrylátového kopolymeru se zvláště jemnými částicemi. Má vynikající penetrační vlastnosti, protože velmi dobře proniká do podkladu a vyplňuje póry v podkladu. Váže povrchový jemný prach, redukuje savost podkladu, chrání na vlhkost citlivé podklady před záměsovou vodou z vyrovnávacích hmot a lepidel, zabraňuje příliš rychlému úniku záměsové vody z vyrovnávacích hmot.

Penetrační nátěr vhodný na všechny podklady:

  • Cementové potěry, beton, pórobeton, omítka, zdivo
  • Keramika, umělý a přírodní kámen, teraco - použití je možné, je však vhodnější Chemos PE 204
  • Beton s pevně přídržnými zbytky starého kaučukového lepidla

Parametry

Parametr Popis
Typ Penetrace
Barva Azurově modrá / transparentní
Balení 5 l
Měrná hmotnost 1,025 kg / l
Spotřeba 100 - 150 ml / m2
Doba schnutí 1 - 3 hod. cementové podklady, 12 - 24 hod. anhydritové podklady
Teplota skladování +5°C až + 25°C

Přiložené soubory

TL-PE-406.pdf (215 kB)
Technický list SK

chemos-pe-406-CZ.pdf (144 kB)
Technický list CZ

Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 576 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406 (5l) 15420127041
5 litru
6 dnů 0 ks 576 Kč
Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406 (10l) 15420127042
10 litru
6 dnů 0 ks 1 070 Kč

Popis zboží

Přednosti:
Vodu obsahujíci disperzní přednátěr na bázi styrén-akrylátového kopolymeru se zvlášě jemnými časticemi. Má vynikajíci penetrační vlastnosti, protože velmi dobře proniká do podkladu a vyplňuje póry v podkladu. Váže povrchový jemný prach, redukuje savost podkladu, chrání na vlhkost citlivé podklady před záměsovou vodou z vyrovnávacích hmot a lepidel, zabraňuje příliš rychlému úniku záměsové vody z vyrovnávacích hmot.

Pracovní postup:
Podklad musí být suchý, pevný, bez trhlin, čistý a zbavený látek které snižují přilnavost. Hladké potěry musí být obroušené a zbavené prachu. Zbytky starých stěrkových hmot, lepidel, podlahovin, nátěrů apod., obrousit, odfrézovat, nebo o tryskat. Nesavé podklady jako jsou keramická dlažba, kámen, teraso, nepískovaný litý asfalt dobře zdrsnit hrubým brusným papírem. Volné částice a prach důkladně vysát. Nádobu před použitím nechat aklimatizovat na teplotu místnosti a dobře protřepat. Potom penetrační nátěr Chemos PE 406 nalít do čisté nádoby. Penetraci nanášet jemně pórovitým válečkem v rovnoměrné vrstvě celoplošně na podklad. Na savých podkladech nevylívejte na podklad, aby se zabránilo místnímu přesycení a dbejte, aby se nevytvářely louže. Vzniklé louže dobře rozetřít anebo odsát houbou. Nářadí ihned po použití očistit vodou. Nechat vyschnou do čirého, transparentního filmu. Doba schnutí je závislá od teploty podkladu a vlhkosti vzduchu. Na cementových podkladech je doba schnutí 1 - 3 hod. obvykle dostačující, na nesavých a sádrových podkladech je doba schnutí 12 - 24 hodin.

Důležité upozornění:
Nejlepší zpracovatelnost je při prostorové teplotě 15–25 C, při teplotě podkladu nad 15 C a relativní vlhkosti vzduchu pod 75%. Nízká teplota a vysoká vlhkost vzduchu schnutí prodlužují. Vyšší teplota a nízká vlhkost vzduchu schnutí zkracují. Spotřeba vždy závisí od savosti a hrubosti podkladu.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok