Disperzní penetrace Chemos PE 406 na bázi styrén-akrylátového kopolymeru se zvláště jemnými částicemi, na savé i nesavé podklady pro použití na podlahy i stěny a problémové podklady se zbytky lepidel. Penetrace je vhodná na venkovní i vnitřní použití. Zvláště vhodná k předběžné úpravě podkladů pro aplikaci samonivelačních vyrovnávacích podlahových hmot Chemos, jako i před lepením disperzními lepidly Profilep na nevystěrkované podklady.

Parametry

Parametr Popis
Typ Penetrace
Barva Azurově modrá / transparentní
Balení 5 l
Měrná hmotnost 1,025 kg / l
Spotřeba 100 - 150 ml / m2
Doba schnutí 1 - 3 hod. cementové podklady, 12 - 24 hod. anhydritové podklady
Teplota skladování +5°C až + 25°C

Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 599 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406 (5l) 15420127041
5 litru
6 dnů 0 ks 599 Kč
Penetrace pro savé i nesavé podklady Chemos PE 406 (10l) 15420127042
10 litru
6 dnů 0 ks 1 070 Kč

Popis zboží

Vhodná na podklady:

  • Cementové potěry, beton, pórobeton a pod.
  • Keramika, umělý a přírodní kámen, teraso, omítku, zdivo a pod.
  • Sádrokartonové desky, sádrové podklady, anhydritové a sádrové potěry
  • Beton s pevně přídržnými zbytky starého chloroprénového lepidla
  • Dřevìnné podklady parkety, OSB desky a pod.

Přednosti:
Vodu obsahujíci disperzní přednátěr na bázi styrén-akrylátového kopolymeru se zvlášě jemnými časticemi. Má vynikajíci penetrační vlastnosti, protože velmi dobře proniká do podkladu a vyplňuje póry v podkladu. Váže povrchový jemný prach, redukuje savost podkladu, chrání na vlhkost citlivé podklady před záměsovou vodou z vyrovnávacích hmot a lepidel, zabraňuje příliš rychlému úniku záměsové vody z vyrovnávacích hmot.

Pracovní postup:
Podklad musí být suchý, pevný, bez trhlin, čistý a zbavený látek které snižují přilnavost. Hladké potěry musí být obroušené a zbavené prachu. Zbytky starých stěrkových hmot, lepidel, podlahovin, nátěrů a pod., obrousit, odfrézovat a nebo otryskat. Nesavé podklady jako jsou keramická dlažba, kámen, teraso, nepískovaný litý asfalt dobře zdrsnit hrubým brusným papírem. Volné částice a prach důkladně vysát. Nádobu před použitím nechat aklimatizovat na teplotu místnosti a dobře protřepat. Potom penetrační nátěr Chemos PE 406 nalít do čisté nádoby. Penetraci nanášet jemně pórovitým válečkem v rovnoměrné vrstvě celoplošně na podklad. Na savých podkladech nevylívejte na podklad, aby se zabránilo místnímu přesycení a dbejte aby se nevytvářely louže. Vzniklé louže dobře rozetřít a nebo odsát houbou. Nářadí ihned po použití očistit vodou. Nechat vyschnou do čírého, transparentního filmu. Doba schnutí je závislá od teploty podkladu a vlhkosti vzduchu. Na cementových podkladech je doba schnutí 1 - 3 hod. obvykle dostačující, na nesavých a sádrových podkladech je doba schnutí 12 - 24 hodin.

Důležité upozornění:
Nejlepší zpracovatelnost je při prostorové teplotě 15–25 C, při teplotě podkladu nad 15 C a relativní vlhkosti vzduchu pod 75%. Nízká teplota a vysoká vlhkost vzduchu schnutí prodlužují. Vyšší teplota a nízká vlhkost vzduchu schnutí zkracují. Spotřeba vždy závisí od savosti a hrubosti podkladu.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok