Ohebná podlahová lišta Orac Decor SX118F ve flexibilní variantě Orac Flex. Díky její flexi­bilitě lze elegantně zakončit zakřivené stěny a sloupy. Je vyrobena z Duropolymeru, což je extrudovaný syntetický polymerový materiál, který splňuje nejvyšší standardy z odolnosti. Nepraská, neprohlubuje se, neodlupuje se, nebobtná, neštěpí se, nehnije. Řeže, vrtá a brousí se jako dřevo nebo sádra pomocí standardních nástrojů.

Ohebné soklové lišty Flex byly navrženy tak, aby byly instalovány bez deformace profilu nebo namáhání montážní plochy. Ohýbací lišty lze použít pro vnitřní i venkovní aplikace, ve vlhkém prostředí. Materiál se může namočit, je vodě odolný, hustý, hladký s prvním základním nátěrem bílou akrylovou barvou pro zvýšení adheze budoucí barvy. Doporučujeme si jen vybrat jakoukoliv vodou ředitelnou barvu a lištu podle vašeho vkusu natřít. UV stabilní bude lišta po dokončení konečného nátěru. Duropolymer nabízí vysokou tepelnou odolnost (max. 70°C), akustickou neutrálnost, bez azbestu, kyanidu a formaldehydu, VOC A+.

Parametry

Parametr Popis
Typ Bílé soklové lišty
Druh montáže Lepení
Materiál Duropolymer
Délka mm 2000
Šířka mm 18
Výška mm 138
Minimální rádius R cm 40
Povrch Hladký
Vedení kabelů Ano
Připevnění Lepení
Dekor Bílá
Vhodné Ohebné
Přetíratelná Ano
Profil Oblá
Tvrdost 45 shore D
Hustota kg/m³ 220 - 420

Přiložené soubory

Flex_mouldings cs.pdf (1,37 MB)
Stáhněte si návod na montáž

Flexibilni_listy.pdf (540 kB)
Minimální a maximální ohnutí lišty

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stáhněte si materiálový list

Ohebná soklová lišta Orac SX118F Flex

Katalogové číslo:
SX118F
Hmotnost:
1.47 kg
Výrobce:
ORAC
Dostupnost: 14 dnů
Naše cena s DPH
3 233 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Orac Decor je luxusní značka interiérových dekorací, která do všech svých produktů přináší inovace, kreativitu, eleganci a špičkovou kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobřeží Belgie, je výrobce vysoce kvalitních zdobných ornamentů od roku 1970 a rychle se rozvinula do nejinovativnějšího výrobce zdobných ornamentů na světě. Stropní a podlahové lišty, obklady Orac Decor se vyrábějí z vysoce kvalitních polymerů Purotouch - vysoce kvalitní polyuretan vysoké hustoty, Duropolymer - extrudovaný nárazuvzdorný polymer a kombinují odolnost, zpracovatelnost a kvalitu syntetických materiálů.

Orac Decor důsledně snižuje ekologickou stopu a v roce 2021 se stal CO2 neutrální. 70% obalů výrobků tvoří recyklovaný materiál. Ve výrobcích Orac se používá 12% recyklovaných nebo biologických surovin. Všechny profily a lepidla Orac jsou VOC A+ certifikované a tedy 100% bez toxinů. Jsou také v souladu s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorace Orac neobsahují azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Doporučení

Pokud je zakřivený povrch delší než dva metry, slepte ohebné lišty Flex dohromady 24 hodin před instalací lepidlem DecoFix ULTRA.

Lišta se lepí ke zdi v interiéru lepidlem Orac DecoFix Pro (FDP500), lepení lišt k sobě ve spoji lepidlem Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pro spoje je k dispozici v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí být čistý, suchý a bez prachu. Odstraňte všechny barvy a tapety ze stěn. Pro vnitřní použití a porézní povrchy (ne pro vlhké prostory nebo exteriér). Pro vlhké prostory a exteriér použijte lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Pro spáry, praskliny a dokončení použijte tmel  FL300 DecoFiller.

Spotřeba a určení lepididel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrů lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrů lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR I EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrů lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrů lišty

 

Podobné zboží

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky