PVC dlažby do garáže


PVC podlaha do garáže Fortelock

Nová podlaha za pár minut, rychle a jednoduše! Zámkovou dlažbu Fortelock lze pokládat prakticky ve všech prostorech, je nenáročná na údržbu, odolná a skvěle vypadá. Garáž je nejtěžší místo pro všechny typy podlah.

 

Zná to každý, nevzhledné skvrny v garáži od provozních kapalin jako olej nebo palivo, v zimně kaluže vody z vašeho vozu a také vzlínající vlhkost a s ní spojená plíseň. Nesme zapomenout také na čmouhy od pneumatik. Jak tento problém s podlahou v garáži vyřešit? Mezi ty nejčastější patří nátěry, keramická dlažba a PVC dlaždice.

 

Nejlevnější variantou je nátěr: Kdo chce ušetřit, obvykle volí levný epoxidový nátěr, se kterým je bohužel docela dost práce. Betonová podlaha se musí nejdříve vyrovnat nivelační stěrkou. Následně se na beton v garáži aplikuje nátěr. Nátěry vypadají atraktivně, ale mají pár nevýhod. Když nanesete slabou vrstvu, bude nátěr praskat pod váhou vozidla. Další nevýhodou nátěru v garáži je kluznost a chemikálie z motoru, sůl v zimě, která zabarvuje nátěry.

 

Keramická dlažba je spolehlivější: Druhým, ale dražším řešením, je kvalitní zátěžová keramická dlažba. Je sice drahá a náročná na pokládku, nicméně odolná vodě i chemikáliím se snadnou údržbou. S občasným zametením či vytřením vydrží dlouhá desetiletí, pokud je dobře položená. Nevýhodou keramických dlažeb v garáži je vzlínání spodní vody a křehkost. Kolikrát stačí, aby vypadl z ruky těžší nástroj, a máte prasklou dlaždici.

 

PVC dlažba Fortelock: S cílem vylepšit vlastnosti keramické dlažby se začala vyrábět také PVC dlažba, která je vhodná zejména do garáží, dílen či průmyslových budov. S keramickou dlažbou má ale společného pramálo, prakticky jen to, že se také skládá z dlaždic, které se vzájemně spojují. Sestavující se však bez nutnosti spárování, stačí sklepnout zámky dlaždic gumovým kladivem. Povrch je nejdříve nutné vyrovnat a zamést, pak už to jde jedna báseň. Pokrytí průměrně velké garáže trvá zhruba hodinu.

 

Zámky dlaždic Fortelock jsou dostatečně těsné, takže se pod dlažbu nedostane žádná voda. Kdyby k tomu přece jen došlo, snadno se odpaří, protože dlaždice „dýchají“. Jsou odolné proti chemikáliím a kyselinám, na rozdíl od keramické dlažby nekloužou (je na nich protiskluzový vzorek) a nepraskají. A když se nějaká dlaždice poškodí, je možné ji vyměnit samostatně. Podobně jako u běžné dlažby i tady stačí koště a občas mop.123další stránkapresmerovat_automaticky