Profil pro venkovní roh keramických obkladů Probord ILNX je vyroben z nerezové oceli AISI 316L - DIN 1.4404 V4A. Je doporučován pro bezpečnost v prostředích, kde je vyžadován vysoký stupeň ochrany, pro bazény, sportovní střediska a jakémkoli venkovním prostředí. Vynikající odolnost proti chemickým prostředkům. Tato řada profilů je považována za „univerzální“ pro svou schopnost přizpůsobit se různým potřebám. Probord jednoduše tříbí, zdobí a zanechává příjemný pocit čistoty a jednotnosti jak u keramických obkladů.

Parametry

Parametr Popis
Provedení Hranaté
Délka mm 2700
Výška mm 8
Tloušťka mm 1,2
Dekor Nerez
Materiál Nerez
Povrch Leštěný
Exteriér Ano

Přiložené soubory

PROBORD scheda tecnica ING.pdf (510 kB)
Technický list

Profil pro venkovní roh Probord ILNX Nerez ocel AISI 316L leštěná 8 mm

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Nerez ocel: AISI 316L - DIN 1.4404 V4A představuje vynikající odolnost proti chemickým prostředkům, počasí, maltě, vápnu, lepidlům k obkladům a čistícím prostředkům. Taky je odolná vůči chloru a soli. Hodí se do prostředí s agresivním prostředím. Určena především pro wellness centra a bazény, chirurgická nerez, potravinářský průmysl, pro vnějších použitích u moře. Dobrá odolnost vůči korozi v přírodním okolním prostředí.

Plochy z nerez oceli mohou být leštěny pomocí příslušných běžně prodávaných přípravků. Nerez ocel se snadno čistí a je velmi hygienická; hladký a neporózní povrch činí usazení a přežití bakterií nebo jiných mikroorganismů velmi nepravděpodobným. Pro zachování dokonalé čistoty ocelových ploch stačí několik jednoduchých pravidel: stačí je omýt teplou vodou a saponátem, dokonale opláchnout a osušit měkkým hadrem. V případě ploch vystavených atmosférickým a agresivním vlivům se doporučuje pravidelné čištění nerez oceli, aby povrch zůstal netknutý a nedošlo k rezavění. Povrch z broušené nerez oceli vždy čistěte po směru broušení, nikoli napříč. V případě odření použijte příslušný čistící - leštící přípravek pro nerez ocel a měkký hadr.

V žádném případě při čištění nepoužívejte:

  • čistící přípravky s obsahem kyseliny chlorovodíkové (neboli solné), s obsahem kyseliny fluorovodíkové nebo s bělidly; zamezte přímému styku čistících přípravků obsahujících chloridy s povrchem, s výjimkou případů, kdy jsou aplikovány na krátkou dobu a poté dokonale opláchnuty.
  • abrazivní čistící přípravky v prášku mohou poškodit povrchovou úpravu profilu.

Nenechávejte dlouhodobě ve styku s profily z nerez oceli předměty nebo nářadí z obyčejné oceli (např. kartáče nebo ocelové vlákno běžně používané pro odstranění zbytků malty nebo jiných materiálů); hrozí přenos železnatých částic (kontaminace), které způsobují na povrchu rezavé skvrny. Nenechávejte dlouhodobě ve styku s povrchy z nerez oceli vlhké hadry nebo houby, které mohou způsobit vznik neestetických skvrn od vody.

Způsob pokládky s lepidlem

  • Změřte požadovanou délku a odříznete profil pomocí vhodného nástroje.
  • Pomocí ozubené špachtle rozetřete lepidlo na ploše určené pro pokládku.
  • Stiskněte profil tak, aby z otvoru podélné lišty vytékalo předem nanesené lepidlo.
  • Položte a jemně stiskněte obložení až do té doby, kdy bude horní plocha dokonale vyrovnána s horní plochou profilu a v odpovídající vzdálenosti pro příslušnou spáru (vetšinou od 1 do 3 milimetru).
  • Pomocí vhodného spárovacího materiálu uzavřete prostor mezi obložením a profilem. Pomocí měkké houby a vody očistete do 10 minut od aplikace zbytky spárovacího materiálu, lepidel, ředidel. apod.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky