Rolety průhledné


Velmi důležitým faktorem u rolet je míra prostupu světla nebo průhlednosti. Tím určíte, kolik denního světla ještě dorazí do místnosti, když volně visící roleta úplně zakryje okno. Zde je ovlivněna i zraková ochrana. Míra transparentnosti tedy přímo souvisí s ochranou soukromí a světla. V závislosti na průhlednosti látky a odpovídající barvě můžete dokonce vědomě ovládat atmosféru v místnosti.

 

Rolety z průhledné látky propouštějí do místnosti téměř veškeré denní světlo, takže zde v podstatě neexistuje žádná ochrana před sluncem. Během dne je zaručena alespoň lehká ochrana soukromí. Sníženou průhlednost naleznete u látek poloprůhledných. U těchto lehkých tkanin je kladen důraz především na dekorativní aspekty. Pokud například nechcete konvenční závěs, dobrou volbou je průhledná roleta. Dá se skvěle použít ve spojení s jinými systémy ochrany proti slunci. Snadno také filtruje světlo v místnosti do požadované barvy a nechává vzory látek zvlášť krásně zářit.

 

Látkové rolety transparentní pro montáž na rám okna, nebo pro montáž na zeď nebo strop přivrtáním. Při výběru transparentních rolet můžete vybírat z celé řady barevných odstínů, typů a gramáží látek. Za pozornost stojí u rolet na míru volba průměru nosné trubky. Rolety na rám okna mají průměr nosné hřídele 17 mm, rolety pro montáž přivrtáním na zeď mají průměr 24 mm. Pro největší rozměry rolet, jsou určeny průměry 32 a 42 mm.12další stránkapresmerovat_automaticky