Rychleschnoucí a rychletvrdnoucí renovační vyrovnávací hmota na podlahy a zdi Chemos OT 101.  Speciální vyrovnávací hmota určená pro opravy schodů a jejich hran, na tmelení spár v podlaze, vyplnění a vyrovnání děr a hlubších nerovností na podlaze, na vytváření spádů, na dostěrkování a přerovnání ploch. Vytváří velmi pevný, rovný a dobře savý podklad, který je vhodný pod všechny druhy samonivelačních vyrovnávacích hmot a pro obkladačské práce v interiéru. Pro tloušťku vrstvy do 100 mm v jedné pracovní operaci. Také vhodná na zpevnění zdegradovaných drobivých betonových a cementových podkladů v bytových a objektových prostorách s běžnou zatížitelností. Vysoce zušlechtěná suchá malta se speciálním urychlovacím cementem a přísadami zlepšující vlastnosti zpracování.

Vhodný na

  • betonové a cementové podklady
  • zdivo a omítky

Přednosti

  • pro stěny a podlahy
  • s nízkým pnutím
  • vynikající zpracovatelnost
  • rychle pochůzná
  • vysoké pevnosti
  • rychlý nárůst pevnosti

Parametry

Parametr Popis
Typ Opravy podkladů
Barva Šedá
Balení 7 | 25 kg
Spotřeba 1,5 kg na 1 m2 a na 1 mm tloušťky
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování 15 - 20 minut
Pevnost tlaku po 28 dnech > 30 Mpa
Pevnost v tahu za ohybu po 28 dnech > 5 MPa
Doba pochůznosti po 30 minutách
Doba, po které je možné lepit po cca 3 hodinách
Množství záměsové vody cca 6l na 25kg jako opravný tmel, 18-20l na 25kg jako zálivka
Min. vrstva pod kolečkové židle 1 mm

Přiložené soubory

chemos-ot-101.pdf (165 kB)
Technický list

Rychleschnoucí opravná hmota OT 101

Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
od 352 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Rychleschnoucí opravná hmota OT 101 (7kg) 2546703407
7 kg
6 dnů 0 ks 352 Kč
Rychleschnoucí opravná hmota OT 101 (25kg) 2546703408
25 kg
6 dnů 0 ks 1 018 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu

Podklad musí být suchý, pevný (neplatí v případě, kdy se OT 101 použije jako zálivka), čistý, zbavený prachu, odlupujících se částí a mastnoty. Nesoudržné a drobivé vrstvy podkladu odbrousit, odfrézovat nebo o tryskat. Zbytky starých vrstev lepidel a barev je nutné co nejvíce mechanicky odstranit špachtlí nebo broušením.

Příprava podkladu před použitím zálivky: Podklad přebrousit. Případné trhliny nařezat uhlovou bruskou s diamantovým kotoučem. Můžou se udělat i zářezy kolmo na trhlinu každých cca 15 - 20 cm pro vložení ocelových spon na sešívání. Když na drolivém potěru praskliny nejsou, doporučujeme nařezat uhlovou bruskou tzv. rastrovou mřížku (zářezy po cele délce i šířce místnosti, každé cca 2 m od sebe, do hloubky přibližně 1/2 - 2/3 tloušťky potěru). Spolu s nařezáním prasklin nebo rastrové mřížky je také vhodné po celé ploše navrtat díry do potěru v rozestupech cca 0,5 - 1 m od sebe do hloubky 1/2 až 2/3 tloušťky potěru tak, abyste nepoškodily spodní izolaci.

Zpracování

Obsah vsypat za stálého míchání do čisté studené vody v čisté nádobě. Míchat nízko otáčkovým míchadlem (500- 700 ot. / min) tak, aby se netvořily hrudky. Různým dávkováním vody je možné nastavit hustotu od stabilního opravného tmelu až po tekutou zálivkovou hmotu.

  1. Jako stabilní opravný tmel: 25 kg prášku smíchat s cca 6 l vody na vyplnění otvorů a děr, opravu schodů, podest, betonových podlah a cementových potěrů. Doporučujeme však míchat menší množství, které jste schopni zpracovat v průběhu cca 15 - 20 min. Hmotu nanést na penetrovaný podklad a hladítkem nebo špachtlí podle způsobu použití upravit a vyhladit. Požadovanou tloušťku nanést v jedné pracovní operaci. Následné celoplošné nivelování vhodnou samonivelační hmotou Chemos může následovat ihned po tom, jak je vyspravený podklad pochůzný. Při překročení této doby je nutné vyspravený podklad penetrovat vhodným penetračním nátěrem.
  2. V případě použití jako zálivky: Při opravě degradovaných drobivých cementových potěrů třeba 25 kg prášku smíchat s 18 - 20 l vody tak, aby vznikla velmi tekutá hmota bez hrudek. Podklad před použitím zálivky penetrovat. Hmotu nalévat na podklad v menších dávkách a rozetřít hladítkem, špachtlí nebo gumovou stěrkou. Roztírat po podkladu tak, aby co nejvíce pronikla do podkladu a aby se zbytečně netvořila souvislá vrstva povrchu. Rovnoměrně roztáhnout po podkladu, aby došlo v maximální míře k „přepenetrování” ochuzeného podkladu. Ke správnému „přepenetrování” došlo tehdy, zda se vytvořily v hmotě malé krátery. Ihned, jak je podklad pochůzný, doporučujeme rozložit armovací mřížku a zatáhnout hustější hmotou OT 101, jak je uvedeno výše v odstavci 1). Celé nechat vytvrdit do druhého dne ( 24 hodin). Po úplném vyschnutí penetrovat vhodnou penetrací.

Důležité

Čerstvé plochy chránit před účinky slunce, tepla a průvanu. Vysoké teploty prášku, vzduchu a vody výrazně ovlivňují rychlost hydratace, čímž se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto používejte výhradně co nejstudenější vodu. Podlahové topení musí být min. 24 hodin před vyléváním zcela vypnuto. Zapnout se může až po řádném vyschnutí nivelační hmoty a to postupně, zvyšováním teploty vody v oběhu o max. 5°C/24 hod. Nejlépe zpracovatelný při teplotě vzduchu 18 - 25°C , teplotě podlahy nad 15°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 65%. Nízké teploty, vysoká vlhkost vzduchu a velké tloušťky vrstvy prodlužují schnutí, vysoké teploty a nízká vlhkost vzduchu naopak schnutí zkracuje.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok