Samonivelační hmota pro vyrovnání a nivelování podkladů v suchých vnitřních prostorech. Pro vytvoření rovných, pevných, tvrdých, hladkých a savých ploch pro pokládku keramické dlažby, plovoucí podlahy, lepených parket, kobercových a PVC podlahovin. Vhodná na betonové podklady a cementové potěry, jako i na jiné podklady. Skvělý poměr cena x výkon - jedinečný výrobek za vynikající cenu. Povrch je pochůzný již 1 - 1,5 hod. po aplikaci.

Přednosti

  • vynikající rozliv, zpracovatelnost a slévání
  • velmi malé pnutí
  • zralá pro pokládku již za 24 hodin v tloušťce do 10mm
  • vysoké pevnosti
  • rychlý nárůst pevností

Parametry

Parametr Popis
Typ Nivelace
Barva Béžová
Balení 25 kg
Spotřeba 1,5 kg na 1 m2 a na 1 mm tloušťky
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování cca 30 minut
Pevnost tlaku po 28 dnech > 30 Mpa
Pevnost v tahu za ohybu po 28 dnech > 8 MPa
Doba pochůznosti po cca 1 - 2 hodinách
Množství záměsové vody 6 l na 25 kg směsi
Plné zatížení po 7 dnech

Přiložené soubory

EXPRES 24h.pdf (1,67 MB)
Technický list

Samonivelační hmota Chemos Express 24h

Katalogové číslo:
2546702507
Hmotnost:
25 kg
Výrobce:
Chemos
Maloobchodní cena:
771 Kč
Ušetříte:
29 Kč
Cena s DPH:
742 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit




Popis zboží

Příprava podkladu: Podklad musí být trvale suchý, čistý, zbavený prachu, odlupujících se částí a mastnoty, pevný v tlaku a tahu dle ČSN. Podklad vždy přebruste, aby se odstranily i slabě držící části podkladu. Betonový podklad musí být starý min. 28 dní. Zbytky starých vrstev lepidel a barev je nutné co nejvíce mechanicky odstranit špachtlí nebo broušením. Praskliny v podkladu vyspravit opravných tmelem OT 101. Větší trhliny vyčistit, prořezat bruskou, sešít ocelovými sponami a zalít epoxidem. Konstrukční dilatační spáry musí zachovat i ve vrstvě nivelační hmoty. Staré dlažby, teraco apod. přebrousit bruskou s brusným papírem anebo diamantom. Odstraní se tak mastné vrstvy po ošetřujících přípravcích a po užívání podlahy. Podklad důkladně vysát průmyslovým vysavačem a napenetrovat vhodnou penetrací.

Penetrace váže zbytkový jemný prach a zabraňuje vsáknutí záměsové vody ze samonivelačních směsí do podkladu. Důsledná příprava podkladu a dobrá penetrace má rozhodující vliv na výslednou kvalitu a vzhled stěrky. Na cementové potěry a betonové podklady odizolované od zemní vzlínající vlhkosti doporučujeme použít penetraci PER 390. Dbejte na dodržování času na vyschnutí penetračních nátěrů podle jednotlivých technických listů.

Zpracování: Do čisté nádoby nalít přesně 6 litrů čisté studené vody. Obsah pytle (25 kg) vsypat za stálého míchání do vody. Zamíchanou homogenní hmotu vylít na napenetrovaný podklad a do požadované tloušťky rozetřít kovovým hladítkem nebo velkoplošnou stěrkou. Požadovanou tloušťku nanést v jedné pracovní operaci. Ihned po vylití provzdušnit hmotu jehličkovým válečkem, který napomáhá nivelizaci, odvzdušnění hmoty a dobrému spojování jednotlivých dávek. Případnou další vrstvu nanášet až po řádném vyschnutí, přebroušení a napenetrování předešlé vrstvy. Při vícevrstvém stěrkování třeba dbát na to, aby každá další vrstva nebyla tlustší než předchozí.

Důležité pokyny: Nezpracovávejte při teplotě podkladu a vzduchu pod +5°C a relativní vlhkosti vzduchu nad 75%. Čerstvě vystěrkované plochy chránit před účinky slunce, tepla a průvanu. Při tloušťkách nad 5 mm použít dilatační okrajové pěnové pásky. Vysoké teploty hmoty, vzduchu a vody výrazně ovlivňují rychlost hydratace, čímž se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto používejte výhradně co nejstudenější vodu. Podlahové topení musí být min. 24 hodin před vyléváním zcela vypnuto. Zapnout se může až po řádném vyschnutí nivelační hmoty a to postupně, zvyšováním teploty vody v oběhu o max. 5°C / 24 hod. Nejlépe zpracovatelné při teplotě vzduchu 18 - 25°C, teplotě podlahy nad 15°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 65%.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky



Dotaz na prodavače



presmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok