Spojovací profil s 2 přírubami Profilpas Proround GIN mezi podlahou a obkladem umožňuje spojovat obklad s přilehlými materiály, avšak ponechává prostor potřebný pro přirozenou dilataci, což zabraňuje neestetickým viditelným spárám nebo použití silikonu. Lišta plní dvojitou funkci vnitřního rohu - vytvoření spoje při zaručení vysoké úrovně hygieny a dosažení jemného a elegantního estetického výsledku.

Vnitřní spojovací profil z nerez oceli AISI 304 se využívá zejména v situacích, kde je vyžádová vysoký hygienický standard (např. lékařské laboratoře, potravinářské průmysly, bazény, sportovní centra, kuchyně, nemocnice atd. Současné hygienicko-sanitární požadavky na údržbu vyžadované evropskými normami počítají s eliminací úhlu 90°, čímž vzniká zakřivení, které usnadňuje čištění, aby se zabránilo usazování nečistot a možných zdrojů bakterií. Proround M byl navržen pro sladění s profily řady Probord ILN. Profil je vhodný pro podlahy o maximální tloušťce 8 - 11 mm . Pro tento profil jsou k dispozici rohy a koncovky z oceli AISI 304, speciálně vyrobené pro profesionální instalaci.

Parametry

Parametr Popis
Provedení Spojovací
Délka mm 2700
Tloušťka mm 1
Dekor Nerez
Materiál Nerez
Povrch Leštěný
Příruby 2

Přiložené soubory

Proround_M.pdf (878 kB)
Stáhněte si technická data

Cerfix_Proround.pdf (7,45 MB)
Katalog Proround M

Spojovací lišta obkladu Proround GIN Nerez ocel leštěná AISI 304

Výrobce:
Profilpas
Cena s DPH:
od 1 518 Kč
Dostupnost:
21 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Spojovací lišta obkladu Proround GIN Nerez ocel AISI 304 leštěná 8 mm 95046
Výška 8 mm
21 dnů 0 ks 1 518 Kč
Spojovací lišta obkladu Proround GIN Nerez ocel AISI 304 leštěná 10 mm 95047
Výška 10 mm
21 dnů 0 ks 1 550 Kč
Spojovací lišta obkladu Proround GIN Nerez ocel AISI 304 leštěná 11 mm 95045
Výška 11 mm
21 dnů 0 ks 1 566 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Nerez ocel: AISI 304 - DIN 1.4301 V2A je vysoce odolná proti hlavním chemickým a atmosférickým vlivům, proti vápnu a maltě, proti lepidlům na dlažbu a čistícím přípravkům. Je vhodná i pro použití v potravinářském průmyslu, nemocnicích, bazénech a jakémkoli venkovním prostředí, apod.

Plochy z nerez oceli mohou být leštěny pomocí příslušných běžně prodávaných přípravků. Nerez ocel se snadno čistí a je velmi hygienická; hladký a neporózní povrch činí usazení a přežití bakterií nebo jiných mikroorganismů velmi nepravděpodobným. Pro zachování dokonalé čistoty ocelových ploch stačí několik jednoduchých pravidel: stačí je omýt teplou vodou a saponátem, dokonale opláchnout a osušit měkkým hadrem. V případě ploch vystavených atmosférickým a agresivním vlivům se doporučuje pravidelné čištění nerez oceli, aby povrch zůstal netknutý a nedošlo k rezavění. Povrch z broušené nerez oceli vždy čistěte po směru broušení, nikoli napříč. V případě odření použijte příslušný čistící - leštící přípravek pro nerez ocel a měkký hadr.

V žádném případě při čištění nepoužívejte:

  • čistící přípravky s obsahem kyseliny chlorovodíkové (neboli solné), s obsahem kyseliny fluorovodíkové nebo s bělidly; zamezte přímému styku čistících přípravků obsahujících chloridy s povrchem, s výjimkou případů, kdy jsou aplikovány na krátkou dobu a poté dokonale opláchnuty.
  • abrazivní čistící přípravky v prášku mohou poškodit povrchovou úpravu profilu.

Nenechávejte dlouhodobě ve styku s profily z nerez oceli předměty nebo nářadí z obyčejné oceli (např. kartáče nebo ocelové vlákno běžně používané pro odstranění zbytků malty nebo jiných materiálů); hrozí přenos železnatých částic (kontaminace), které způsobují na povrchu rezavé skvrny. Nenechávejte dlouhodobě ve styku s povrchy z nerez oceli vlhké hadry nebo houby, které mohou způsobit vznik neestetických skvrn od vody.

Způsob pokládky s lepidlem

  • Změřte požadovanou délku a odříznete profil pomocí vhodného nástroje.
  • Pomocí ozubené špachtle rozetřete lepidlo na ploše určené pro pokládku.
  • Stiskněte profil tak, aby z otvoru podélné lišty vytékalo předem nanesené lepidlo.
  • Položte a jemně stiskněte obložení až do té doby, kdy bude horní plocha dokonale vyrovnána s horní plochou profilu a v odpovídající vzdálenosti pro příslušnou spáru (vetšinou od 1 do 3 milimetru).
  • Pomocí vhodného spárovacího materiálu uzavřete prostor mezi obložením a profilem. Pomocí měkké houby a vody očistete do 10 minut od aplikace zbytky spárovacího materiálu, lepidel, ředidel. apod.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky