Bezrozpouštědlový speciální prostředek zabraňující klouzání volně položených kobercových dílců s plastovým a kašírovaným bitumenovým rubem, které je při pozdější renovaci možno opět oddělit od podkladu. Thomsit T 425 může být použit také na vystěrkovaných podkladech a užitkových krytinách (např. PVC a CV krytinách, pružných deskách, linoleu, teracu, kamenné podlaze atd.) jak v objektech, tak i bytech. V případě pokládky elektricky vodivých kobercových dílců použijte vodivý nátěr Thomsit T 422. U užitkových podlah, které mají být opět používány, položte před nanášením přípravku Thomsit T 425 speciální podložku Thomsit T 590. Vhodný pod kolečkové židle. Vhodný na podlahové vytápění.

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Vhodné pro PVC Koberce
Skupenství Hustá kapalina
Barva Bílá
Spotřeba 100 - 150 g/m2
Teplota skladování 0 °C až +50 °C
Vhodné pro podlahové topení Ano
Otevřená doba min. 30 min. až do dosažení průhlednosti
Teplota při zpracování až 24 hod.

Přiložené soubory

T425.pdf (179 kB)
Technický list

Thomsit T425 fixační lepidlo 10kg

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Zabraňuje posunu a klouzání kobercových dílců.

Vlastnosti:

  • neobsahuje rozpouštědla
  • velmi vydatný
  • umožňuje snadnou výměnu jednotlivých kobercových dílců
  • vhodný pro objekty i byty
  • jednoduché nanášení válečkem
  • vhodný pod kolečkové židle
  • vhodný na podlahové vytápění

Před použitím dobře protřepejte. Thomsit T 425 rovnoměrně v celé ploše naneste na podklad. Pro nanesení na užitkové krytiny použijte váleček z jemně porézního pěnového materiálu. Pro nanesení na vystěrkované savé podklady použijte váleček z pěnového materiálu s velkými póry, používejte stírací mřížku a zabraňte vzniku louží. Použitím rozdílných válečků (jejich rozdílných struktur) naneste takové množství materiálu, jaké je pro příslušný podklad optimální. Výsledná pevnost spojení podklad-kobercový dílec závisí na množství nanesené fixace, na savosti podkladu, na době pokládky po nanesení fixace a samozřejmě na typu a kvalitě rubu dílce. Při pokládce dílců s flísovým či flísovokašírovaným rubem může dojít při nanesení příliš velkého množství lepidla k nežádoucí lepivé síle. Při následném snímání dílců pak může dojít k poškození, nebo i zničení celého čtverce. Při pochybnostech doporučujeme zkušební nátěr na menší ploše za účelem zjištění optimálního nanášení fixace. U zdvojených podlah zabraňte vniknutí přípravku Thomsit T 425 do spár. U stěn a v rozích použijte malý váleček z pěnového materiálu nebo štětec. Thomsit T 425 zaschne za tvorby průhledného filmu. S pokládáním kobercových dílců začněte nejdříve za 30 minut po nanesení přípravku, kdy je film již suchý. Opětovné sejmutí kobercových dílců: Je-li třeba kobercové dílce sejmout, uvolněte je na okraji a stáhněte. Na film přípravku Thomsit T 425 je ke zlepšení adheze možno opět položit nové kobercové dílce

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok