Dřevěná podlaha Karel IV je opravdu jedinečný a výjimečný kus, který vyzařuje exkluzivitu. Žádná jiná podlaha se nedá srovnat s krásou a autentičností podlahy Karel IV. Její extrémně starý vzhled vás přenese zpět do středověké éry, vytvářejíc atmosféru před 300 a více lety. Tato silně rustikální podlaha je charakterizována ručním stařením, velkými povrchovými nesrovnalostmi a zářezy do plochy prkna. Ruční výroba spojená s osmi odstíny ručně naneseným povrchem třemi vrstvami originálního oxidačního tvrdého voskového oleje zdůrazňuje vzhled staré dubové podlahy. Díky svému rustikálnímu a stářím ovlivněnému stylu lze vidět jedinečné stopy po mistrovi truhláři, který vyrobil 90% této podlahy. Rustikální styl dodává každému dubovému prknu výjimečný vzhled. I když se doporučuje povrchová úprava po instalaci, není to nezbytné. Vzhledem k ručně nanášenému olejovému povrchu je vhodné vyhnout se intenzivní údržbě a čištění v prvních třech týdnech, aby se olej plně vytvrdil. Staré dubové podlahy Karel IV mají nepravidelně zkosené hrany na dlouhých stranách, což zlepšuje jejich výjimečný vintage design. Zvýšte úroveň svého prostoru s nadčasovou krásou a nezaměnitelným řemeslným zpracováním dřevěné podlahy Karel IV. Na poptávku umíme dodat podlahu v masivním provedení.

Kontaktujte nás pro zaslání vzorků a prozkoumání odstínů dřevěných podlah Karel IV. Budete ohromeni skutečnou krásou těchto podlah a budete mít možnost si vybrat ten nejlepší odstín pro váš domov. Nečekejte a napište nám, abyste zažili tu pravou atmosféru a eleganci, kterou tyto podlahy nabízejí.

Parametry

Parametr Popis
Typ Třívrstvá
Provedení Plovoucí
Řada Karel IV
Vzor Prkno
Fáze V2
Dekor Dub
Tón Tmavá
Povrchová úprava Olej
Rozměry 14x190
Dodávané délky 15% 500-1520 mm, 85% 1720+ max.2400 mm
Nášlapná vrstva 3
Podlahové topení Ano
Tepelný odpor m²K/W 0,134
Spoj Pero - drážka
Třídění Rustik
Požární klasifikace Dfl-s1
Materiál Dřevěné
Formaldehyd EN 717-1 E1
Pokládka Plovoucí i lepení
Povrch Kartáčovaný, katrovaný

Třívrstvá podlaha Esco Karel IV 3016 Bahenní dub 14 x 190

Katalogové číslo:
KAR005-118
Hmotnost:
8.3 kg
Výrobce:
ESCO group
Cena s DPH:
2 820 Kč
Dostupnost:
Na objednávku
m2

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Délky prken Mix: 15% 500-1520 mm, 85% 1720+ max.2400 mm

3 vrstvé podlahy je podlahový sendvič tvořený lamelou z přírodního dřeva, která je nalepená na 2 vrstvém, laťovkovém středu. Střední vrstvu podlahy tvoří laťovkový střed a spodní stranu silnější dýha z jehličnatého dřeva.

Třídění: Povoleny jsou velmi živé, otevřené tmelené a netmelené suky, praskliny a křížové suky bez omezení velikosti, extrémní přirozené barevné variace, běl.

Evropský dub obsahuje přírodní barevnosti, které jsou dány přirozeným růstem stromu, a tudíž se musí akceptovat. V kouřových odstínech se mohou vyskytovat větší barevnostní rozdíly. Toto se neposuzuje jako vada, ale jako charakteristická vlastnost dřeva.

Kartáčování: Hloubka strukturování závisí na tvrdosti a struktuře použitého dubu. Tato skutečnost ovlivní celkový vzhled dodané podlahy. Barevnostní rozdíly díky těmto skutečnostem mohou být též patrny a nejsou předmětem reklamace. Pro tmelení je používán ekologicky kyt, který po dvou dnech plně vytvrdne.

Aklimatizace: Před pokládkou by měla byt podlaha bezpodmínečně 5 - 10 dnů v místnosti, kde se bude pokládat. V místnosti musí být ale klima, které bude pro daný prostor standardní.

Pokládka: Esco prkna jsou určena pro plošnou pokládku. To znamená, že prkna je vhodné pokládat na beton (případně vystěrkovaný) lepením nebo pokládat jako plovoucí podlahy (pouze v případě vrstvených podlah).

 


 

Bylo, nebylo

Kdysi v nepříliš vzdálené zemi byl obchod, který prodával krásné podlahy. Tyto podlahy byly ve všech druzích barev a textur, každá z nich byla úchvatnější než ta druhá. Byl tu však malý problém - když si zákazníci prohlíželi obrázky podlah na obrazovkách svých počítačů nebo zařízení, ne vždy viděli skutečnou krásu podlah. Jak vypadají podlahy na obrázcích, se může lišit v závislosti na nastavení monitoru nebo zařízení a také na světelných podmínkách, zejména na teplotě osvětlení. Obrázky mohly poskytovat pouze vizuální znázornění podlah, ale nedokázaly zachytit jejich skutečnou podstatu. Obchod věděl, jak důležité je, aby se jeho zákazníci při výběru podlahy správně rozhodli. Chtěli se ujistit, že podlaha, kterou si vybrali, bude nejen ladit s jejich nábytkem a dekorem, ale bude jim také přinášet radost pokaždé, když po ní půjdou.

Proto přišli s řešením - nabídli zákazníkům vzorky podlah k zapůjčení před nákupem. Tyto vzorky byly jako malé kousky původních podlah, které zákazníkům umožnily nahlédnout do jejich barvy a typu povrchu. Bylo to jako držet v rukou malinkou část podlahy a pomáhat jim představit si, jak by to vypadalo u nich doma. To bylo důležité zejména u rustikálních designů, kde podlaha mohla mít více barev a vzor se mohl v různých částech lišit. Obchod chtěl dát svým zákazníkům ty nejlepší příležitosti ke správnému rozhodnutí. Pochopili, že někdy může být vzorek klíčem k absolutní jistotě. Zákazníci se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, že nová podlaha bude dokonale ladit s jejich nábytkem a vybavením. Takže obchod vyzval všechny, aby si přišli půjčit tyto kouzelné vzorky podlah. Chtěli, aby se jejich zákazníci cítili při výběru podlahy sebevědomě a nadšeně. S pomocí těchto vzorků věděli, že jejich zákazníci budou schopni najít dokonalou podlahu, která rozzáří jejich domovy krásou a elegancí. A všichni žili šťastně až do smrti na svých úžasných podlahách.

Copyright: floorwood.cz a.s. je držitelem autorských práv k uvedeným fotografiím podlah.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky