Vrchol naší nabídky umělých trávníků Belair Parq 45 mm tvoří kombinace vícebarvných složených 3ply rovných vláken a béžové kroucené texturové příze jako podrost. Hustý trávník Belair Parq s celkovou gramáží 3145 gr./m2 je určena pro střední provoz a je neuvěřitelně robustní - ale stále si zachovává měkký a atraktivní vzhled a dojem. Ideální pro umístění na terasy, balkóny, zahrady a okolí bazénů. Délka a šířka stébla trávy a texturovaného vlákna zabezpečuje, že trávník vždy vypadá čistý, a velmi realisticky. Umělý trávník vyrobený z vláken polymeru PE-PP, nabízí možnost zdravého, svěžího a prakticky bezúdržbového povrchu po celý rok.

Typ vlákna Diamond je jednou z nejoblíbenějších možností v průmyslu umělé trávy ze dvou důvodů. Jeden, hrana trávy ve tvaru kosočtverce, vypadá realističtěji. A za druhé, trvanlivost vláken ve tvaru diamantu je výrazně silnější než u ostatních plochých trojúhelníkových vláken při zachování měkkosti na dotek. Stébla umělé trávy vyrobené pomocí technologie Diamond mají řadu kvalit cenných pro použití v komerčních a rezidenčních projektech krajiny a na hřištích se středním až vysokým provozem.

Parametry

Parametr Popis
Vhodné použití Terasy, pergoly
Název řady Belair Parq
Provedení Umělá tráva
Šíře m 4
Rovná vlákna PP
Kudrnatá vlákna PE
Primární podklad PP - UV stabilizovaný
Sekundární podklad Latex s drenážními otvory
Příze Bez olova a kadmia, podle normy REACH
Výška vlasu mm 45
Výška do mm 45
Gramáž celková g/m² 3145
Gramáž vlasu g/m² 2275
Počet vpichů /m² 18.900
dTex mono 7500/12ply PE + root 3500/8ply PP
Hořlavost Efl
Barva Zelená
UV stabilita 3.000 h
Pevnost ukotvení vlasu > 30
Země původu Holandsko
Propustnost vody 60 lirů - 1min./m²
Typ vlákna D
UV odolnost záruka let 10

Přiložené soubory

Belairparq 45mm.pdf (366 kB)
Technický list

Umělý trávník Belair Parq šíře 4m

Produkt již není v nabídce

Věnujte prosím pozornost alternativním
produktům níže na této stránce,
pokud jsou uvedeny


Popis zboží

Výhody umělých trávníků

 • Vždy zelený, odolný vůči UV záření a povětrnostním vlivům
 • Jaro, léto, podzim, zima: umělá tráva vždy vypadá perfektně! Umělý trávník má porézní podklad, který umožňuje dostatečnou drenáž během silných srážek.
 • Děti vítány: Měkký a komfortní pro extra zábavu při hře. Žádné zablácené nohy nebo zelené skvrny.
 • Silný a trvanlivý: umělé trávníky jsou stálobarevné, robustní a vypadají dobře po mnoho let.
 • Jsou anti - alergické, nenáročné na údržbu se snadnou pokládkou.

Nevýhody umělých trávníků

 • Stejně jakou ostatních povrchů, je problém se zápachem z moči domácích mazlíčků.
 • Prvotní smrštění při vystavení vysokým teplotám.

 

Skladba podkladu: Podkladní vrstvy určené pro umělou trávu jsou velmi důležité a to hlavně v závislosti na rovinnosti povrchu. Podloží musí být vodopropustné, stabilní, pevné a zhutněné a zbavené ostrých hran (kamenů, kořenů, apod.) a jiných nečistot. Čím rovnější a hladší podklad, tím lepší výsledný estetický dojem.

 1. Zemina zhutněná vibrační deskou, 45 MPa, 10 cm pod úrovní drenážní potrubí se zásypem kameniva 8/16, 26 MPa
 2. 20 cm drcené kamenivo 32/63
 3. 8 cm drcené kamenivo 8/16
 4. 3 cm drcené kamenivo 4/8
 5. 2 - 3 cm kamenný prach 0,5/2, 32 MPa, ideálně prach žuly.
 6. Geotextilie
 7. Umělý trávník

Podkladní vrstva umělého trávníku bude celkem 34 cm.

 

Skladba podloží umělého trávníku z drceného kameniva

 

Někdo doporučuje písek jako poslední vrstvu, my doporučujeme kamenný prach z několika důvodů.

 • Kamenný prach je kompaktnější.
 • Písek drží více vlhkosti, to znamená, že bude také držet více bakterií (zvláště důležité, pokud máte domácí zvířata).
 • Písek krystalizuje s močí, ztvrdne a ztratí propustnost. Pro domácí mazlíčky je to pravděpodobně nejhorší volba, protože je známo, že zachycuje zápach.
 • Písek poskytuje lepší "podhoubí" pro klíčení plevelů. Na kamenný prach doporučujeme použít geotextilii a zabrání prorůstání plevelů.

Taktéž je možno provést pokládku UT na tvrdé, rovné podloží (beton, dlažba apod.).

 

Instalace umělé trávy, domácí mazlíčci, zápach

 

Instalace umělé trávy v domě majitelů domácích mazlíčků se mírně liší od běžné domácnosti. Umělá tráva je opatřena odvodňovacími otvory 60 lirů - 1min./m². Umělý trávník sám o sobě nemůže držet moč, je nesavý. Veškeré tekutiny propustí. Problém je tedy pod trávníkem, a tady vzniká zápach, obzvláště v horkých dnech.  

 1. Podkladová vrstva musí být 100% propustná, ideální je drenážní systém.
 2. Geotextilie se tedy v tomto případě neklade.
 3. Doporučujeme použít hrubé kamenivo z vápence, kamenný prach 5 cm ze žuly. Je méně pravděpodobné, že udrží pachy.
 4. Výšku trávníku doporučujeme max. 30 mm, pro snazší čištění.
 5. Na pevných podkladech je velký problém s odvodněním. Musíte mít plochu se spádem a velmi často kropit. A ani kropení nedává záruku přetrvávajícího zápachu.
 6. Jíl a ostatní nepropustné podklady: Pokud máte jíl a nemáte funkční odvodnění, máte problém. Zde pomůže 5 - 10 cm ornice, popřípadě vyvrtat otvory cca. 15 mm v průměru a vyplnit kamenným prachem, aby voda mohla unikat a správně se absorbovat.
 7. Mějte na paměti, že oplachování hadicí neodstraní zápach moči, pouze snižuje zápach a pomáhá odvést moč. Pokud nemá voda kam odtéci, je kropení k ničemu. Pokud bude plocha sloužit jako toaleta pro domácí mazlíčky, použití umělého trávníku nedoporučujeme. Tento problém ale bude u všech povrchů.

Co určitě nepomůže:

 • Zředěný bílý ocet: I když bude ocet působit jako neutralizátor, k odstranění zápachu nedojde.
 • Posypání trávy pískem: Toto je běžná mylná představa. Pískem dáváte moči základnu, do které se má vsáknout. Krystalizuje do písku, což vytvoří větší problém, než máte.
 • Odstraňovače zápachu: Otestovali jsme dostupné výrobky, které garantovali odstranění zápachu. Bez efektu.

 

Obvod plochy s umělým trávníkem by měl být zakončen betonovými obrubníky, do kterých by měl být tzv. „zakončen“ umělý trávník. Pokud je takto trávník zakončen, nemusí se kotvit, jelikož se pod trávník nedostane vítr. Pokud si budou na trávníku hrát děti, doporučujeme použít tlumící podložku Ergo 10.

 

Zakončení umělého trávníku pomocí betonového obrubníku

 

Pokud instalujete více pásů umělého trávníku, použijte pro spojení speciální lepicí páskou. Pro kvalitní a bezproblémové slepení se musí spoje následně zatížit, aby se předešlo vytvoření tzv. „slabých míst" v lepeném bodě.

Během instalace nenechávejte nekrytou roli umělého trávníku na přímém slunečním světle. Černá sekundární vrstva absorbuje teplo a teplota první vrstvy může být vyšší než 90 °C, což vede k silnému lokalizovanému nerovnoměrnému smrštění. Pro skladování role musí být použit bílý plastový obal nebo stínovaná oblast.

U instalací směřujících na jih je třeba dbát na to, aby se odrazy slunečního světla od vysoce reflexních povrchů (okna, skleněné dveře, bílé hladké povrchy atd.) nedostaly na trávník. Odražené teplo může dosáhnout teploty vyšší než je teplota tání většiny plastů používaných v průmyslu umělých trávníků. Během dne nenechávejte na trávníku žádný zdroj materiálu pohlcujícího teplo. Například: čirý nebo tmavý plastový plech nebo kov, zahradní hadice, plováky u bazénu, hračky atd. Absorbují teplo vyšší rychlostí než trávník a mohou způsobit místní smrštění, protože teplota může překročit stabilizační teplotu trávníku.

Nově instalovaný umělý trávník (UT) se postupně přizpůsobí nejteplejší teplotě v místě a čase. Jedná se o normální proces, který neovlivní výkon a vzhled UT, pokud k úpravě smrštění dochází jednotným způsobem. Lokalizovaný nebo nerovnoměrný ohřev malých ploch však může mít za následek nerovnoměrnou výšku vlasu, což zase ovlivní vzhled umělého trávníku.

Jakmile je příze UT vystavena teplotě vyšší než nastavená hodnota při instalaci, dojde ke smrštění a paměť příze se poté resetuje na novou exponovanou teplotu. Například UT je vystaven teplotě 75 °C. Výsledné smrštění příze bude cca.: 7%. Paměť příze se poté resetuje na 75 °C.

 • Jakákoli další teplotní expozice pod 75 °C bude mít za následek 0% smrštění.
 • Další vystavení teplotě nad 75 °C bude mít za následek další smrštění po křivce smrštění, ale při rychlostech smrštění na nové ose. Při opětovném zahřátí například na 88 °C se lícová příze zmenší přibližně o 3%.

 

Čištění a péče o umělý trávník

 

Čištění a péče: I když umělé trávníky vyžadují minimální údržbu, stále potřebují pomocnou ruku, aby vypadaly co nejlépe. Protože většina umělé trávy se dodává v rolích, bude tráva zpočátku slehlá v jednom směru. V průběhu času se tráva z důvodu opotřebení zploští, zejména je-li používána často. Doporučujeme trávník jednou za měsíc vykartáčovat tvrdým koštětem, možná i vícekrát, pokud jej v letních měsících používáte každý den. Pokud máte domácí mazlíčky, bude také důležité odstranění chloupků z trávy.

Pokud jste na trávník umístili zahradní nábytek, pravidelně jej přemisťujte, aby plocha nebyla slehlá. Ačkoli by to nemělo poškodit kvalitní trávu, pomůže to vypadat mnohem realističtěji. Čistění se provádí běžnou domácí čistící technikou (tvrdé koště, apod.), nebo proudem vody. Žádné z běžně používaných domácích chemikálií nepoškozují umělý trávník. Umělý trávník je odolný vůči klimatickým podmínkám v rámci střední Evropy. Nedoporučuje se po povrchu smýkat těžké předměty a trvale stavět bez podložek. Toto jsou minimální požadavky v povinných pokynech péče a údržby.

 • Listy, větvičky a další organické materiály je třeba pravidelně odstraňovat. Za tímto účelem můžete použít fukar listů, tvrdý kartáč nebo koště. Vlhkost vzduchu zvyšuje kompostování a podporuje růst mechů a plevele.
 • Plevel: doporučujeme jej jednoduše odstranit ručně. Pokud se rozhodnete použít odstraňovač plevele, ujistěte se, že se jedná o výrobek na vodní bázi a přečtěte si a respektujte pokyny výrobce.
 • Sníh a led neodstraňujte. Při zimní údržbě nejdříve nechte umělou trávu rozmrznout.
 • Nikdy nepokládejte horké věci na umělý trávník.
 • Exkrementy zvířat byste měli odstranit co nejrychleji a potom umýt umělý trávník vodou.
 • Na umělý trávník neházejte cigarety.
 • Vyvarujte se velkých a těžkých předmětů na umělém povrchu na dlouhou dobu.
 • Ostré předměty (jehlové podpatky, kopačky,…) mohou poškodit trávník.
 • Otevřen ohně, ohňostroje, svařování nebo grilování: umělá vlákna trávníku se roztaví a spečou se dohromady. Zde použijte ohnivzdorný trávník.
 • Zrcadla nebo reflexní sklo by nikdy neměly být instalovány v blízkosti umělé trávy.
 • Teploty nad 60 °C mohou být škodlivé pro vlákna umělé trávy. Během horkých letních dnů se teplota trávy může stát docela nepříjemnou, pokud je přímo vystavena slunečnímu záření. Je potřeba udržet vlhkost a svěžest tím, že budete kropit trávu vodou a přidáte křemičitý písek jako zásyp.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky